mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 24.08.2024 : 15:21:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 330262 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2010 : petek, 12.03.2010 : 09:22:51 »

A vasi psi nimajo rodovniskih imen, ali je v tem zemljepisnem opisovanju kaksen drug stos?
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2011 : petek, 12.03.2010 : 09:35:22 »

Včeraj sem zvečer v hudi gužvi opazila Živo in Dru, kako se ˝prebijata˝ skozi. Zelo pridni Kiss in na zelo kratkem štriku Grin
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2012 : petek, 12.03.2010 : 10:42:14 »

Imajo, imajo rodovniška imena samo moral bi vprašati druge iz naše familije kr ma paprije mama, pa madžarsko tudi nism vedel ko smo šli po njega
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2013 : petek, 12.03.2010 : 17:07:45 »

****

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2014 : petek, 12.03.2010 : 17:14:54 »

Don-weim, ime in priimek vzreditelja, ime psarne in pasma niso rodovnisko ime tvojega psa.
Vzreditelj tvojega psa tukaj nima koga zanimati, se manj lahko o njem pises podatke v to ali katerokoli drugo temo. Jaz sem sprasevala za rodovnisko ime tvojega in ostalih psov, da vam ne bo treba pisat, za katerim vogalom katere od sosednjih drzav ste jih dobili.
Sicer pa predlagam branje pravil.
Logiran

Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2015 : petek, 12.03.2010 : 19:24:07 »

Ja prej je imel ime Kahn(oprosti, če govorim narobe, ampak nevem ali govoriš o psarni ali o prvem rodovniškem imenu psa)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2016 : petek, 12.03.2010 : 20:20:35 »

Lej, vsak rodovniski pes ima samo eno rodovnisko ime. Kaj vse sestavlja rodovnisko ime tvojega psa, pa moras vedeti najprej ti.
Logiran

Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2017 : sobota, 13.03.2010 : 16:11:31 »

Malo zaskrbljajoče je dejstvo, da človek ne pozna pravega imena svojega psa. Rodovniškega imam v mislih. Samo za informacijo je ta običajno sestavljen iz imena psarne + ime psa, ki se začne na točno določeno črko, enako za vse pse v leglu.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #2018 : sobota, 13.03.2010 : 16:42:40 »

Odvisno kako je to urejeno. Moji tud ne vejo več, kaj psom v rodovniku piše, glavno da ju lahko pokličejo in da se lepo obnašata. Pa nisem zaskrbljena glede tega Smiley
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2019 : sobota, 13.03.2010 : 18:45:49 »

Morda sem se prej narobe izrazila, bolje bi ustrezal izraz, da se mi zdi to nekoliko nenavadno, ampak ljudje smo le različni in enim je pomembno od kod pes izhaja in sledimo linijam, drugi pa pač psa kupijo in jim je pri tem pomembna kaka druga stvar. Pa to še ne pomeni, da je takšen človek slabši vodnik psa. Nekoliko me je razburilo zadnje dogajanje glede "črnega legla na Bledu", ker sem izvedela, da eden izmed novopečenih lastnikov ni niti vedel, kdo je oče tega legla, češ, da so se imeli ob prevzetju psa toliko za pogovoriti, da je pozabil vprašati. HuhHuh:-(
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2020 : sobota, 13.03.2010 : 19:59:45 »

V rodovniskem imenu je en del tudi ime psarne samo v primeru, da ima vzreditelj, kjer je bil pes skoten, registrirano psarno. Ce le-te ni, potem tudi psarne ni v imenu.
Vsekakor je prav, da ljudje vedo rodovnisko ime svojega psa, v kolikor se nekje javno pogovarjajo o njem. Ne trdim, da je kaksno komplicirano ime treba vedeti na pamet, v nekaj dneh pa zagotovo uspes pogledati v rodovnik in prepisati z njega ime svojega psa. Seveda, ce pes rodovnik ima in ce se ti da pogledati. Ce se ti ne da, potem tudi rodovnisko ime za javnost ni pomembno, se manj ime psarne ali vzreditelja.
Logiran

Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2021 : sobota, 13.03.2010 : 20:55:06 »

Mi še nismo dobili orginalnih papirjev za psa iz Madžarske. Tako, da ne vem povedati ali ima ta gospod psarno. Ko smo se dobili na Madžarskem, pa smo se bolj slabo sporazumevali, zato zdaj vztrajno čakamo na papirje. Istočasno, ko je nam prodal psa v Slovenijo, je tudi prodajal psičko iste pasme na Poljsko.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2022 : sobota, 13.03.2010 : 21:10:37 »

Mi še nismo dobili orginalnih papirjev za psa iz Madžarske. Tako, da ne vem povedati ali ima ta gospod psarno. Ko smo se dobili na Madžarskem, pa smo se bolj slabo sporazumevali, zato zdaj vztrajno čakamo na papirje. Istočasno, ko je nam prodal psa v Slovenijo, je tudi prodajal psičko iste pasme na Poljsko. 

Hehehe, a mi lahko prodate pet dek weimeranca? Klicali ga bomo Fifi. Ma porkaduš Don Weim, v katerem stoletju in v katerem zagovedovem pa ti živiš? Greš kupit psa k taprvemu bizgecu, ki jih ima, ne znaš njegovega jezika, nimaš pojma, a ma tip psarno, ne da ti papirjev, veš samo to, kako ga je klical. Briljantno, čestitam.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kan
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #2023 : sobota, 13.03.2010 : 22:26:45 »

pozdravljeni lastniki weimaranerjev in ostalih psov. moram reči, ko prebiram tole kar se dogaja tukaj me je kar groza. neodgovornost, neresnice in še bi lahko naštevala, sploh če pomislim kako sem jaz dobila Kana.. ko prebiram forum imam včasih občutek kot, da lastniki med sabo tekmujete.. verjamem, da ima vsak svojega psa najraje in da se mu zdi najboljši.meni je moj Kan spremenil življenje na vseh področjih in moram reči samo pozitivno. glede ostrine ne bi zgubljala besed, preberite si kako so prišli do sive barve in vam bo takoj jasno od kje mu ostrina.. pomembno je da jo obvladate. Kan nikoli ni napadel nobenega psa ali človeka, ko pa brani svoj teritorij ne pozna šale..več se ne bi spuščala v debato.. pozdravljam pa piknik.ali se ga lahko udeležimo vsi ali imate to kakšem klub ali združenje?
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2024 : sobota, 13.03.2010 : 22:38:29 »

Hehehe, a mi lahko prodate pet dek weimeranca? Klicali ga bomo Fifi. Ma porkaduš Don Weim, v katerem stoletju in v katerem zagovedovem pa ti živiš? Greš kupit psa k taprvemu bizgecu, ki jih ima, ne znaš njegovega jezika, nimaš pojma, a ma tip psarno, ne da ti papirjev, veš samo to, kako ga je klical. Briljantno, čestitam.

Smo zraven imeli prijatelja iz Madžarske, ki nam je prevajal v Nemščino, tako, da smo vedeli, da so psi rodovniški. Čeprav se nismo najbolje razumeli nam je dovolj prevedel. Dobili smo potrdilo, da je pes rodovniški in listino vseh njegovih prednikov, zraven z papriji cepljenj. Gospod je zraven pripeljal mamo našega Dona, ki pa je ji bilo ime Kamilla von Schattenaugen. Oče naj bi bil Wolfram von Schattenaugen. Tako, da zdaj z veseljem čakamo na papirje.
Logiran
Strani: 1 ... 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines