mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 20:27:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 203031 krat)
0 članov in 37 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #480 : sobota, 10.04.2004 : 10:55:07 »



Smart ne bo tekel k psu, ker bosta sama za ograjo. Imajo ograjen del tako da ostali kužki čakajo na drugi strani.


oooo hvala za informacijo, zdej si me še mal potolažla. Grin Wink

LP nina
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #481 : sobota, 10.04.2004 : 10:58:44 »

KIN:za oceno zunanjosti sva dobili odl. za vzrejno preizkušnjo pa dobro ;DSamo sem se odločila,da greva verjetno jeseni še enkrat na vzrejnega,ker sedaj Lizika prinaša tudi iz vode.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #482 : sobota, 10.04.2004 : 11:04:26 »

ninci: da te spomnim ce je tvoj kuza morda starejsi (hehe ne vem koliko je star Wink): slikanje komolcev je obvezno za pse, rojene po 01.05.2001
Joj moj je še otrok Cheesy Prvega aprila, na dan šal, sva praznovala drugi rojstni dan Grin Tako da.... ta varianta na žalost odpade Roll Eyes Bo treba kar šparat začet Wink

LP nina
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #483 : sobota, 10.04.2004 : 11:30:07 »

Pravite, da vasi zlatkoti nocejo plavat... Sem kar odplavala par let nazaj ko je bil tudi Mix se tak. Potem pa je kar naenkrat (se mi zdi da okoli 3 let) splaval in zdaj obozuje vodo. Plavat gre tudi takrat, ko je ze dokaj mrzlo. Khan pa je navdusenec nad vodo ze od malih nog. V jezeru je ze plaval pri devetih tednih. Zdaj ga vcasih kar pikne in gre plavat dalec od obale da ga komaj nazaj priklicem  Cheesy
Tako da ne se sekirat ce se vasi zlatkoti nocejo plavat, bodo ze ko bodo malo starejsi. Pa naj imajo cim vec pozitivnih izkusenj z vodo, pa ce boste imeli kdaj priloznost pojdite vi v vodo in jih potem tako zvabite not. Pa saj to verjetno ze vse veste... Wink
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #484 : sobota, 10.04.2004 : 13:53:11 »

Citat
Ja študenstka leta so težka
...aha Wink, poznamo to Grin Grin... so pa tudi (naj)lep(š)a, ampak je res, da se jaz včasih sprašujem, če se pri naših letih sploh splača tolk časa cuckom posvečat Grin Grin... da ne govorimo o vloženih sredstvih (razstave, kolki, šolanje, potni stroski itd. itd.), ki se itak nikoli ne povrnejo Tongue... tile nasi goldni so res izdatek za studentski zep...

kar se tiče plavanja pa... tudi moj je občasno muhast in ne gre v vsako vodo, raje na vrženi predmet laja kar z obale Roll Eyes Grin pol ga pa piči in sredi februarja z zasnežene obale odide v savo za nevemčim Shocked... še dobro, da ni pljučnice staknil...

kin, sprehod in frizer bosta kot kaže že kar drug teden, poglej zasebna sporočila...

pa na http://www.retrieverclub.at/ausstell/f-ergebnisse04.htm so popolni rezultati in slikce vseh retrieverjev z mednarodne razstave Wieselburg
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #485 : torek, 13.04.2004 : 10:43:25 »

Živjo!

Zanima me kdaj ste dali svoje ZP-je slikat ( kolki, komolci ). S Kinom bomo šli po vsej verjetnosti letos na vzrejnega pa je potrebno še slikanje opravit. Bo imel pa 23. drugi rojstni dan  Grin

lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #486 : torek, 13.04.2004 : 10:59:02 »

Kin,jaz sem dala Lizo slikat že pri približno 9 mesecih,če se prav spomnim...In takrat je imela že oba A1.Komolce smo pa tudi kar takrat slikali.
Vsi zlatkoti že praznujete Cool 8)Tako da čestitke vašim goldenčkom Kiss
Jaz bom pa na Lizin rojstni dan čakala še do 4.6. Smiley
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #487 : torek, 13.04.2004 : 11:15:13 »

Kin,jaz sem dala Lizo slikat že pri približno 9 mesecih,če se prav spomnim...In takrat je imela že oba A1.Komolce smo pa tudi kar takrat slikali.
Hmmm to mi pa zdajle ne 'štima' Undecided Liza kako lahko velja slikanje kolkov pri starosti 9 mesecev (pravis da ze imas vzrejnega), ce pa se zahteva -citiram  "foto(kopija) slikanja displazije kolkov in komolcev (slikanje komolcev je obvezno za pse, rojene po 01.05.2001), pri starosti najmanj 12 mesecev??? Huh Huh Shocked

Citat
Zanima me kdaj ste dali svoje ZP-je slikat ( kolki, komolci ).
KIN: Moji sem slikala oboje pri starosti 21 mesecev. Tudi tvoja starost je cisto super. Pri premladem (Liza 9 mesecev?? Huh) se najveckrat se ne pokaze dejansko realno stanje...

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #488 : torek, 13.04.2004 : 11:15:19 »

Kin,jaz sem dala Lizo slikat že pri približno 9 mesecih,če se prav spomnim...In takrat je imela že oba A1.Komolce smo pa tudi kar takrat slikali.

Citat iz vzrejnega pravilnika: "slikanje displazije kolkov in komolcev v starosti najmanj 12 mesecev".

Liza, zdaj pa upaj, da ne bo VK ti naložila ponovno slikanje kolkov, če je res kar praviš... Roll Eyes


Logiran
ninci
gost
« Odgovor #489 : torek, 13.04.2004 : 11:29:56 »

Ojla!
no ko smo spet pri kolkih in komolcih Cheesy pa še eno vprašanje, ali je to treba večkrat slikat ali samo 1x in imaš potem mir?
Pa koliko časa ti velja vzrejno dovoljenj? 1leto? 2leti? ...
LP nina

Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #490 : torek, 13.04.2004 : 13:01:11 »

Citat
Zanima me kdaj ste dali svoje ZP-je slikat ( kolki, komolci ).

...mi smo slikali kak mesec nazaj, pri kimovih 21 mesecih...

za vzrejno je potrebno slikat le enkrat, ce seveda znajo slikat in so slike dovolj dobre, da se da odcitat Roll Eyes Cool - ravno vceraj sem namrec od lastnice neke povsem x pasme slisala storijo, kako ni mogla slikat na kliniki v mestnem logu, ker pac rentgen ni delal, pol pa so ji okol prinesenih slik ful zatezili...

ej ninci, a tvoj smart je originalno cowboy tohocinski al cowboy estee goldy (sem namrec nekaj po starih katalogih gledala in ugotovila, da obstajata oba psa Grin)

kolk casa velja pa nimam pojma... menda glede na vzrejno oceno, ki jo pes dobi - ce je pogojna al pa zeli napredovat v visji vzrejni razdred, mora bit v dolocenem casu pregledanih zadostno st. mladicev Huh... to so domneve, ne vem...
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #491 : torek, 13.04.2004 : 13:39:06 »



ej ninci, a tvoj smart je originalno cowboy tohocinski al cowboy estee goldy (sem namrec nekaj po starih katalogih gledala in ugotovila, da obstajata oba psa Grin)
hehe nisem vedela da obstajata oba Smiley moj je Tohočinski. Roll Eyes
glede slikanja ne, a pa se nic ne spreminja ta displazija recimo, ce je pes delavn ali pa agillitijaš je recimo večja obremenitev kolkov in sklepov na sploh kot pa recimo enga kavčarskega psa? No sej še bolje glede financ, da daš samo enkrat pa imaš mir, samo tako pač razmišljam...  Cheesy
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #492 : torek, 13.04.2004 : 13:48:10 »

...aha Grin, hvala - vidva sta bla na enem od ljubljanskih cacov, a ne Huh... kako pa se je odrezal?

kar se pa tice slikanja kolkov... enkrat je v optimalnih razmerah, ce pes nima tezav, dobi lepo oceno itd.... sicer pa je veliko veliko psov, pri katerih ze prvic ugotovijo, da kolki niso cist ok, in pri stevilnih slikajo potem lastniki veckrat, da vidijo, ali morda displazija ne napreduje prevec, prehitro...

poznam psicko, ki je dobila D, lastniki so jo takoj sterilizirali, psicka zivi normalno naprej, vendar z manj obremenitvami kot ostali psi v druzini, ki majo kolke A ali B, ce grejo na izlet na Smarno ostane Djevka lepo doma Wink...  nic pretresljivega torej...
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #493 : torek, 13.04.2004 : 14:10:37 »

ja bila sva na Ljubljaneskm CAC-u (2002) in sicer v razredu najmlajših. Dobil je oceno perspektiven lahko ti pa povem še opis:
Smaec smetanove barve, tipičev v svoji pasmi, v fazi razvoja, vendar nezaupljiv in nekoliko boječ.

Predvsem ti dve kritiki (nezaupljiv in boječ) sta se mi zdeli zelo kako čem povededati neumni. Ker je seveda sodnik težil , hitro hitro ker se nam mudi, Psa enostavno zagrabil za gobec, da bi mu pogedal zobe itd. In se je moj enostavno umikal. Pač sem mislila, da je pristop sodnikov na razstavah boljši.  Angry
Tako, da to je bila najina prva, če me nihče ne bo resno prepričal,  najbrž tudi zadnja razstava. Sva mislila iti na specialko pa nama časovno ne uspe, tako da... mogoče sploh nikamor več ne bova šla.  Tongue

LP vsem skupaj
Nina
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #494 : torek, 13.04.2004 : 15:00:15 »

Predvsem ti dve kritiki (nezaupljiv in boječ) sta se mi zdeli zelo kako čem povededati neumni. Ker je seveda sodnik težil , hitro hitro ker se nam mudi, Psa enostavno zagrabil za gobec, da bi mu pogedal zobe itd. In se je moj enostavno umikal. Pač sem mislila, da je pristop sodnikov na razstavah boljši.  Angry
Tako, da to je bila najina prva, če me nihče ne bo resno prepričal,  najbrž tudi zadnja razstava. Sva mislila iti na specialko pa nama časovno ne uspe, tako da... mogoče sploh nikamor več ne bova šla.  Tongue

Ojla!

Ta ocena pa res ne sme in ne more biti razlog, da nebi vec razstavljala.  Wink A je bil res bojec? Kaksen pa je karakterno sedaj?

Ja retrieverasi, me veseli, da tako pridno debatirate. Me pa zanima naslednje - a gre kdo na razstavo v ankaran? Kaj pa na delovno tekmo?

Uzivajte!

Lp, Kristi
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines