mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 11:23:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 328158 krat)
0 članov in 83 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.360


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #780 : petek, 22.06.2007 : 23:07:28 »

Ja, tudi papirologiji je na tem forumu namenjena ena cela rubrika z imenom predpisi in dokumenti in s podrubrikami Potovanja, uvoz in izvoz, Vzreja in rodovniki, Lastništvo psa, torej tudi to ne more biti razlog, da bi se bilo potrebno preseliti kam drugam.
Ker pa tematike v delu teh rubrik ne smatram za nujno zivljenjsko pomembne za posameznega psa in lastnika, jih je nekaj dostopnih samo clanom.
V pomoc, kaj se skriva v omenjenih "tezje dostopnih" rubrikah, pa je zemljevid.
Logiran

kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #781 : sobota, 23.06.2007 : 15:50:54 »

Kaj pa se zdaj sploh dogaja?
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #782 : sobota, 23.06.2007 : 15:57:37 »

ajaaa...hmm..no.. upam da nisem jaz kaj kriva.. a sem kaj narobe vprašala?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #783 : nedelja, 24.06.2007 : 21:47:59 »

Urša; glede cene mladičev tudi sama ne razumem zakaj prihaja do takih razlik. Z dokumenti za prehod meje (potni list in izvozni rodovnik) ni nobenih stroškov. Skoraj vsi vzreditelji v Italiji imajo fiksno ceno za mladiča, ki je 1500 eur, samo ena gospa s precej znane psarne, je določena legla vrednotila tudi po 2500, kar je po mojem mnenju neumnost. Vrhunski starši ne dajejo garancije, da bodo vsi mladiči vrhunski in tega kakšen bo pes,ko odraste, tudi ne moreš vedeti pri starosti dveh mesecev. Zakaj pa so v tujini dražji kot pri nas, tega pa tudi jaz ne razumem.
Glede časa pa je pri nas tako- jaz sem absolvetka in me bolj malo vidijo na faxu Wink, delam pa samo čez vikend, takrat pa je doma moj fant. Mislim  pa, da če imaš ograjen vrt, kjer je pes prosto spuščen, je lahko 8 ur sam. Važen je potem čas, ko prideš domov (kvalitetno izkoriščen). Dolgi sprehodi, igranje med sprehodom, ponavljenje priučenih vaj. Če so pa stari starši doma, je pa še toliko bolje. Pes bo sigurno hitro dojel kdo je njegov gospodar.
lp
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #784 : ponedeljek, 25.06.2007 : 10:46:03 »

Kastelecu...jaz imam sicer kitajskega golega psa, vendar ga dopoldne cuva babi, ko sem jaz na faksu (zivimo v isti hisi, ona v spodnjem nadstropju)...ko pridem domov je kuzman ves navdusen in vesel in sploh ne pomisli, da bi ostal pri babi, ce gre lahko z  mano...kljub temu, da dopoldan in vcasih tudi del popoldneva "sluzi pri babi", se vedno najbolj obozuje mene...

Stare starse bos pac morala "nauciti", da naj ne pada hrana z mize in podobne stvari...pri nas ni s tem nobenih problemov, da bi ga kdorkoli poskusal solati...ce pa mu babi ze kdaj pa kdaj rece sedi, pa psa tudi ne bo nic manj...

Tako da, po mojem mnenju, so babice in dedki super resitev... Wink
Logiran
adhiambo
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #785 : sreda, 27.06.2007 : 23:48:30 »

Kastelecu - ko sem dobila mojo Kalo, sem bila absolventka in tako ves čas doma. Postopno sva jo s fantom navajala, da je bila sama v stanovanju tudi nekaj ur. Ko je bila stara osem mesecev sem morala v sluzbo. Takrat je bila ze navajena bit sama tudi do 8 ur, brez da bi ji po glavi hodile prevelike neumnosti. Sedaj delava oba s fantom, vcasih tudi popoldan ali ponoci, pa ni nikoli problema. Nikoli je same ne pustiva dlje kot 8-9 ur in vedno vedno paziva, da se v ostalem casu dobro zleta (vsaj enourni sprehod nekje po naravi poln  prinasanja palck ali sneznih kep). Najvec, kar je uspicila, je da je v obdobju grizenja trakcev zgrizla dvojne Teva poletne cevlje (kar drag plen), sedaj pa na ocasno najdeva na njenem leziscu le kak umazan stunf (ali celo gate), ki si ga prinese iz perila, da bolje disi po naju in lazje prespi cas, ko naju ni.  Wink 
Poleg fizicne telovadbe pa ni srecna dokler se tudi umsko ne zmatra - ali so to igrice skrivanja zoge ali trikci ali vaje poslusnosti. Ja, solanje JE obvezno, na tak ali drugacen nacin, dokler si lastnik weimija. In druzbo zares rabi - ko sva doma, nama kala sledi kot senca... K sreci so ti psi tako vsestranski, da te lahko spremljajo kjerkoli - v gorah, na taborjenju na morju, v mestu na kavi, pri tekanju po gozdu, kolesarjenju ali rolanju po ulicah, vesljanju po jezeru ...
Kar se mi zdi najpomembneje je, da weimju ze od malega postavis jasne meje kaj se sme in kaj ne, ter kaj se od njega pricakuje, ter kaj lahko on od nas. Tako dobis sproscenega psa, ki mu ni tezko pocakat doma in naredit tudi cesa takega, kar mu sicer ni najbolj po volji.

lp, anja
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #786 : nedelja, 01.07.2007 : 17:29:33 »

Za ljubitelje weimija, evo jedna kratka slikovita pricica iz "dnevnika"  Cheesy Wink jednog vajmarca:

Pozdrav svima!



Javljam vam se iz daleke Belgije...


Sad živim u velikom čoporu... i imam svoj vlastiti vrt, koji svakodnevno zapišavam, a za to vrijeme sve cure idu zamnom... Naravno, samo kad sam ja s njima. Mi muški idemo jedan po jedan sa svojim ženskama van, tak da svaki misli kak je on "big boss", a zapravo je pointer Normy Big boss! Pssst, ovo je bilo strogo povjerljivo. Susjedi su uvjereni da sam to upravo JA!



Kažu mi da sam sad zreliji i pametniji, kakti ljepši i jači...
Pa sam dobio i gazdu br.2 koji vježba samnom kako se trebam ponašati na izložbama. Bome s njime nema šale... Šmrc, šmrc... kako sam jadan...upomooooc

http://img169.imageshack.us/img169/9198/edwinstackall1wwwwwwwhk0.jpg

Ali ipak dobijem ja svoju nagradu kad sam dobar i odstojim tih par sekundi, pa uživam sa gazdaricom gdi god stignem...

http://img525.imageshack.us/img525/5870/trio1wwwwsk4.jpg

Da, i dalje sam omiljen među ženama i dečurlijom...

http://img165.imageshack.us/img165/2290/alfluffy1wwwwuy0.jpg

Hm, ma uopće nije dobro kaj me dečurlija voli, uvijek mi ih uvale da ih čuvam, samo zato kaj sam tak dobar i strpljiv. Pih, ja uopće nisam niti dobar niti strpljiv, oslobodite me od ovog tereta, klinci su tak dosadni i bedasti...i previše znatiželjni!


http://img146.imageshack.us/img146/2828/alflufy3wwwjy5.jpg

Svako malo susrećem neke čudne životinje...

http://img509.imageshack.us/img509/6993/horseswwwwwwwwwwwtp1.jpg

Htio sam testirati njihovu hrabrost (ja sam bio na lajni, pa sam bio jako hrabar i skoro srušio gazdaricu kak sam se zaletil prema njima: he-he, usrali su se od straha kad su vidli mene tak sivog sa opasnim očima)!

http://img340.imageshack.us/img340/7904/alhorses2pj1.jpg

Ovdje ljudi žive u vrlo neobičnim kućama...

http://img178.imageshack.us/img178/9624/housestc3.jpg

I kasno idem u krpe, jer dan traje čak do 23:00...


http://img176.imageshack.us/img176/9610/sunqn5.jpg

Poučavam mlađe naraštaje kako se ponašaju poslušni i uzorni vajmarci u HR...

http://img171.imageshack.us/img171/3046/allegroflufytrainingsitix0.jpg

Gazdarica me i dalje forsa na teeeežak fizički rad  :cry:...
Iako se odlučila na to, da mi pravi društvo u toj torturi, ja znam da ona nikad neće imat takve mišiće ko ja  :smiley3:
  :liz Nije da se hvalim ali, znate, ja sam ipak faca!...I baš mi se dopada ovaj novi život, svašta ću doživjeti, baš je uzbudljivo i veselim se svakom novom danu...

Jucer sam prvi put sudjelovao na belgijskom lovackom ispitu, koji je drukciji od ispita u HR i SLO, tj. u nekim segmentima puno, puno zahtjevniji...

http://img505.imageshack.us/img505/2301/melegrorrruuuunwwwwwrp9.jpg

Do slijedećeg tipkanja
sve vas lijepo pozdravlja
bye

Vaš Allegrito
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #787 : sreda, 04.07.2007 : 21:53:51 »

Kristina, super zgodbica in res lepe fotke Grin Vidim, da 100% uživate Wink Pa čestitke za opravljen izpit!!!
Lp
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #788 : četrtek, 05.07.2007 : 00:14:12 »

Ker smo ravno končali z izpitnim obdobjem, imam sedaj čas, da odgovorim na nekaj vprašanj, ki so se nabrala v tem mesecu...Aja, pa moram povedat, da nisem strokovnjak...to bo le moje laično mnenje Cheesy

Glede plavanja...jah, Kika tudi ni ravno navdušena nad vodo...sicer jo zeloooo zanima pa gre notr, ampak plavala še ni Lips Sealed Najbolj pogumna postane, če je zraven še kakšen pes, ki nori po vodi...Upam, da nam to poletje uspe zaplavat Wink

Cena weimaranerja....naša Poljakinja Kika je bila 900 eurov.

Ali je weimaraner lahko spuščen na travniku, v gozdu....Lahko, vendar je potrebno natrenirat odpoklic - za to vajo je najbolje uporabit 10meterski povodec, tako da pes v času učenja nima možnosti "ne pridt" na povelje. Kika je imela že kar dober odpoklic, trenutno pa ima bolj slabega, ker je bila precej spuščena brez 10m povodca (moj predragi oče je pač ugotovil, da je to bolj ugodno Lips Sealed ) in je ugotovila, da ji ni treba vedno pridt.

Šolanje...jaz sem res hvaležna, da smo imeli možnost it takoj v pasjo šolo (najprej igralne urice, potem mala šola in čez mesec in pol nas čaka "ta prava" šola). Kika je naš prvi pes in bi nas brez šole pokončala Grin Nujna ni nobena stvar...je pa fino, da se gre v šolo že zaradi socializacije z drugimi kužoni Wink Je pa naši Kiki šolanje v veliko veselje...ko se peljemo v pasjo šolo in smo v bljižini poligona začne divje skakat po avtu in cvili ter je oh in sploh vesela, ker gremo spet v šolo.

Tako kot pri tebi kastelecu, je bila to zame ljubezen na prvi pogled...od tistega dne, ko sem prvič videla weimaranerja, sem vedela, da je to to...in nisem se zmotila Wink

Weimaraner sam doma...ko je Kika sama doma je v svojem pasjem kraljestvu (ima ogromno kletko in pa 1 meter visoko ograjico pred kletko). Ko je sama doma večinoma spi in uživa v svoji kletki...tudi, če smo mi doma in ima vsega dovolj, bo šla v svojo graščino. Je pa kletka super za navajanje na sobno čistočo pa tudi najbolj varno je, da je v kletki, ko nas ni. Verjetno, da bi bila lahko sedaj, ko je že velika baba, tudi spuščena, ko nas ni, ampak mislim, da se tudi ona najbolje počuti v svojem brlogu Wink

Pri nas Kiko vsi vozijo na sprehod...mami, oči, sestra, brat, fant, ampak Kika še vedno ve, da je nabolj moja. Tudi zadnji mesec, ko sem bila manj z njo in bolj za knjigami, ni pozabila kdo sem.

Preden smo dobili Kiko, smo nameravali ograditi vrt, ampak nam je zmanjkalo denarja in časa. To, da je pes spuščen 8 ur sam na vrtu, se meni ne zdi preveč pametno...no, vsaj jaz Kike ne bi pustila same, ker vedno lahko kaj požre, saj je kar nekaj rastlin za psa strupenih, za katere si ne bi mislila (med drugim tudi ciprese, ki jih imamo na vrtu).

To je bilo iz moje strani...

Lepo se imejte in uživajte v družbi svojih sivih duhcov...samo so res eni duhci, včasih sploh ne opazim, da mi sledi iz ene sobe v drugo Kiss
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #789 : četrtek, 05.07.2007 : 09:58:16 »

Efica, prav nasmejala si me s svojim pisanjem, je prav luštno brat' tvoje nasvete, ker
se skoraj vse pokrije z mojimi izkušnjami in doživetji s sivim duhcem. Pa mislim, da se
skoraj vsak lastnik weimaranca najde v kakem odstavku, a imam prav?
Tako se glede šolanja čisto strinjam z Efico pa tudi glede skakanja po avtu, ko sem
zapeljala na makadam par sto metrov pred šolo, je bilo enako. Očitno je bil neznansko
vesel, da bo spet videl svoje sošolce, jaz si to drugače ne znam razlagat. Aja, pa priboljški
po uspešno opravljeni nalogi, to bo to. Wink
O izkušnjah z vodo je pa tako, da se Eros prejšnje poletje, ko je imel tri mesece, tudi ni
upal v vodo, samo do tačk in nič več. Potem pa sva hodila tu pri nas v potočke, sploh tam,
kjer je bilo globje in sem mu metala raco (plastično, da ne bo pomote) pa jo je prinašal.
Ampak to zelo previdno, da mu ja ni bilo treba zaplavati. To je prvič storil ob prisotnosti drugega
psa, ko sta se hkrati zagnala za palico in se je Eros skoraj utopil. No, v bistvu ni bilo tako hudo,
ampak on je mislil, da se mora cel potopiti, da doseže palico. In to ni naredil samo prvič, ampak
celo večkrat, potem pa je pihal in kihal, ker se je napil morja. No, zdaj ga je izučilo in prav lepo
prinaša stvari iz vode in to zelo rad.
Glede tega, kako počaka sam doma je pa tako, da je imel v bistvu veliko srečo, da sem bila ob njegovem
prihodu absolventka in je bil tako bolj malo sam doma, potem pa je šel oče na bolniško in je Eros še vedno
bolj malo sam. Ampak, tudi ko se zgodi, da je sam, ni nikoli zaprt v kletko, niti nima zaprtih sob, le poskrite
copate, čevlje in blazine. Pa mirno počaka, ponavadi v dnevni sobi na kavču ali pa v svoji kletki. Aha, ne smemo pa pustit odpretega
balkona, ker se potem povzpne na ograjo s sprednjimi tacami (kot človek) in gleda navzdol in če zagleda kaj sumljivega potem laja.
Pa ni ravno prijetno za sosede. Laja pa drugače ne prav veliko, vsaj notri ne, edino, če ga izzivaš in se igraš z njim. Zanimivo
je bilo, da me vmes en teden ni bilo pa sta bila moja starša varuški. Je mami rekla, da je Eros gledal čez balkon in vsakič, ko je šla
kaka blondina mimo je začel mahati z repom in striči z ušesi, ker je mislil, da sem jaz Smiley. Res so pojave ti kužmani.
Kdo je šef za psa pa ta zelo dobro ve, čeprav moram priznati, da sem se na začetku tudi jaz precej sekirala zaradi tega in se bila
na vsakega, ki se je preveč ukvarjal z njim kar malo ljubosumna, ker sem mislila, da bo na svojo šefico pozabil. Pa kljub temu, da vsi
skrbimo za njega, moji, fantovi starši, fant in jaz, on dobro ve, da šef sem jaz in me tudi najbolj uboga.

Citat
Tako kot pri tebi kastelecu, je bila to zame ljubezen na prvi pogled...od tistega dne, ko sem prvič videla weimaranerja, sem vedela, da je to to...in nisem se zmotila
  Se pridružujem hordi. Wink

Aja, glede strupenega rastlinja in ostalih stvari v naravi sem pa jaz včasih kar malo paranoična, ker pes res ne izbira, kaj je za
v gobček in kaj ni. Potem vedno zavpijem "spusti" in res učinkuje pa ne vem ali zaradi ukaza samega ali zaradi moje panično
visoke frekvence glasu, ki ga takrat prizvedem. Zadnjič je imel v ustih cel kos potice, res ne vem, kako to uspe ljudem izgubiti Grin.
In to tako pretkano zbaše v gobček, da jaz slučajno ne bi videla. Ampak, opa, sem opazila in pri tretjem spusti je bila še zadnja tretjina koščka zunaj. Fantovi mami je Eros tako enkrat obdelal grmiček, da je ostal le še štrcelj Huh. Tako, da ograjen vrt sicer je fajn zadeva,
ampak dokler si ti zraven, v nasprotnem primeru je lahko že v kašni gredici ali pa veselo obira ribez (že preizkušeno).

P.S. Kristina, krasne fotke. Imate pa res raj tam v Belgiji. Eros pa pravi, da bi tudi imel toliko bratcev in sestric za igrat. Cheesy
Uživajte še naprej pa se priporočamo še za kakšno tako izčrpno reportažo.

Lep pozdrav vsem weimoljubcem, če ima pa kdo kako željo po pasjem norenju naj mi pošlje ZS, ker Eros je vedno pripravljen
na takšna druženja.

Nina & Eros

*Slikce bodo pa drugič, obljubim. Smiley[/color]
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #790 : petek, 06.07.2007 : 08:33:23 »

Tako,zdaj pa se tudi jaz malo javim.Kar nekaj casa se tu ni kaj dogajalo.Z Vanilo sva opravili izpit B-Bh  Cool na kar sem precej ponosna.Sem pa malo  :(jezna ker mi je pri odpoklicu zatarokirala.Pa saj bo.V vodo tudi ona precej samozavestno hodi po aport in prav tako kot pri Erosu - lansko leto ni bilo niti sledu,da bo kdaj zaplavala.Njo je vecno zeblo in je bilo precej komicno,ko je prisla iz vode pa smo jo morali zavijati v brisace-drugace jo je celo treslo.Ja Nina,mislim da imajo vsi duhci iste navade in ko kdorkoli pise zgodbe o njih , je tako kot bi opisoval tvojega.Zdaj treniramo aport za jesensko preizkusnjo, v mislih pa ze imam samca... Wink- tema je v obdelavi.Za vikend gremo v Posocje,kjer Vanilla osvaja teren na veliko in tudi plava v Soci in Nadizi.Aja, se to.Vanilla je dopoldne sama v boksu pred hiso,popoldne pa je spuscena na dvoriscu in ni problemov s kakimi grmicki, saj te sledi kot senca ( v hiso in iz nje ),tako da je ves cas na oceh.Na vcerajsnjem sprehodu je naredila stojo na STORKLJO in nas je skoraj kap (njo pa tudi) saj te se nisem videla na Koroskem,ona pa tudi ne in mislim da je onemela od velikosti le-te ( stoja perfektna ).
LP Darja
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #791 : nedelja, 08.07.2007 : 21:50:40 »

Angelsoiweim se je preselila v Belgijo? Koliko weimejv pa imate zdaj? Pa kdo je tista tamala nova? Meni ni nič jasno. Smiley
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #792 : torek, 10.07.2007 : 15:28:49 »

joi kako ste vsi prijazni  Smiley  kljub temu da sem že prabrala nekaj knjig in prispevkov na internetu v vseh mogočih jezikih in s slovarji v rokah, boljših informacij o weimarancu, sivem duhcu, weimiju oz. kakorkoli ga še imenujete ( Wink) nisem dobila nikjer drugje kot tukaj.. Saj, največ se zve iz prve roke. HVALA VSEM ŠE ENKRAT!!! 
torej, zdaj pa "šparat dinarčke" ... pa še kje kake informacije o vzrediteljih dobit... potem pa bo tudi kakšna moja fotka priromala na forum...  Cool

lp, urša
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #793 : sreda, 11.07.2007 : 08:37:58 »

aja, pa še nekaj.. mi lahko kdo PROSIM razloži kaj pomenijo vse te kratice ki jih omenjate na tem forumu.. npr. do zdaj sem zasledila PZP, JZP, SZP, BOB, BOG, BIS, BISS 3, PNZ, VP 1, VP 2 ... verjetno jih obstaja še "malo morje" ...  ampak sem se res izgubila kar se tega tiče =)


hvala že vnaprej  Wink

(a sem zatežena ane  Roll Eyes)

lp, urša Cool
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #794 : sreda, 11.07.2007 : 08:41:51 »


VP1 in 2 - vaje poslušnosti
PNZ - preskus naravnih zasnov
PZP - pomladanska zrejna preskušnja
JZP - jesenska zrejna preskušnja

********
ZP - zelo perspektiven
P - perspektiven
PRM - prvak razreda mladih
CAC - kandidat za državnega prvaka v lepoti
CACIB - kandidat za mednarodnega prvaka v lepoti (oba naziva imata še svojo rezervo)
PRV - prvak razreda veteranov
BOB - prvak pasme
BOG - prvak FCI skupine
BIS - najlepši pes razstave

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines