mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 19:24:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327305 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
MR Jack
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #300 : petek, 28.10.2005 : 06:54:16 »

Hvala ti za izčrpen odgovor!
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #301 : nedelja, 30.10.2005 : 16:47:51 »

You're welcome Mr. Jack!

Ne mogu vjerovati da weimaraneri imaju ovdje čak svoj podforum, a već više od mjesec dana se nitko od vlasnika weimaranera ne javlja.

Tužno.

Član sam dvaju foruma isključivo za weimaranere gdje razgovaramo o nama dragoj pasmini, dijelimo iskustva, dijelimo svoju ljubav i opčinjenost tom divnom pasminom, razmjenjujem iskustva, raspravljamo, zezamo se, a ovdje nitko ništa ne želi podijeliti. Totalna šutnja, osim par ljudi koji su se javili jer bi željeli jednog dana imati tu pasminu.
Ili možda ja tu nisam dobrodošla?
Ako je tako, onda ću se maknuti. No, ne bih voljela da je tako, jer sam došla na ovaj forum isključivo s dobrim namjerama i u želji da se upoznamo i udružimo.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #302 : nedelja, 30.10.2005 : 21:00:03 »

Totalna šutnja, osim par ljudi koji su se javili jer bi željeli jednog dana imati tu pasminu.
Ili možda ja tu nisam dobrodošla?
Ako je tako, onda ću se maknuti. No, ne bih voljela da je tako, jer sam došla na ovaj forum isključivo s dobrim namjerama i u želji da se upoznamo i udružimo.

Samo brez panike Angelsnow!  Wink

Seveda si dobrodošla na slovenskih forumih, vendar pri nas ni prav veliko lastnikov teh sivih duhcov. Vsi upamo, da bo v naslednjem letu vsaj eno leglo tudi v Sloveniji. Imamo mladi 2 psički, ki imata za sabo že vse zahtevane vzrejne preizkušnje, vendar se mi zdi, da morata še slikati kolke.
Veš kaj me zanima....si ti že slišala za psarno After Nani's? Na straneh z weimi s Poljske je nekaj prav lepih potomcev psov te psarne, vendar nikjer ne najdem direktnega naslova od katerega izmed "originalov".

Lp, B.
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #303 : nedelja, 30.10.2005 : 21:23:46 »

Kako ne bih znala za After Nani's, Faustov pedigree je bio 90 % Nani's i After Nani's linija
To je jaka američka linija koja je nastavila uzgoj Nani's pasa kada je gđa koja je imala Nani's uzgajivačnicu zatvorila (ne sjećam se točno razloga). Dakle, After Nani's je zapravo nastavak linije bazirane na Nani's psima.
Ti weimaraneri su veliki, vrlo elegantni i lakše građe. Show dogs!

Što se tiče vlasnika weimaranera. Pa ima ih ukupno četvero. Voljela bih da se jave. Prije mog dolaska vidim da su pričali a sada je zatišje. Nigdje nikog od njih.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #304 : ponedeljek, 31.10.2005 : 10:38:24 »

Ti weimaraneri su veliki, vrlo elegantni i lakše građe. Show dogs!

Kaj pa delo? So še uporabni za lov ali so že postali tipični razstavni psi?

Sprašujem, ker se en izmed lastnikov psičk zanima za samca za paritev. Vendar - glede na to, da je lovec - želi delovno nadarjenega psa, ki pa naj bi bil tudi fizično "pravi".

Pogledala sem že mnogo raznih linij, vendar se mi Nani's in After Nani's najbolj dopadejo. Prekrasni psi! Če bi bili še delovni....


Lp, B.
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #305 : ponedeljek, 31.10.2005 : 11:09:41 »

Hej!
Ali se za paritev zanima tisti gospod, ki je lastnik Pegice? To bi bilo zelooo lepooo! Misliš, da bi on dal weimija v nelovsko družino, glede na to, da je lovec?

P.S.: Jutri verjetno tečaj ob Savi odpade; kaj pa v četrtek, bo?
 
Lp, Efa.
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #306 : ponedeljek, 31.10.2005 : 20:03:47 »

Kaj pa delo? So še uporabni za lov ali so že postali tipični razstavni psi?

Sprašujem, ker se en izmed lastnikov psičk zanima za samca za paritev. Vendar - glede na to, da je lovec - želi delovno nadarjenega psa, ki pa naj bi bil tudi fizično "pravi".

Ne, Nani's i After Nani's su isključivo razstavni psi.
Nisam razumjela - jedan čovjek ima vajmarca i traži mužjaka za parenje ili samo želi nabaviti mužjaka?

Česi imaju jako dobre radne i exterijerno lijepe pse, njihovi su jači, apsolutno drukčiji od Nani's pasa, ali isto jako lijepi.
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #307 : petek, 18.11.2005 : 23:16:36 »

Ali so weimarci res lahko tako zelo temni...?
www.puppypages.com/weimaraner/alikia/mypictures.htm
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #308 : sreda, 23.11.2005 : 10:34:32 »

weimeranci so lahko različne rjave,sive,temno sive barve običajno so bolj svetli ampak v nemčiji sem videla skoraj črnega weimeranca.

lp
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #309 : sreda, 23.11.2005 : 11:23:31 »

Če citiram standard FCI za weimarance št. 099 (z dne 12.3.1999), piše o barvi weima naslednje:
"srebrno-, srnje- ali mišje siva, kot tudi vsi vmesni odtenki. Glava in uhlja so splošno svetlejša. Male bele lise so dovoljene samo na prsih in prstih. Včasih se po hrbtu pojavi bolj ali manj izražen temnejši ožig. Psi z nakazanim rdečkasto-rumenim ožigom smejo dobiti telesno oceno »dobro«. Rjav ožig je težja hiba."

Barvo standard omenja še nekrat, in sicer med izključitvenimi hibami, kjer piše, da so izključitvene "druge barve dlake kot siva. Izrazit rjav ožig. Bele oznake, razen po prsih in šapah."

Lp, B. Cool
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #310 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:17:39 »

A ima kdo mogoče v sloveniji dolgodlakega weimaraner-ca?
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #311 : petek, 02.12.2005 : 15:04:07 »

Hvala vlasnicima weimaranerja što se žele družiti, pa me totalno ignoriraju. Angry
No, dobro, shvatila sam poruku, neću više inzistirati na druženju, nema smisla siliti ljude na nešto što ne žele.

Zavidim izlagačima doga kad ih gledam na izložbama. Oni svi sjede zajedno, druže se, navijaju jedni za druge, a primjećujem da kod vlasnika weimaranera i još mnogih drugih pasmina, cijelo vrijeme vlada tiho neprijateljstvo. Svi se poprijeko gledaju, drže noseve do neba, jer svatko je uvjeren da ima najboljeg, pa tako nema potrebe da pristupi onom "slabijem" ili obratno. Ili su si kao jaaako dobri, a iza leđa se ogovoraju, pljuju po psu koji dobije BOB, itd...

How pathetic...

Ljudi, koji imate druge pasmine i nešto vas bude zanimalo o weimaranerjima, slobodno pitajte sve što vas zanima, uvijek ću vam rado odgovoriti i uvijek ću rado s vama pričati o pasmini koju obožavam cijeli svoj život, i uz to želim pridonijeti kvalitetnom uzoju pasmine u ovom dijelu Europe... Smiley Smiley Smiley Kiss
Logiran
kakky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 16


« Odgovor #312 : sreda, 07.12.2005 : 13:14:17 »

angelsnoweim, evo javljam se.  Smiley
Thor je v redu, na razstave gremo (mogoce) leta 2006, kolkov se nismo slikali (ker se nikamor ne mudi), a ja, nas Thory je po mamini liniji iz after nani's "sekte" delno, po ocetu je tudi cel car ampak bolj iz ceskega podrocja.
in tu mi bo najbrz breza pritrdila: nas Thor bi bil za lov odlicen, ce bi lastnik bil boljsi vodnik oz. lovec, da bi ga seveda znal bolje pripravit. kakor koli ze, kaksno pernato zivalico je ze nasel Wink

in mogoce nekega dne objavim se kako sliko kje..

a ja, angelsnoweim, zena je vceraj dobila tvoj email, ti bo odgovorila v kratkem. devetletka terja obilo casa od starsev (za tiste, ki tega se ne vedo).

LP!
Logiran
Angelsnoweim
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 372


« Odgovor #313 : petek, 16.12.2005 : 22:27:16 »

Hej, Kakky! Drago mi je da ste se javili! Ja se ispričavam na zakašnjelom odgovoru i na kratkoći ovog posta, u velikoj sam gužvi oko faksa i dolaska mog weima pa nikako da nađem vremena za duži mail i odgovor na ovom forumu. U svakom, slučaju, javit ću se!
Drago mi je da ste se javili na forumu.

Lijepi pozdrav!!!
 Smiley Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #314 : nedelja, 15.01.2006 : 19:03:50 »

Kristina, prosim, javi se mi (t_a_mala@yahoo.com). Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines