mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 13:28:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 328352 krat)
0 članov in 70 gostov pregleduje to temo.
adhiambo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #885 : nedelja, 02.09.2007 : 19:43:01 »

Citat
pa me zanima če po vredu (za psičko) če bo v stanovanju v njeni košaici  na hodniku z dostopom do kopalnice?

Bo v redu, dokler se ne nauči odpirat vrat  Cheesy Grin Če jih boste pa takrat zaklepali, si pa raje omislite kakšne dobre ščitnike  Shocked , ker jih bo vseeno skušala odpret (razen če niste kakšni posebni ljubitelji odtisov weimarskih krempljev  Smiley )
No, naša kala ima v naši odsotnosti prost prehod po stanovanju, ki samoposebi ni veliko. In je ful pridna. Sedaj si pri treh letih prinse na svoje ležišče le kakšno obleko (po možnosti iz umazanega perila), japanke pa pridno pospravljamo, ker je imela obdobje, ko je vse trakaste stvari sesekala na 1 cm široke koščke (
Citat
Nujno je pospravljat obutev (naš je nor na moje japonke) ter obleke (sicer jih ne uničuje,si jih pa nosi v kletko in jih liže)
- a ni zanimivo, kako so si podobni  Grin Roll Eyes).
Kot mladiček jo je nakajkrat zamikal tapison, ki smo ga začasno položili, da ji ni drselo po laminatu, popolnoma je uničila tudi svoje prvo ležiše - in to je to. Na lesenih delih pohištva nikoli ni preiskušala zobk, smo pa vse vsaketolikočasa preventivno pošpricali z enim sprejem proti grizenju (baje ima okus grenke limone).
Mislim, da je najbolj važno, da mladička postopno navajaš na samoto - naprej ena ura, nato dve, štiri ... Pomembno je, da si zapomni, da kamorkoli greš, vedno prideš nazaj in da takrat sledi nekaj lepega - divji sprehod, igra... Se mi pa tudi ideja o kletki ne zdi tako slaba, če se kuža res dobro že od malega navadi nanjo - mimogrede koliko časa je Roy lahko naenkrat v njej zaprt?
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #886 : nedelja, 02.09.2007 : 20:33:04 »

Hehe...Najlepša hvala za informacije Grin
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #887 : nedelja, 02.09.2007 : 20:35:51 »

Pa če slučajno veste za kakšna legla v sloveniji ali pa drugot (mogoče tut kjer ste jih vi kupli samo če bi dali samičko seveda). hvala Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #888 : nedelja, 02.09.2007 : 21:05:50 »

repek, med clani mojpes.neta ni nobenega vzreditelja weimarancev, zato podatka o vzrediteljih in leglih tukaj na javnem delu ne mores dobiti.
Poklici na Kinolosko zvezo Slovenije in se pozanimaj tam, kjer so zadolzeni za taksne informacije.
Logiran

repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #889 : nedelja, 02.09.2007 : 21:14:17 »

aha hvala
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #890 : nedelja, 02.09.2007 : 21:25:28 »

se oproščam nisem vedel
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #891 : nedelja, 02.09.2007 : 21:25:50 »

 sram brez zamere
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #892 : nedelja, 02.09.2007 : 22:36:05 »

Po mojem je ok,če bo na hodniku-važno je,da ji res omejite dostop do stvari,ki bi jih lahko uničila medtem ko se dolgočasi in vas čaka. Košara naj pa raje ne bo pletena (vsaj prvo leto),saj jo bo sigurno pojedla. Mi smo sestrinemu psu kupili plastično.
Glede šole pa tako-začnemo v sredo z individualnimi urami,da bomo lažje počakali na začetek tečajev (VP1,VP2). V Ljubljani se je že začel,mi na goriškem smo malček bol pozni. Če te pa zanimajo tečaji,ti bodo kaj več povedali ostali,ki so že šli skozi to,ker je moj Roy trenutno najmlajši tukaj na forumu.
Lp,Andreja
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #893 : ponedeljek, 03.09.2007 : 07:49:47 »

Nina( ali kdorkoli,ki obiskuje tecaj za pzp )prosim porocaj kako je na tecaju za PZP ( mislim da ste ze imeli prve ure).Naju z Vanillo ne bo,ker nama je malo predalec-bom poskusila sama kar se bo dalo nauciti,zato mi bo dobrodosla vsaka informacija.pROSIM POMAGAJTE Huh ???lp Darja
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #894 : ponedeljek, 03.09.2007 : 10:44:53 »

Živjo,
vadili smo amport na zajca, fazana in raco. Pa preiskavo terena smo imeli.
Važno je da ti žival prinese, tudi če vmes počiva, samo da ti prinese. Pa obvezno jo ne sme cufat ali pa žvečitm ko jo ima v gobcu. Dobro je, da aproti ni ravno lahek (naj bo okoli 2-3kg) ker se težje igra z njim.
Taja je prijela raco za krilo in mi jo začela nosti, samo na sredi poti se je premislila, ker je ugotovila da nima tako dobrega okusa  Grin
Dobro je da imaš aport že prej naučen res dober na razne predmete (brisača, koža, čevlji...) tako da ji ni važno kaj prenaša. Potem pa bo mogoče prijela tudi kakšno žival.
Bistvo tečaja za JZP je da se nauči aportirat (tudi iz vode).

lp vid
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #895 : ponedeljek, 03.09.2007 : 12:30:51 »

hvala, samo glede košarice že vem saj smo meli pred tem 3 pse (dva nemška ovčarja Tima in Dicka ter belo zlato prinašalko Luno).Ampak z weimaranci pa res nimamo izkušen, pa smo slišali da so lahko kar uničevalni kar od naših psov ni bil nobeden.Zato raje vprašam ljudi ki ga imajo kako in kaj preden ga kupimo. Roll Eyes Wink
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #896 : ponedeljek, 03.09.2007 : 12:47:19 »

Hvala Vid ( se se ne poznamo ??),samo povej kako ucite aport - da ga mecete in ga prinasa ali ga med hojo spustiš in ga potem posljes nazaj po njega?.Katerega psa,psicko imas pa ti?Prosim te , ce lahko solanje malo sproti opises - ce imas cas seveda.LP Darja Roll Eyes
Logiran
vid
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #897 : ponedeljek, 03.09.2007 : 13:04:35 »

smo bili skupaj spomladi na PNZ. Smiley vižlo imam.
pas smo dali na poleg, da sedi. Andreja je vrgla aport in ko pristene na tleh rečeš, da ti ga prinese.
Sedaj je važno samo da ti ga prime in prinese. odvisno koliko je naučen. Važno je, da gre proti tebi in mu vzameš iz gobca. nato pa ga učiš da se ti pred tabo vsede in drži aport v gobcu.

lp vid
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #898 : ponedeljek, 03.09.2007 : 14:28:16 »

A kdo šola weimarca tako da nima veze z lovom?
Logiran
repek
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #899 : ponedeljek, 03.09.2007 : 14:44:05 »

Aja!Pa če greš z njim na te VP1 VP2 PZN... je potem bolj ubogljiv? Ali bo povečalo nagon in se bo zaganjal v vsak ribnik...?So kakšne koli spremembe? Undecided Bil bi hvaležen odgovora hvala!

LP Tomaž! Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines