mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 09:16:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 202750 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #150 : ponedeljek, 16.06.2003 : 11:01:29 »

Liza: Pogovarjamo se o mednarodnem letnem taboru resevalnih psov, ki bo letos od 27-31.8. v Podljubelju.

Eva: hvala za cestitke, res sem delala pri vas v celju, je ful dobro ker je cinkarna res taprava rusevina. Zdaj sem mislila delat IPO2, pa bom sla jeseni da se poslusnost izpiliva, pa ne smeva prehitro vse narest ker potem ne bova imeli kaj delat. Smiley Prideva pa pesti in tacke stiskat.

LP K
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #151 : ponedeljek, 16.06.2003 : 17:13:54 »

Karmenka:za delat je se prevec stvari  Grin Grin ;DSamo najdet si mores delo.Sem pa ugotovila,da se goldni super obnesejo pri rally obidience,pa tudi pri agilityu,pri lovskih tekmah,pri poslusnosti,uglavnem vsestransko uporabni (samo ovce bi malo tezje pasli  Grin Grin Grin Tongue)
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #152 : sreda, 18.06.2003 : 12:08:21 »

Živjo

Tidi mi smo že 3 mesece ponosni lastniki 5-mesešne zlate prinašalke Dode, ki je zaenkrat še obupno neubogljiva Angry
Zanima me kdaj je pravi  čas, da lahko psa prvič pelješ na razstavo in ali se je razstavljanja(postavljanja psa pred sodniki trba naučiti)? Kje ste se vi to naučili? Huh

Lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #153 : sreda, 18.06.2003 : 14:00:23 »


Dodo imas privat msg!

Sicer pa obrni se na svojega vzreditelja, je prisoten na vseh razstavah z najmanj enim goldijem in za zecetek te lahko nauci veliko tudi on...
Zato pa so vzreditelji ane Huh
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #154 : četrtek, 19.06.2003 : 18:23:06 »

Citat
kjer so goldni je zmeraj zabavno,se posebno,ce kaksnega goldencka doleti golden moment    


Ja, v torek, ko smo bile na "velikem obhodu", je blo z nami kar 5 Shocked prekrasnih goldnov, 2 s konstantnimi golden momenti Roll Eyes - in to seniorja Grin, ostali 3 pa z obcasnimi...
...ampak je blo prav zabavno!

Res pa je glavno, da piknik BO!!! Grin Grin... pa seveda bodo lahko prisli prav vsi retrieverji, ne samo goldni (da se ne bi slucajno kdo odrinjenga pocutil Wink)
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #155 : torek, 24.06.2003 : 17:39:48 »

liza, od kk cucek zadevo obvlada (free stacking)...ga ni treba nic uciti vec, njej je edin treba privezat stango na hrbet  Tongue Tongue
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #156 : sreda, 25.06.2003 : 08:22:20 »

kk, jaz ne razstavljam, ker moj goldencek nima rodovnika. Takrat ko smo ga kupovali smo se na zalost premalo pozanimali o tem kako pomemben je rodovnik. Sedaj vem, da bo imel vsak moj naslednji pes rodovnik razen če ne bo seveda mesancek. Ceprav moj kuza nima zaenkrat se nobene bolezni, alergij in je star 5 let, mislim da se bo vse dobro izslo. Tudi kolke sem mu dala slikati in jih ima A1. Je pa njegova mama s svojim vodnikom pri gorski resevalni sluzbi.

Mogoce kdo ve kdo je trenutno najboljsi vzreditelj goldnov?

lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #157 : sreda, 25.06.2003 : 10:11:39 »


Ewchy za zacetek definiraj kaj je to "najboljsi vzreditelj" Huh
Je to nekdo ki je vzredil 50 legel od tega kar nekaj prvakov? Je to nekdo, ki je vzredil 2 legli od tega nobenega svetovnega prvaka ampak vse fizicno in psihicno zdrave s kolki in komolci+ocmi ok? Je to nekdo ki je imel eno leglo in so v njem vsi prvaki?

Z drugimi besedami, najboljsega vzreditelja ni, to je popolnoma subjektivno mnenje vsakega posameznika...
Najboljsi vzreditelj je tisti, ki spremlja mladice celo njihovo zivljenje, ki poskrbi da sploh ze na zacetku pravi mladic pride v prave roke, ki ne da mladica vsakemu itd...




Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #158 : sreda, 25.06.2003 : 10:46:06 »

V bistvu nisem imela v mislih dobesedno najboljsega vzreditelja, sem se malo nerodno izrazila. Nekaj taksnega sem mislila:
Citat



Najboljsi vzreditelj je tisti, ki spremlja mladice celo njihovo zivljenje, ki poskrbi da sploh ze na zacetku pravi mladic pride v prave roke, ki ne da mladica vsakemu itd...







Je veliko taksnih vzrediteljev v Sloveniji? Kako pa je s slovenskimi goldni po kvaliteti? Se lahko kosajo z drugimi na npr.evropskem nivoju?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #159 : sreda, 25.06.2003 : 13:05:26 »


Citat

Je veliko taksnih vzrediteljev v Sloveniji? Kako pa je s slovenskimi goldni po kvaliteti? Se lahko kosajo z drugimi na npr.evropskem nivoju?


1. ne v Sloveniji jih SPLOH NI (me je lahko sram ampak se meni osebno je spodletelo to pri prvem leglu, ko sem ugotovila, da nekateri mladici niso ravno v pravih rokah a ne morem nic, ker so se preselili in nevem kam - imam pa vse mladice iz obeh legel prodane po kupoprodajni pogodbi in se mi zdi da sem edina v Sloveniji, ki je ze vrnila kupnino zaradi dolocenih zapletov).

2. Kvaliteta hmmmm recimo, da je nekje se vedno zelo zelo zeeeeeeeelo slaba (gledano v povprecju ne s strani posameznih zelo kvalitetnih primerkov, ki potrjujejo pravilo).

3. Na evropskem nivoju lahko uspesno mesa strene trenutno samo cca. 5-10 goldnov, ki zivijo v Sloveniji (eni so eni pa niso vzrejeni pri nas, vecinoma pa so potomci uvozenih psov, ce so ze skoteni v Sloveniji). Precej porazno ce vemo da je GRjev registriranih ze preko 3.000 ane?


Tko zdaj grem pa raftat pol pa piknikirat  Cool

Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #160 : četrtek, 26.06.2003 : 11:51:07 »

Moje mnenje o vzrediteljih:
cenim tiste vzreditelje,pa ceprav nimajo psarne,ki mladicem ponudijo vse najboljse,poleg ljubezni in skrbi seveda in jih potem spremljajo celo zivljenje,ki ne parijo slabih psov,ampak zdrave pse,pa ceprav niso sampioni
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #161 : četrtek, 26.06.2003 : 12:46:55 »


Seveda Liza, ni vazno ali imas psarno ali ne, jaz imam registrirano psarno pa sem imela le dve legli do sedaj...torej niti se ne spadam med vzreditelje po definiciji.

Ampak kljub vsemu se vedno trdim, da v Sloveniji ni takih kot si jih zelimo. Ki izpolnjujejo vse predstave o dobrem vzreditelju.
Je pasma se vedno prevec trzno zanimiva za kako vecje angaziranje.


Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #162 : petek, 27.06.2003 : 11:21:16 »

Mene pa se nekaj zanima glede barve zlatkotov: opazam, da zadnje case prevladujejo zelo svetli zlatkoti. Zanima me, ce na razstavah igra pri ocenitvi kaj barva. Npr. ce imajo svetli psi prednost pred temnimi.

Lp
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #163 : petek, 27.06.2003 : 13:18:05 »


Ewchy vsak sodnik ima svojo predstavo kaksen naj bi izgedal idealni primerek neke pasme, enim je to temnejsi eni svetlejsi golden itd. Ce razstavljas pri nekomu ki favorizira svetlejse, potem temnejsi prakticno nimajo sans in obratno.
Seveda pa ta logika ne bi smela veljati ko npr. sodnik favorizira temnejso barvo, v ringu pa ima dva psa, svetlega in v vseh pogledih pravilnega ter temnega s fehlerji...v temu primeru bi moral zmagati svetlejsi pes.
Po takih odlocitvah lahko hitro vidis kdo pozna pasmo in kdo ne - veliko je namrec primerov ko bo vseeno zmagal temnejsi pes ceprav mu fali kar nekaj stvari (lahko je tudi politicna odlocitev sodnika).

Tko da ko sem razstavljala goldne jaz nisem nikoli imela pomisleke h komu iti in h komu ne kar se tice barve...prej zaradi drugih stvari...

Zaenkrat, ko razstavljam drugo pasmo, pa priblizno tudi ze prepoznavam komu je vsec bolj kaka farba in raje ne grem metat stran denarja Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #164 : sobota, 28.06.2003 : 12:59:28 »

Ja,res je veliko svetlih zlatkotov,vcasih je bilo pa ravno obratno,ampak kakor se meni zdi,je prava barva ZLATIH prinasalcev ZLATA,ne kremna ali skoraj bela,ampak zlata pa naj bo svetlejsa ali temnejsa,samo da je zlata (spet pa ne mahagonijeva).Samo nekaterim so bolj vsec svetli zlatkoti in so zdaj kar zaceli ti prevladovati
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines