mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 14:12:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 202812 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #255 : torek, 06.01.2004 : 08:41:28 »

Ojla!

Midva z Erosom pa trenirava poslusnost, poleg tega pa sva zelo uspesno opravila delovno tekmo po programu za PNZ. V prihodnje nameravava opraviti se "ta pravo" lovsko tekmo. S poslusnostjo pa bova najbrz nehala... Kaksno olajsanje za Erosa... Wink Grin Grin Grin

Lp, Kristina
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #256 : torek, 06.01.2004 : 11:41:18 »

hej,

vidim, da smo tukaj sami s hero-goldni Wink... kul!

...kar se tice solanja-jaz sem organizirane oblike solanja prezivela ze s prejsnjim goldnom in priznam, mene ni navdusilo Undecided Tongue...

...sicer pa tudi midva pridno trenirava prinasanje, saj bi znala v prihodnosti pasti kak PNZ in lovska tekma... smo pa se relativno mladi Grin...

ewchy, cigave pse pa imas ti? in katerega spola? a mas starsa in otroka - vzrejas? si kdaj razstavljala?

s cim pa se ti ukvarjas? a z agilityem? meni pa se zdi golden nekoliko pretezak za agility, za tekmovanja sploh, pa tudi sicer ovire - mam zdravstvene pomisleke?Huh!... , no - hrbtenica, kosti - moj veterinar ni navdusen... res pa je, da je kimi izrazito mocne konstitucije Cool

se vedno pa upam, da pade kak retriever piknik in se o vsem pogovorimo, spoznamo, seveda tudi pse Grin Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #257 : torek, 06.01.2004 : 14:13:00 »


s cim pa se ti ukvarjas? a z agilityem? meni pa se zdi golden nekoliko pretezak za agility, za tekmovanja sploh, pa tudi sicer ovire - mam zdravstvene pomisleke?Huh!... , no - hrbtenica, kosti - moj veterinar ni navdusen... res pa je, da je kimi izrazito mocne konstitucije Cool


Ne razumem, zakaj naj bi bil goldi pretežak za agility? Za rekreacijskega sigurnu ni. Mislim, da Liza na tem fotumu s svojim goldijem trenira agility.

Jaz imam namen svojo bernardinko učit agility Grin Wink Nimava nobenih tekmovalnih ambicij, ampak skozi tunel in po gugalnici pa že lahko hodi. Ne bo imela brzine kot kakšen border ampak lepo počasi-kot pravi bernardinec Grin.  Saj bom vse skupaj vzela za zabavo, da nekaj počnem s svojim psom.  Jo bom pa peljala šele letos jeseni, ko bo že stara skoraj leto in pol.  

Lp jana
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #258 : torek, 06.01.2004 : 15:03:09 »

ne me narobe razumet - ce je moj pretezek, se ne pomeni, da so vsi... kimci je pac en hiperaktiven golden, ki zagotovo ne bi hodil samo skozi tunel in po gugalnici, ampak bi prelavfal, preskala in potacal vse Roll Eyes...
ma pa res mocne kosti in zelo brezglavo divja vedno in povsod, pa se mu vedno kaj zgodi, smo meli zaradi zdrsov in padcev in udarcev ze veliko sivih las, predvsem pa sem cist zadovoljna, da mam tako simpaticnega veterinarja - zaradi posledic divjanja sem dost tam Kiss

...sicer pa se tudi ljudje ne ukvarjamo vsi z istimi stvarmi... npr. ceprav se marsikdo, ki je zlo visok odloci, da ne bi jadral, je med jadralci kar nekaj dolginov Grin


Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #259 : torek, 06.01.2004 : 16:37:17 »

hahahha... Prejsnjemu postu kk sem se prav nasmejala. kk - ali mogoce jadras in povrh vsega se spadas med visoke jadralce? Cheesy Cheesy Grin

Se pa strinjam s kk. Tudi meni se goldni ne zdijo prevec agilitasi... Wink Grin Grin Grin Vsaj mojega nebi mogla tja uvrstiti. Je tak divjak, pa se precej glomazen povrh vsega, da bi po moje vse prepreke podrl, potem pa se vse gledalce poslinil... Grin Grin Grin

Lp, Kristina
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #260 : torek, 06.01.2004 : 16:51:52 »

kristi
Citat
hahahha... Prejsnjemu postu kk sem se prav nasmejala. kk - ali mogoce jadras in povrh vsega se spadas med visoke jadralce?

sicer jadram, ja, mam mega super jadralsko druzbo Wink Cool Grin Cheesy, ki obozuje zlate prinasalce Grin Roll Eyes Shocked ....tut za zensko nisem posebej majhna, res, ampak v mislih sem pa imela sojadralkinega skoraj dvometrskega fanta Grin, ki ni najbolj navdusen nad barko in skiperjevega ogromnega sojadralca, ki takorekoc zivi na barki Cool...
...ampak brzeveze nakladam, po mojem tak ne poznas Wink Cheesy Grin

joj, tvoj erci pa mora biti kot moj kimi... moj bi tudi vse podrl... bi se morda lahko kdaj dobili, da se malce zletata Roll Eyes, pa midve kako receva... nekje ob savi v tacnu, kaj? Huh... al pa kje na stajerskem Wink
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #261 : torek, 06.01.2004 : 20:31:00 »

Evo me! Vidim da se je ze tlele kar debata razvila! Fajn to! Kar tako naprej!  Wink Grin
Jaz bom danes malo bolj na hitro ker se mi mudi. Moj starejsi nima rodovnika ker se na zalost takrat nisem dosti o tem pozanimala, je pa zelo zdrav in nikoli nisem imela z njim zdravstvenih problemov. Tudi kolke ima super. Zgleda da sem imela sreco. Je pa njegova mama gorska resevalka.
Oba sta psa in se krasno razumeta. Ne vzrejam.
Z mojim starejsim treniram resevanje - o tem si lahko kaj vec preberete v temi resevanje ponesrecencev. Zaenkrat nama gre super in sma prisla glih v formo. Grin
Delala sma tudi poslusnost - tekmovala in dosegla kar nekaj dobrih rezultatov: na regijskih tekmah sma bila
dvakrat prva in enkrat tretja po izpitu B. Takrat mi je bilo najbolj vsec da sma premagala kar nekaj nemskih ovcarjev in celo malinoisa. Kdo bi si mislil da lahko zlatko kaj takega doseze.Hehe Cheesy   Kar veliko truda sma vlozila v poslusnost in moram reci da jo zdaj prav obuzuje, skoraj tako kot iskanje.
Glede agilitya - mlajsi trenira agility in tudi je sedaj zacel resevanje in se mi zdi, da so zlatkoti kar primerni. Sicer je moj lazje konstitucije in je zelo spreten na ovirah. Vem pa da se nikoli ne bo mogel primerjati s kaksnim borderjem.
No sem rekla da bom kratka pa me je kar odneslo. Wink

Zanima me se, kako to da ste se odlocili ravno za zlatkota in ce vam je sedaj zal, bi bil vas naslednji pes spet zlatko...?
V bistvu sem jaz moj odgovor ze napisala pod temo zakaj ravno ta pasma. Nikoli in nikdar mi ne bo zal da sem imela oz. imam zlatkota. Ce pa bo moj naslednji pes spet zlatko pa se ne vem...Odvisno kako bo potem kasneje. Po eni strani ga ne bi imela vec, ker se mi zdi da bi potem vse zlatkote ki bi jih imela kasneje primerjala z mojim starejsim Mixom, ki pa ima res tak karakter da sem dobesedno  fascinirana nad njim...

Kaj pa barva? So vam vsec svetlejsi ali temnejsi?
Meni so temnejsi, bolj delovne linije.

Ce se boste dobili na stajerskem koncu me poklicite in bom rade volje prisla. Cheesy
Logiran
blisk
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #262 : torek, 06.01.2004 : 21:52:35 »

Živjo!
Sam s svojo prinašalko treniram reševanje. Sploh se mi zdijo zlatkoti primerni za vse vrste dela in pasjega športa, res pa je da so za neko vrhunsko delo primernejše druge pasme, ki so hitrejše in okretnejše. Pri prinašalcu mi je najbolj všeč, ker lahko odlično igra dve vlogi hkrati - družinskega in delavnega psa.
Vesel pa sem, ker nekateri še prisegajo na delavne linije zlatkotov. Moja psica je plod lastne vzreje, saj imam trenutno doma kar tri generacije goldnov: 11-letno babico Pino, 5-letno mamo Ulo in 4 njene mladičke. Ula je pravzaprav tipični predstavnik delavne linije : lahka konstitucija, temna barva, krajša dlaka in dobro razvit nagon plena.
Slike si lahko ogledate na mojem www - ju.

Lep pozdrav!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #263 : torek, 06.01.2004 : 22:28:23 »

Ula je pravzaprav tipični predstavnik delavne linije : lahka konstitucija, temna barva, krajša dlaka in dobro razvit nagon plena.

No tu se moram pa vmešati jaz, hočeš nočeš.

Uglavnem to da so reševalni psi - goldni seveda, kao "delovna linija" je čisto slovenska pogruntavščina. Nikjer drugje na svetu namreč kot "delovne linije" ne smatrajo reševalnih psov, temveč pse iz lovskih linij.
Teh ni niti za vzorec v slovenskih reševalnih psih, že več generacij...

Kako so potem tako podobni "delovnim linijam"? Preprosto zato, ker so jih parili med sabo. In vzdrževali videz. Pa še to ne vedno uspešno.

Pa tudi to, da ima pač odlično razvit nagon plena ne pomeni, da je iz delovnih linij. Konec koncev imaš Blisk doma 4 mladičke, katerih oče je ČISTIH razstavnih linij. Pa vseeno ne fali ne nagon po plenu ne sposobnost takega ali drugačnega dela...

Pa brez zamere.

Logiran
blisk
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #264 : torek, 06.01.2004 : 23:04:13 »

Ja s tem se delno strinjam. Daleč od tega, da bi bili reševalni psi delavna linija, vendar delo je delo in če nagoni "štimajo" je stvar pol lažja. Ulin oče je bil iz Švice in je bil lovske linije. Po Sloveniji pa sem iskal plemenjaka, ki bi vsaj približno ustrezal standardom delavnega psa - imel odlične kolke, dobro izražene nagone, ne preveč močne konstitucije in temnejše barve. Spark je temu kar ustrezal, le bel je - barva je pri vsem tem še najmanj pomembna. Če pa kdo pozna plemenjaka čiste delavne ali če hočete lovske linije, naj mi to prosim sporoči.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #265 : sreda, 07.01.2004 : 15:18:25 »


Spark no ni ravno bel, je pa zelo svetle krem barve seveda, kot njegov oče (standard prepoveduje belo barvo!).
Ampak kot vidiš to ni vplivalo na farbo mladičev, kolikor vidim iz fotk so kar lepo obarvani...
Pridem pogledat takoj ko utegnem, glede na to da imam doma 7dni stare mladice pa je ze kar precej dela.

Aja zakaj sem takrat parila mojo psico z ocetom od Sparka - ker je potomec starih loriginalnih inij, takih ki prakticno ne obstajajo vec v tako cisti obliki. V bistvu te linije zdruzujeta v taki obliki le se ta oce od Sparka in pa pes, ki ga imam v solastnistvu (polbrat od njega). In pa jasno njuni bratje in sestre.

Plemenjak lovskih linij v SLO? Pa ni ga...se najbolj se pribliza temu Hjtronmyren Silent Boy, vendar tudi on vsebuje vec kot 50% razstavnih linij, ce se jih opredeli tako (naceloma ne maram deliti). V bistvu so pa se stare linije, ki ne obstajajo vec.

Je pa tako,  da tisto kar dandanes opredeljujejo z lovskimi-delovnimi linijami v Evropi in svetu, v bistvu niti standardu ne ustreza vec kaj zelo. Osrednji cilj jim je znacaj in zasnove. videz pa... No ja vazno, da je zlati prinasalec v rodovniku ane  Wink




Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #266 : sreda, 07.01.2004 : 16:06:22 »

Citat
Zanima me se, kako to da ste se odlocili ravno za zlatkota in ce vam je sedaj zal, bi bil vas naslednji pes spet zlatko...?

jaz sem prvega goldna, Machota, dobila leta 1990 in poleg moje mladosti je zaznamoval tudi moj okus za psa Smiley - golden forever Wink... dvomim, da bom kdaj spremenila pasmo...
je bil pa Macho potomec dveh (temu, kar pac nestrokovno imenujemo delovna linija) rusevinarsko-lavinskih goldnov - oce Tislerjev Hero-Bary, mama pa tut z izpiti L-2, R-3 (al L-3, R-2 Huh), ampak ziv dokaz, da je lahko potomec delavcev cist korekten razstavni pes (v tistih casih), ki mu je uspelo pobrat celo kak PRM...

ampak za novega goldna sem se pa odlocila, ko smo bili ze 1,5 leta brez Machota, ki ga je pri skoraj 12h vzela levkemija Cry Cry, sem se pa odlocila zaradi golden karakterja, ki sem ga ful pogresala...
in tako je po kratkem iskanju (zelela sem mocnega, zdravega goldna z golden karakterjem in lepo glavo, seveda zlate barve) in priporocilih poznavalcev je k nam prisel Kimi... ki utelesuje res vse moje zelje, je golden z najbolj "mosko" glavo, kar jih poznam, nekateri se bojijo, da bo z razvojem psa celo prevelika Roll Eyes, dlaka je kul, a ga itak strizem... razen barve - mali je zlo zlo svetel... ampak je taka dusica, da mu oprostim Grin
zaenkrat so mu bili sodniki v ringih naklonjeni, ma pa tudi zelo izrazit nagon po divjadi in veselje do dela... ceprav je linij, za katere bi lahko rekli, da so izrazito razstavne... ampak sej veste, da mora biti naj razstavni pes tudi delavec... to naju se caka Roll Eyes

sicer pa je meni, kar se tice barve, vsec zlata (ne pretemna), svetli (tudi moj) so samojedi...

eto, moja golden zgodovina Grin... mislim pa, da bom tudi v prihodnosti ostala pri pasmi... ampak kimi je star sele leto in vec kot enega psa naenkrat ne nameravam imeti, zato o tem sploh se ne razmisljam... so mi pa linije, ki jih zdruzuje Kimi zelo vsec, zato bi verjetno tudi znova sla po podobnega psa...

ko se nekoliko otopli, pa bi bilo res super eno srecanje Grin
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #267 : sreda, 07.01.2004 : 16:18:52 »

Mi imamo Dodo šele 10 mesecev, pa že lahko rečem, da ne bi imel nobene druge pasme več. Sicer ni ravno tisto, kar smo pričakovali-pridna, mirna... pa je vseeno nebi dal za nič na svetu. Všeč so mi psi, ki niso sužnji vodnikov, ampak mi je bolj včeč, če so mal trmasi in samosvoji, kar goldni nedvomno so.
Osebno so mi bolj všeč goldiji čimbolj svetle barve-tudi Doda je zelo svetla.

LP
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #268 : sreda, 07.01.2004 : 17:47:49 »

JUHUHU Smiley Wink Cheesy Grin

se spomnite, ko sem malo nazaj sprasevala, kdo bo sodil na specialki... odgovor sem ravnokar nasla na **Smiley Wink Cheesy Grin, ga ze lepim tudi vsem ostalim:


Citat
Specialna razstava retrieverjev

25. april 2004

sodnici:

ga. Jo Coulson (UK) - labradorji

ga. Sue Almey (UK) - ostali retrieverji

...goldne torej Sue Almey, psarna Arbutus iz GB...

kdo pride??? midva ja!!

ve kdo kaj vec o sodnici???
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #269 : sreda, 07.01.2004 : 20:13:35 »

Njun "background" bodo objavili kmalu,
mislim da prav tako na strani SKR
ce ne, pa v kinologu in na tem portalu.

Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines