mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 01:17:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 225577 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Pino
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #270 : sobota, 09.04.2005 : 08:04:12 »

Da ne odpiram nove teme. Imam moznost nabave goldija starega  3 mesece.
Eni mi pravijo, da je ze prestar. Je to res?
Je pa to goldi iz Sostrega.

Hvala za odgovore
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #271 : sobota, 09.04.2005 : 08:35:16 »

Jaz sem mojo, zdaj že starejšo psičko dobila pri skoraj treh mesecih. Nisva imeli nobenih problemov, čeprav je bila to moja prva psička. Drugega pesjana sem dobila pri osmih tednih. Res je potrdil rek, da je osem tedno nekje idealna starost za oddajo, ni pa nujno, da se tri mesece star goldenček nebi prav tako lepo navadil. Vsaj po mojem mnenju je ogromno odvisno tudi od vzreditelja. Kuža sploh ni prestar, poznam mnogo ljudi, ki so psa (tudi težje pasme za vzgajanje) kupili tudi pri šestih, osmih, desetih mesecih. Definitivno so imeli več težav, ampak vsi psi, so se z malo več truda prav lepo navadili na nove lastnike. Tako da jaz bi svetovala, da če si mladička resnično želite mislim, da nebi bilo nobenih ovir za tri mesece starega goldenčka. Je samček ? Bo to vaš prvi kuža?
Logiran
Pino
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #272 : sobota, 09.04.2005 : 08:55:51 »

Hvala za odgovor.

To bo moj drugi kuza. Prvega mi je pred enim tednom povozil kamion.
Pes je bil star stiri leta. Imela sva narejen izpit za iskanje pogresanih.
Ga zelo pogresam. Nekateri mi svetujejo, da moram takoj nabaviti drugega psa.
Drugi pravijo, da ni dobro isto pasmo (goldi), ker bom v novem psu iskal
iste lastnosti kot v starem. Da bi bilo boljse drugo pasmo itd.......


Ne vem, malo sem razdvojen kako in kaj.
Vem edino, da pogresam prejsnega goldija in da si zelim novega zvestega prijatelja.


Kako to izpeljati, pa res ne vem.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #273 : sobota, 09.04.2005 : 09:03:41 »

Mnenja so res deljena, meni pa se zdi najpomembnejše poslušati svoj notranji glas, ki že ve kako in kaj;)
Vsekakor se strinjam, da se od novega psička ne more in ne sme pričakovati, da bo enak kot prejšnji. Tudi ljudje smo si popolnoma različni, če že po zunanjosti ne, pa zagotovo po karakterju. Ne vem, zakaj se nebi še enkrat odločili za zlatega prinašalca, če vam je pasma karakterno in po videzu všeč. Vsaj zase vem, da nebi niti dneva zdržava brez pasje družbe, kaj šele, da bi nevem kako dolgo čakala na novega psa, ker je bil prejšnji iste pasme in tako naprej (drugo bi seveda bilo, če res nebi imela možnosti še enkrat imeti psa). Odločitev pa je seveda vaša...
Logiran
Pino
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #274 : sobota, 09.04.2005 : 10:15:19 »

Bom izgleda se mal pocakal.
Sem na forumu prebral o prodaji psov g. Toneta Hocevarja it Sostra pa me je minilo.
No morda mu delam krivico, sam res nebi rad kupil psa, ki je "narejen" samo
za zasluzek. In to se z vsemi papirji.

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #275 : sobota, 09.04.2005 : 10:59:41 »

Eno leglo:

22. 4. 2005    
**

Več o vzrediteljih, leglih ipd. si poglej na ***, kjer so napisana tudi (predvidena) ***


Lp, jessy

 
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #276 : sobota, 09.04.2005 : 11:00:31 »

Se odpisala na ZS;)

Drugače pa je odprta stran za vse ljubitelje, lastnike in bodoče lastnike goldnov:
**
Ni še popolnoma 'opremljena' in dokončana, delam pa na tem in upam, da bo kmalu. Da bi bila stran kar čimbolj zanimiva in opremljena z vsemi novicami, ste seveda vsi vabljeni k sodelovanju!
Logiran
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #277 : sobota, 09.04.2005 : 14:34:09 »



To bo moj drugi kuza. Prvega mi je pred enim tednom povozil kamion.
Pes je bil star stiri leta. Imela sva narejen izpit za iskanje pogresanih.
Ga zelo pogresam. Nekateri mi svetujejo, da moram takoj nabaviti drugega psa.
Drugi pravijo, da ni dobro isto pasmo (goldi), ker bom v novem psu iskal
iste lastnosti kot v starem. Da bi bilo boljse drugo pasmo itd.......


Ne vem, malo sem razdvojen kako in kaj.
Vem edino, da pogresam prejsnega goldija in da si zelim novega zvestega prijatelja.


Kako to izpeljati, pa res ne vem.

Zelo te razumem. Tudi od mene se je 20.12.2000 poslovil moj zlati prinašalec Pablo. Bila sem zelooo zalostna:'( Cry Cry in še vedno ga zelo pogrešam. Pri nas doma smo vsi jokali. Tudi moji mami so govorili naj čimprej nabavimo novega kužka, jaz pa sem hotela samo Pablota. Par dni po tem sta sestra in mami začeli navijat za novega kužka. Midva z očijem pa nisva rekla nič. Ko so šli v trgovino so kupili Salomonov oglasnik in malo poklicali naokoli. Sestra je omenila bokserja. Mami pa je rekla, da samo zlatega prinašalca in tudi jaz nisem mogla presedlati na drugo pasmo. Čeprav sem včasih, ko je bil Pablo še živ govorila da bo moj drugi kuža druge pasme, tut zato da jih ne bi med seboj enačila. Glih takrat je imel leglo Jože Gradišar in en večer smo se odpravili po Žaka. Ko smo šli po njega smo imeli mešane občutke: veselje in žalost. Ko smo se odločali kako ga bomo klicali je oči rekel, da na črko P ne in vsi smo se s tem strinjali.
Tako da smo že pred novim letom imeli Žaka doma in dom ni bil več tako prazen in tih. Skrb za Žaka nas je zamotila.

Žak se je vsem prikupil in vsi ga imamo zelo radi. Nikoli pa nismo primerjali Žaka s Pablotom. Pablo je bil Pablo, Žak je pa Žak.
 In obadva imamo enako radi.

 lp



Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #278 : sobota, 09.04.2005 : 14:37:37 »

Pet_ra, mi lahko prosim poves kdo sta starsa tvojega Zaka (lahko tudi na privat). Hvala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pet_ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #279 : sobota, 09.04.2005 : 14:51:28 »

sem ti poslala na privat Wink
Logiran
LISKA
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #280 : sreda, 13.04.2005 : 09:42:09 »

pino !

lani junija smo tudi mi kupili psičko ravno pri gradišarju, na morju se je zastrupila s podganjim strupom in umrla,  malo več kot 4 mesece je bila stara. grozno nam je bilo, jokali smo vsi.še zdaj jo močno pogrešamo.ni dneva da se ne bi vsi, otroci pa sploh, spomnili nanjo.nismo vedli kako in kaj.po premisleku, smo se odločili, da počakamo spet na poletje, zaradi počitnic in več prostega  časa. no, odločili smo se za leglo v Zagrebu.
drug teden jo gremo že drugič pogledat. dobimo jo 7. maja.  pino, ne bomo primerjali nove psičke, ker je za moje otroke naša Liza za vedno ostala v naših srcih. Kupite čimpreje kužka,  sploh, ker prihaja čas dopustov, kajti  mi smo celo leto mislili na novo psičko, verjetno bi morali to storiti že takoj. Po drugi strani je potreben nek čas, da zadevo preboliš, pozabiti je itak ne moreš! kakorkoli se že odločiš bo verjetno prav. lep pozdrav vsem forumovcem !
liska     
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #281 : četrtek, 14.04.2005 : 19:59:28 »

http://www.moj-album.com/slike/52692/PzZkpkDT1QxaVpt8.jpg

Pa še dve slikici goldnov iz letošnjega Westminstra-tudi tukaj se vidi razlika med nami in Ameriko.

http://www.moj-album.com/slike/52692/wSBOEmZ96uJF8la_.jpg

http://www.moj-album.com/slike/52692/HUuGydEWvwTPnt96.jpg

Lp Zoran

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #282 : četrtek, 14.04.2005 : 20:22:45 »

Krasni fotki!
Meni je ameriški tip zelo všeč. Imajo več zlatih goldnov in manj krem goldnov kot pri nas. Pa dlako imajo čisto drugačno. Se mi zdi, da so bolj 'porazstavljeni'.Huh, kaj sem pa zdaj izumila? Samo nevem, kako z drugo besedo povedat. Pač imajo tako dlako, ki je večini sodnikov na razstavah bolj všeč (mehko, plapolajočo). To govorim seveda bolj za razstavne pse...
Pride še kdo razstavljat goldna v Vrtojbo?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #283 : četrtek, 14.04.2005 : 20:37:29 »

kar se mene tice ameriski golden sploh ni vec golden po standardu ampak prej kak hovawart  Shocked
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #284 : četrtek, 14.04.2005 : 21:00:45 »

Ma,sej je res.Itak majo pa američani vse pasme čist drugačne.Kaj mormo-američani pač.
Tole na slikah sta sicer res lepa psa-ampak ali sta tudi lepa zlata prinašalca?
Seveda si pa lahk sam predstavljamo,kaj si američani mislijo o naših goldnih.

Aja pa težko si predstavljam tega zgornjega,ko se namaka v kakšni usrani mlaki.
Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines