mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 09:11:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221823 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #225 : torek, 01.02.2005 : 21:02:23 »

fogl- ta ideja, da se svojemu goldnu zunaj skriješ in počakaš, da te on najde je zelo dobra. Tako se bo kuža  navadil, da vas bo imel vedno na očeh. Samo pri starejšem psu se to ne obnese več- jaz sem se mojemu pred časom skrila, pa me sploh ni pogrešal.  Najprej je kopal luknje na travniku, potem pa je šel k vodi ( v bližini je reka ). Ker  ga nisem več videla sem šla za njim. Ker se nam je že 2X izgubil (1X smo ga našli šele naslednji dan zvečer-precej km stran od mesta kjer se je izgubil)-zato ga ne upam puščati samega. Vendar ker je vaš kuža še mladič ste na dobri poti, da vam bo uspelo.
manetka- tisti inštruktor je imel povsem prav, ko je rekel da težaven golden najlažje uveljavlja svojo trmo in dominantnost pri lastniku šibkejše konstitucije. Mojega brata  bolj upošteva, ker je močnejši. Ko ga on pelje ven, mu meče npr. palice in ga tako zamoti. Vendar pa se mora ves čas ukvarjati z njim, da se ne začne dolgočasiti- ker sicer lahko uide.
Ko mu jaz mečem palice jih gre sprva še iskat, potem se pa naveliča, ker jaz ne vržem palice dovolj daleč,pa tudi tečem preveč počasi za njegov okus.
Sedaj vem, da so goldni športni psi, posebej samci kot je moj bi bili bolj zadovoljni če bi imeli za lastnika kakšnega fanta- športnika. Ampak se bo moral navaditi name. Jaz računam da se bo sčasoma umiril .
kk- ubogljivi psi so čudoviti, je pa res da imajo trmoglavci tudi svoj čar. Imajo svoj karakter , včasih nas zaradi tega spravijo ob živce, spet drugič pa uganjajo takšne norčije, da se jim lahko do solz nasmejiš. Vsaka medalja ima dve plati.
Lp.

 
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #226 : sreda, 02.02.2005 : 12:10:27 »

vsi, ki mate mladicke, bi lahko to temo malce popestrili s slikcami Wink... no, pa seveda tudi vsi ostali Grin
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #227 : četrtek, 03.02.2005 : 00:37:50 »

NO,pa dajmo! Wink
www.moj-album.com/slike/52692/otx0SF_ZITnd7uhS.jpg
Logiran
FK
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3



« Odgovor #228 : četrtek, 03.02.2005 : 16:06:40 »

Pa še naš TIN
http://www.moj-album.com/vstopnica/kjpdg2vvg7/?os=141705
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #229 : četrtek, 03.02.2005 : 22:03:15 »

Aarona si pa lahko nekaj pogledate par strani nazaj,kjer je Jana objavila nekaj fotk,nekaj jih je tudi na moji spletni strani (http://goldenlife1.tripod.com/),nekaj jih imam pa še na računalniku in moram najti nekaj časa,da jih spravim na stran.
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #230 : petek, 04.02.2005 : 19:38:41 »

Tele vaše male kepice so pa res luštkane. Škoda samo, da tako hitro zrastejo.
Jaz zaenkrat ne morem pripeti fotke od mojega goldna. Ravno danes mi je bilo žal, da nimam fotoaparata s seboj , ker je padel sneg in se je mojemu bučmanu čisto zmešalo od veselja.Ali vaši goldni tudi obožujejo sneg ?
Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #231 : torek, 08.02.2005 : 13:26:01 »

Mojadva trenutno uživata na snegu in počneta same neumnosti Grin Aaron se je zadnjič zakopal v sneg in sem ga debele pol ure iskala,potem obupala in ko sem se odpravila domov,me je skoraj pobralo,ko sem videla,da je prilezel izpod snega Grin Zdaj ga je na srečo (ali pa na žalost) vedno manj,tako da se takih podvigov ne more več iti.
Aja,kako rešujete probleme z izsušenimi blazinicami? Jaz sem začela uporabljat Ognjičevo kremo in se super obnese!
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #232 : torek, 08.02.2005 : 20:37:29 »

liza, jaz sem danes prisepla na stajersko in ne mores verjet, kako debela je se tu snezna odeja Shocked Shocked Shocked ... toliko ga v ljubljani letos sploh se ni bilo...
kimo glede na svojo snezno barvo se zmeraj zlahka zgine Tongue Grin

tale z ognijevo kremo je kar ok ideja, drugace je pa kul tudi kaka nezna krema za roke.... sam ponavadi majo fin okus, pa so super za papcanje Cool
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #233 : sreda, 09.02.2005 : 09:24:44 »

No,Lizika se je pa začela gonit...Verjetno bo tole njena zadnja gonitev,ker smo se odločili,da je najboljše,da jo damo sterilizirat. Me pa zanima sledeče: je vseeno,kdaj jo dam sterilizirat ,ali je boljše zdaj, ko je še bolj hladno? Tako ali tako jo pa nameravam dat sterilizirat takrat,ko bom doma,torej verjetno med počitnicami.
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #234 : sreda, 09.02.2005 : 09:28:20 »

Doma imam zlato prinašalko AVO (13 mesecev bo stara).
(poleg 11 let stare bernardinke LORE in 5 mesecev stare nemške doge ROCCOTA)

Prilagam slike:

Zanima me sledeče:

Kam se naj včlanim za popuste ne razstavah in vzrejnem pregledu.
Kako zgleda vzrejni pregled!

Vem da obstajajo dve "vrsti" prinašalcev. Delovni in razstavni. Zanima me kam bi uvrstili mojo psico.
In kaj je to mišljeno-delovna. Ali razstavne psice niso primerne za vzrejo-podmladek. Huh

V glavnem to ločevanje mi ni čist jesno. A je nek pes lahko deloven in razstaven itd. Huh

Najlepše vam hvala,

Damijan

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #235 : sreda, 09.02.2005 : 09:50:59 »

še dve slikici

[slika izbrisana ker link ne dela; Mirc]
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #236 : sreda, 09.02.2005 : 09:57:16 »

Dg,dobrodošel med goldenaši na forumu Wink

Če se včlaniš v slovenski klub retrieverjev,imaš nekaj popusta pri vzrejnem pregledu in pa specialnih razstavah,za mednarodne in državne razstave (torej tiste,ki jih ne organizira  klub) pa ni popusta. Še bolj podrobno ti bodo pa znali razložiti v klubu,lahko se obrneš kar na tajnico: **
(morda ti ne bo odgovorila takoj,ker je trenutno zelo zaposlena z 13-imi mladički,tako da malo potrpežljivosti,pa bo!)

Jaz sem bila nazadnje na vzrejnem pregledu dve leti nazaj in domnevam,da se je vzrejni pregled od takrat spremenil. Ocenjevanje zunanjosti je verjetno ostalo enako. Ko se prijavljaš,moraš poslati kopijo rodovnika, oceno kolčne in komolčne displazije (slikat greš na eno za to usposobljeno kliniko za male živali-jaz sem šla kar k Zaninoviču na Vič).
Med samim ocenjevanjem izgleda nekako podobno kot na pasji razstavi: psa pripelješ v krog,ga postaviš,sodnik ga otipa,pregleda,običajno še izmeri višino,pregleda zobovje,samcem spolovila...Potem odtečeš en ali dva kroga ter po liniji gor-dol, da sodnik oceni gibanje s strani,spredaj in zadaj.
Za vzrejno preizkušnjo pa raje nebi nič govorila,ker takra,tko sem jaz delala,je mogla psička prinest prinosilo na kopnem, iz vode in pa preverljali so strelomirnost.
Za več informacij je mogoče bolje,da se obrneš na vzrejno referentko v klubu za retrieverje (vzreja@klub-retrieverjev.si) ali pa ti bo tu kdo odgovoril,ki je kaj bolj seznanjen s tem kot jaz.

O delitvi zlatih prinašalcev na delovne in razstavne pa tole: eni jih delijo glede na to,ali se psi dejansko razstavljajo ali pa so namenjeni delu,drugi pa jih delijo glede na konstitucijo-močnejši so razstavni,tisti z lažjo konstitucijo pa delavni. Vendar ni rečeno,da če je pes močnejše konstitucije,ne more odlično delat.
Veliko je odvisno tudi od vzreje. Če pes izhaja iz linij,kjer so izključno delavni psi, bo verjetno boljši delavni in nekoliko slabši razstavni pes. Seveda pa to spet ni nujno. Je veliko odvisno od psa do psa. Moja starejša psička naprimer, je lažje konstitucije, ima nekaj delovnih staršev naprej,pa sploh ni navdušena nad nošenjem race (ima veliko rajši žogice...). Po mojem veliko k tem pripomore tudi vzgoja. Če se psa že od malega navaja,da prinaša,kasneje verjetno ne bo težav. Je pa dosti lažje učiti prinašanja psa,katerega starši so se tudi uporabljali za lovske preizkušnje kot pa psa,katerega starši,stari starši itd. so bili celo življenje le hišni ljubljenčki.
Lahko je pes torej dober delavni in razstavni hkrati,se mi pa zdi,da je takih zelo malo, saj tisti,ki se veliko razstavljajo običajno ne hodijo toliko po raznih lovskih tekmah...In obratno,tisti,ki so veliko po lovskih tekmah in preizkušnjah običajno ne hodijo toliko po razstavah. Se pa seveda najde tudi kar nekaj takih,ki hodijo na oboje.Vsaj moje mnenje je tako...Bi bilo pa zanimivo slišati še kakšno Wink
Uf sem se razpisala... Roll Eyes
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #237 : sreda, 09.02.2005 : 10:50:18 »

dg,od kje pa prihaja tale tvoja lepotička?Mislim,kdo je vzreditelj?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #238 : sreda, 09.02.2005 : 14:23:49 »

Citat
Verjetno bo tole njena zadnja gonitev,ker smo se odločili,da je najboljše,da jo damo sterilizirat.

A potem ne bo imela Lizika nikoli mladičev? ALi nisi enkrat rekla, da jih bo imela?  Huh


Lp, jessy
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #239 : sreda, 09.02.2005 : 14:32:54 »

Jessy,jap,res je,sem razmišljala,da bi dala Lizo parit in sem že imela ogledanega samca,pa sem se potem nekako odločila,da mladičkov ne bo. Razlogov za to je več: letos spomladi že tako ali tako napovedujejo preveč legel prinašalcev, skrbi me,da bi Lizika prenesla svoje težave s kožo naprej pa konec koncev če pogledam s strani kvalitete,Liza ni nevem kako vrhunska psička in mislim,da ne bom nič zamudila,če je ne bom parila. Saj bom še kdaj drugič imela priložnost imeti mladičke s kakšno drugo psičko Wink
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines