mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 22.07.2024 : 13:35:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 327226 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
Marulek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #120 : ponedeljek, 08.03.2004 : 23:00:12 »

Kolikor je meni znano, ima na Jesenicah hokejski vratar Gaber Glavič eno psičko, ki jo je pripeljal s Češke. Njen bratec pa je nekje v okolici Ljubljane. Menda je pripeljal oba, po nekaj mesecih pa je izbral psičko, ker se mu je zdela lepša. Je z vsemi papirji in namerava delati tudi vse vzrejne preizkušnje. Pozanimajte (če hočete) se v jeseniškem kinološkem društvu.
LP Marulek
Logiran
Cavallo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #121 : nedelja, 04.04.2004 : 11:20:41 »

Ojla. Moram recti da weimaranci so krasni psi. Namrec sam imam enega in je krasen pes. Sicer ni z papirji ampak oce in mati sta cistokrvna weimaranca (mati je iz Izlak oce pa iz Trzina). Ne spoznam se dobro na pse in nevem kako gre z papirji. Na slikah po internetu sem opazil da imajo vec ali manj vsi kratke (odrezane) repe. Moj ga namrec nima, nevem zakaj. A ostali ki imate pse te pasme imjo vsi odrezane? Zdaj nameravam vzeti se enega ker so res krasni psi. Prijazni, hitro pokapirajo, skratka neverjeten pes. Skratka vsem tistim ki ga nameravajo kupit jim nebo zal. Zagotovo ne.

Posljem kake slikce

LP
Logiran
Marulek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #122 : ponedeljek, 05.04.2004 : 19:47:54 »

Pozdravljeni!
Popravljam svoj zadnji prispevek- psička se le občasno pojavlja na Jesenicah, oziroma na poligonu Kinološkega društva Jesenice, drugače je pa doma v Radovljici, kamor se je preselil tudi njen gospodar. Je pa čudovita in naj bi opravila vse delovne izpite.
LP Marulek
Logiran
gelwox
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #123 : sreda, 07.04.2004 : 14:37:13 »

Pozdrav vsem skupaj,

vse, ki poznate osebo pod vzdevkom KIRKA, prosim, da jo kontaktirate in obvestite, da bi rad vzpostavil stik. Hvala in lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #124 : sreda, 07.04.2004 : 16:43:51 »

Cavallo: Kot prvo kako lahko ves,da sta mati in oce cistokrvna imata rodovnik?
Kot drugo:Weimeranerjem se repe kupira na tri cetr.Po standardu morajo imeti psi te pasme vsi kupirane repe in vsi rodovniski psi jih tudi imajo.Tvojega zgleda niso kopirali,ko je bil majhen...

lp,pia
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #125 : sreda, 07.04.2004 : 17:16:28 »

Cavallo: Kot prvo kako lahko ves,da sta mati in oce cistokrvna imata rodovnik?

 Oče legla aka Kondor (Condor?) ima rodovnik vsekakor.
Logiran
Cavallo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #126 : sreda, 07.04.2004 : 18:00:10 »

Cavallo: Kot prvo kako lahko ves,da sta mati in oce cistokrvna imata rodovnik?

Ammm nevem vsaj tam ko sem ga kupil so rekli tko ! Vem pa da je oce iz Trzina in Mati iz Izlak! Ce se pa tam una laze pa nemoram pomagat. Ampak sem preprican da ne laze ker so se psi tudi pordajali po krepki ceni in mislim da si gospa nebi privoscila tega. Sicer pa sto ljudi sto cudi.
 
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #127 : sreda, 07.04.2004 : 18:15:59 »

hallo!

Predpostavljam, da imata oba psa (ata+mamti) rodovnik. rodovnik ni enako vzrejno dovoljenje. Iz tega sklepam: ali niso delali vzrejnega pregleda ali niso dobili vzrejnega dovoljenja. Bojim se, da bo druga teza pravilna, iz cesar sledi, da starsi nimajo vseh karakteristik, ki so navedene v standardu weima. Taki mladici bi morali imeti vsi skupaj kvecjemu ceno, ki bi pokrila stroske sterilizacije matere, da se napake ne bi ponavljale!

bye
k.
Logiran
Cavallo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #128 : petek, 09.04.2004 : 09:41:28 »

Se bom pozanimal kaj je na tem. Sicer pa pes je po obnasanju in po videzu isti kot je po opisih. Kar je drugacnega je da nima repa skrajsanega al kako se temu rece Smiley . Drugace je pa enkraten pes in iscem se enega
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #129 : petek, 09.04.2004 : 11:24:51 »

Hallo!

To, da nima kupiranega repa je cisto nepomembna stvar. Problem je v tem, da veckrat starsi ne uspejo ali ne delajo izpitov, ki jih bi bilo potrebno opraviti, za pridobitev vzrejnega dovoljenja.

Nakar se stepa.....

lp
k.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #130 : petek, 09.04.2004 : 13:15:23 »


Oce nima lovske tekme, ki je pogoj za vzrejno.

LP
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #131 : petek, 09.04.2004 : 13:43:07 »

aaaaaaaaaaa...to govorimo o enem izmed 11 "na črno sestavljenih rezultatov", o katerih smo debatirali na strani 4 tega posta ?  Grin

No comment k temu torej ...  Cool

Glede rezanja repov ... ni več nujno - je pa za delovne pse priporočljivo, saj se psi s prikrajšanimi repi izognejo poškodbam.  K le-tem so nagnjeni predvsem kratkodlaki psi (videla sem že zelo hude poškodbe repov pri lastnih psih z nekopiranimi repi - zato kopiranje priporočam). O poškodbah dolgih repov pa bi vam znali kaj povedati tudi lastniki drugih - sicer nelovskih pasem - npr. dog ....

Za weimerance - če rep ni prikrajšan, mora segati do skočnega sklepa, v mirovanju spuščen, pri delu pa nošen vodoravno ali nekoliko višje od hrbtne linije.

Aja - še to!! V  Ljubljani obiskujejo pripravljalni tečaj za Pomladansko vzrejno preizkušnjo ptičarjev (ki bo btw. konec tega meseca) kar tri (!) zelo lepe mlade damice - stare od 6 do 12 mesecev. In moram rečt, da kažejo že odlične zasnove za delo in se ponašajo s pravimi značaji.  Grin Komplimenti vsem vodnikom/vodnicam, ki so se odločili, da bodo svoje damice tudi delovno pripravili in jim tako zagotovili možnost RODOVNIŠE vzreje.

Če bo šlo še naprej tako kot kaže, bomo imeli v Sloveniji čez kako leto res kvalitetno vzrejo teh čudovitih psov!  Cheesy

Lp vsem,
Breza
Logiran
Cavallo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #132 : ponedeljek, 12.04.2004 : 17:31:05 »

Pozanimal sem se pri gospe in je potrdila da sta oce in mati cistokrvna.


LP
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #133 : petek, 16.04.2004 : 12:13:34 »

mhmmmmmmm...čistokrvna sta že, celo rodovniška ...samo noben od njiju NIMA vzrejnega dovoljenja!

Zakaj le, a?!  Undecided  

Čistokrvnost še ne pogojuje vzrejne vrednosti....

Mah...z moje strani zaključujem tole neplodno debato o konkretnem leglu nerodovniških weimerancev.  Roll Eyes

Lep dan želim vsem,
Breza

Logiran
gelwox
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #134 : ponedeljek, 19.04.2004 : 19:04:01 »

Pozdrav vsem skupaj,

ponovno prosim vse, ki poznate osebo pod vzdevkom KIRKA, da jo kontaktirate in obvestite, da bi rad vzpostavil stik. Pred časom je iskala bratca svojega psa Taja. Ponosni lastniki psa Arta smo v Celju in bi radi prav tako spoznali brata našega psa. Hvala in lepa pozdrav vsem
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines