mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 00:24:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 203149 krat)
0 članov in 32 gostov pregleduje to temo.
DODO
gost
« Odgovor #765 : torek, 10.08.2004 : 16:57:28 »

sirtaki, ne vem, zakaj mi je potem ena forumovka v neki drugi temi (mislim, da je bila liza), napisala, da njena psička ni šla v vodo, pa je dobila vzrejno dovoljenje Huh Huh Huh
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #766 : torek, 10.08.2004 : 19:08:22 »


tega pa tudi jaz nevem, v vodo se ne pošilja psov, ki so imeli opravljene kake PNZ ali lovske tekme
tko da sanja se mi ne kaj je mislila liza ali kdorkol drug...sama si pa tudi ne morem zapomniti kaj in kako vsakega, ki je bil na vzrejnih pregledih v zadnjih nekaj letih ane, vem samo da je na vsakem vzrejnem pregledu kdo, ki jokajoč odide domov do naslednjič, ko mora pokazat da kuža zna čofotat  Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #767 : torek, 10.08.2004 : 20:11:24 »

DODO in ostali, mogoce je tole majhna sola za tiste, ki tako radi delite take in drugacne nasvete, ki ste jih nekje slisali, prebrali... ali jih je muca na repu prinesla.
Navadite se pisati tisto, kar ste doziveli s svojim psom, kar veste iz izkusenj ali kar zelo dobro poznate "iz prve roke".

"Kar so sosede rekle", se vedno ne izkaze za pravilno in tak nasvet marsikdaj naredi veliko vec slabega kot dobrega.

DODO, si prebral temo Zakaj producirati mladice brez rodovnikov?
Logiran

ninci
gost
« Odgovor #768 : torek, 10.08.2004 : 22:46:14 »

DODA je najbrž mislila tole:

Vzrejno oceno sva pa dobili tako,da je mogla Liza prinest eno igračko,ki sem ji jo vrgla na kopnem in iz vode (iz vode jo pod nobenim pogojem ni hotela prinest,še tačke komaj,da si je zmočila Grin Cool)

Citat
za oceno zunanjosti sva dobili odl. za vzrejno preizkušnjo pa dobro Samo sem se odločila,da greva verjetno jeseni še enkrat na vzrejnega,ker sedaj Lizika prinaša tudi iz vode.

Siratki je pa zanimivo, da tukaj ni ponovnega poizkusa, pri streloplahosti pa.... to so neka čudna dvojna merila.... hmmmm  Angry

LP nina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #769 : torek, 10.08.2004 : 23:53:41 »


Se strinjam, zelo čudno. Namreč vzrejne preizkušnje se naj ne bi opravilo, če niso narejene vse discipline. Kot sem že rekla, kar nekaj smo jih poslali domov z razlago, da se vidimo naslednjič  Roll Eyes

Vzrejno preizkušnjo vedno sodi kdo od sodnikov za delo, kaj počnejo oziroma sodijo tistih 150m stran pa se ne ve, računa se na njihovo poštenost - v roke vzrejna komisija dobi le ocenjevalni list vzrejne preizkušnje in če je gor obkroženo, da je opravljena je pač opravljena. Nikoli se ni poglabljalo v posamezna točkovanja.
Je pa res, da je večina teh lovcev prepričanih, da retrieverji pač niso več delovni psi in očitno tako tudi ocenjujejo vse skupaj.
Super za pasmo ane?  Grin




Logiran
DODO
gost
« Odgovor #770 : sreda, 11.08.2004 : 07:35:24 »

Mi niti slučajno ne bomo producirali nerodovniških mladičev (jih raje nimamo) in na zaslužek še pomislil nisem. Sicer gremo pa se z Dodo že danes na Krko plavat učit Cheesy, tako, da držite pesti, da lo prpričamo!

Lp
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #771 : sreda, 11.08.2004 : 07:49:54 »

dodo iz kje pa si, da boš prpelal svojo na Krko?
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #772 : sreda, 11.08.2004 : 09:30:15 »

iz krškega
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #773 : sreda, 11.08.2004 : 09:54:37 »


Se strinjam, zelo čudno. Namreč vzrejne preizkušnje se naj ne bi opravilo, če niso narejene vse discipline. Kot sem že rekla, kar nekaj smo jih poslali domov z razlago, da se vidimo naslednjič  Roll Eyes

Vzrejno preizkušnjo vedno sodi kdo od sodnikov za delo, kaj počnejo oziroma sodijo tistih 150m stran pa se ne ve, računa se na njihovo poštenost - v roke vzrejna komisija dobi le ocenjevalni list vzrejne preizkušnje in če je gor obkroženo, da je opravljena je pač opravljena. Nikoli se ni poglabljalo v posamezna točkovanja.
Je pa res, da je večina teh lovcev prepričanih, da retrieverji pač niso več delovni psi in očitno tako tudi ocenjujejo vse skupaj.
Super za pasmo ane?  Grin

Ja odlično bi bilo skoraj bolje da bi žrebali kdo dobi vzrejno in kdo ne!  Lips Sealed Kqko to misliš računa se na njihovo poštenost?? Se pravi teoretično poznam sodnika in .... dobim vzrejno ne glede na vse? No ja saj sem rekla v Slo. šteje samo to kdo koga pozna, če navrže spotoma še kakšen tolarče v sodniški žep pa še toliko bolje Lips Sealed Undecided

Pasma pa iz leta v leto seveda postaja "boljša" !!

LP nina
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #774 : sreda, 11.08.2004 : 10:19:43 »

dodo sm misla, da si kje bližje, k tud moj bart ima krko blizu. da bi ju skupi navadla kopat Grin Grin Grin
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #775 : sreda, 11.08.2004 : 13:11:22 »

Evangelina iz kje si pa ti. Saj mi imamo en ribnik 200m stran, pa je precej umazan, pa tudi jaz ne morem not, da bi Doda mogoče za mano prišla. A tvoj Bart ima rodovnik?

LP
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #776 : sreda, 11.08.2004 : 13:27:51 »

Dodo če imaš zlatega prinašalko jo neboš rabil kaj dosti učit plavati vrjemi! Grin

Malo je neboš imel na očeh pa bo že v vodi.... Tongue
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #777 : sreda, 11.08.2004 : 13:45:17 »

dodo jst sm iz nm. neki smo se z ostalimi retrieveraši menili za piknik ob krki al pa kolpi.
ne, moj bart nima rodovnika, ampak ga imam pa vseeno rada in mi rodovnik ne pomeni kaj dosti. rodovniški psi se mi ne zdijo več vredni od drugih. vsi kužki potrebujejo ljubezen in skrb-mešančki, čistokrvni, rodovniški.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #778 : sreda, 11.08.2004 : 16:05:48 »

ninci pretty much like this  Grin samo pazi, to se dogaja povsod, pri nas in po svetu...
s tem da si celo lahko poštena duša in ne izkoriščaš sistema in dejansko narediš kaj za pasmo ne pa da greš skozi obstoječe luknje  Tongue

Dodo super, potem boš pa SIGURNO šel pariti v tujino ane? Če ti je vsaj nekaj do pasme in ne do štepanja mladičev ter zaslužka...
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #779 : četrtek, 12.08.2004 : 07:20:36 »

Oj,
včeri sem bil z dodo na krki in se je super odrezala Cheesy Najprej jo je blo treba nest v vodo, potem pa je kmalu ugotovila za kaj se gre in je sama vsa navdušena začela nosit palco iz vode, če ji pa nisi palce vrgel, je pa sama kako najdla in jo iz vode prinesla. Grin Grin

Sirtaki, ne vem še, kje bomo parili, niti slučajno pa mi ne gre za zaslužek, niti za štepanje mladičev. Ne vem, od kod ti to?

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines