mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 01:32:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221623 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1440 : sreda, 26.03.2008 : 20:34:04 »

Spet (skoraj) lažen alarm. Smo bli pri veterinarju: rendgen, pregled... 70€. Niso najdl nič. so rekl da je verjetno od ceplenja ki ga je mel včeraj pa malo od kosti ki smo mu jo dali za glodat in jo je en del pojedel oboje skupaj privedlo do slabsega pocutja in da bo čez kakšen dan ali dva že začev jest. Je pa ze zdaj nekaj briketov pojedel tko da bo vse v redu Smiley. Zgleda da me malo prehitro zaskrbi, toda kaj čem naš prvi kuža pa se še mal lovimo. konec dober vse dobro (spet) Smiley .
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1441 : sreda, 26.03.2008 : 20:37:50 »

Dal sem mu palčke iz goveje kože ki jih je bolj s težavo kot ne pojedel tik preden smo sli k veterinarju. In ravno ko zapeljemo na parkirišče od veterinarske klinike začne bruhat in mi pobruha dva zadnja sedeža(revež). Ja drugače pa ni jedel briketov, posladke je pa nekaj na pol vsaj bolj so mu dišali Smiley.

LP
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1442 : sreda, 26.03.2008 : 20:42:20 »

Uf samo da je vse vredu.  Smiley
Tudi mi smo bili zelo panični na začetku, saj je tudi Oskar naš prvi pes  Smiley Toda bolje preventiva kot kuretiva. Tongue
Mi smo pa ravnokar prišli iz šole. Oskar je bil priden, toda proti koncu je bil že ves živčen zaka mora on tam delati, ostali psi pa zunaj ograje veselo divjajo. Domov je prišel ves utrujen in že drema.  Smiley
lp Teja in Oskar.
 
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1443 : petek, 28.03.2008 : 11:14:00 »

Da se še jaz malo javim Smiley Smo se zdaj vsi trije preselili k babici in tam nimam interneta. Tako da izkoristim priložnost, ko sem pri fantu  Cheesy

Miss Teja: super fotke Smiley Mi je všeč, ker je Oskar malo temnejši Smiley

Vixen: Koliko je pa Timi zdaj star?

ZH: Super! Od kod pa prihaja psička? To boste imeli veselo! Jaz sem bila en dan preden smo šli po Lizo tako živčna, da niti spat nisem mogla. Naslednjo noč pa nisem nič spala, ker je Liza spala na moji postelji in sem se bala premaknit, da je ne bi zbudila  Grin

nmatelic: Samo da je vse v redu Smiley Jaz kosti ne priporočam preveč-imam zelo slabe izkušnje. Liza jih ne sme ker je zaprta, Aaron jih pa ne sme, ker mu začne iz oči tečt. Tako da ne dajem niti 'taboljših' telečjih kosti iz juhe več. Raje dam tiste kosti iz (mislim da) svinjske kože (take 'rumenkaste' barve so), ki se dobijo v trgovinah za male živali ali pa bikovke. Po teh dvojih zaenkrat še nisem imela težav. Palčk iz kože nisem pa nikoli dajala iz enega razloga: zlatkoti so tako požrešni, da se takih palčk ponavadi ne trudijo precej žvečit, in pogoltnejo kar cel kos. To se lahko seveda zgodi tudi pri drugih kosteh, ki jih lahko razgrizejo na manjše koščke ali pa če so kosti premajhne.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1444 : petek, 28.03.2008 : 12:25:49 »

Timi bo letos (31. julija) 11. Pa se mu nič ne vidi; ravno taka igrača je, kot je bil. Sem imela veliko srečo, ker sem ga kupovala precej impulzivno in brez pravega znanja, pa sem dobila super kužka - kolki A/A, vzrejnega je naredil super (brez šolanja), alergij nima, okrog vetov sva zaenkrat hodila zaradi stvari, kot so porezane blazinice na tačkah, počen zob, prebavne težave od ene velike goveje kosti,... V glavnem, definitivno nič dednega.  Grin
Razstavljala sem ga pa samo v razredu mladih, za najino veselje.  Smiley Je bil v Izoli enkrat prvak mladih, dobil pa bi tudi BOB, če bi hodil poleg (pa je psička za njim TAKOOOO dišala...). Je sodnik rekel, da je lepši, ampak da v par krogih ni naredil niti enega normalnega koraka, ker je ves čas gledal nazaj...  Cheesy
Aja, uradno je Tim Boltvinski, je pa od Dirty Harry-ja.  Smiley

Lp, 5ra
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1445 : petek, 28.03.2008 : 13:38:00 »

Vixen: huh, se mi je zdelo, da je Timi že 'dedek' ampak da ima pa 11 let že si pa nisem mislila!
Imata pa res srečo Smiley Jaz sem pa pri Lizi žal imela smolo s kupovanjem brez znanja, čeprav je najbolj zlata psička na svetu in bo pri meni vedno imela posebno mesto. Žal ima pa ogromno težav in raje ne povem, koliko smo hodili okrog veterinarjev. Kolki so sicer v redu, vzrejnega tudi imava, vendar se z njo nisem odločila vzrejat, ker ima preveč zdravstvenih težav. Ni nujno, da bi se prenesle naprej, vendar ne bi eksperimentirala. Ona je moja 'lubica' in 'kavč kuža' in to bo ostala:)
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1446 : petek, 28.03.2008 : 19:55:43 »

Hihi, ja, saj tako je prav.  Smiley Moj je tudi moj ljubček in kavč kuža (no, trenutno smo brez kavča, tako da ga revček nima...  Huh In mora (ubožček) spat na ta velikem Do..eu, na moji postelji...).
Je pa imel eno leglo, takoj po tem, ko sva naredila vzrejnega, in enega otročka (Zoro Boltvinski) sem našla parkrat v rezultatih razstav. Žal nimam pojma, kje so vsi otročki,  Cry videla sem jih edino takrat, ko so imeli kakšne dva tedna... Kepice male...  Kiss

Lp, 5ra in Timi (zadovoljen, ker je ravnokar dobil novo piskajočo igračo  Kiss)
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1447 : petek, 28.03.2008 : 20:32:36 »

Pozdrav!
LIZA: Sem prepričana, da Liza in Aron uživata 100/h pri babici.  Cheesy In pa hvala za pohvalo fotk.  Wink
Glede kosti. Mi našemu Oskarju damo mogoče enkrat na mesec govejo kost saj zaenkrat (hvala Bogu) nismo imeli težav s tem, saj jo zelo previdno oblizuje.  Seveda pa je veliko odvisno od tega kaj psu odogovarja Smiley Dobi pa tudi te "kosti" iz kož. Najbolj pa obožuje bikovke. Smo bikovko kupili čisto po naključju ampak od takrat jo kupujemo velikokrat, saj jo Oskar preprosto obožuje  Smiley Zelo rad pa ima tudi svinjska ušesa.
Vixen: Tudi mi smo na srečo bili do zdaj pri veterinarju samo zaradi malenkostnih stvari. Poleg ceplenja smo bili pri veterinarju še 2x, ker je Oskar dobil vnetje kože na vratu. Tako, da smo bili pri veterinarju samo 4x...no če ne štejem tistih banalnih stvari, zaradi katerih smo bili čisto panični saj je naš Oskar naš prvi pes in se nam je  npr. zdelo, da mu noga trza in pa čudno nam je bilo zakaj še niti enkrat ni zalajal ipd. Toda, to je bilo na srečo samo paničarjenje za brez veze  Grin Je pa zanimivo, da čeprav Oskar pri veterinarju ni imel slabih izkušenj, ga sploh ne dobimo več kar tako noter, ampak nam mora zmeraj pomagati medicinska sestra ali pa Matko, da ga sploh spravimo do ordinacije, ker je revček tako prestrašen. Ko pa je enkrat v ordinaciji pa je vse vredu.
Ko vas takole berem me kar ima, da prečoham vse vaše kosmatince. Komaj čakam kakšen mojpes piknik Cheesy
Imam pa eno vprašanje glede hrane. Oskar bo čez dva tedna star eno leto in me zanima če je čas, da mu zamenjamo hrano z adult?

Tukaj pa še ena fotka z Oskarjem v avtu (naravnost obožuje avto, takoj ko zasliši zvok prtljažnika je že zraven Tongue) in pa druga fotka z Oskarjem pred pasjo šolo.




Na mojem albumu pa sta tudi dva nova albuma fotk. http://miss-teja.moj-album.com/
lp Teja in Oskar.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1448 : petek, 28.03.2008 : 22:54:34 »

Teja, Oskar pa postaja pravi lepotec!!!  Shocked

Evo, takole pa izgleda moj stari, uglajeni gospod: http://www.youtube.com/watch?v=r5R0RSnlXCg
Hmmm...  Cool Roll Eyes Cheesy

Snemano pred pol ure, ampak enako se je obnašal 10 let nazaj in vsak dan vmes...  Grin Grin Grin
Pa še vedno mi ni jasno, zakaj ljudje bežijo na drugo stran ceste, saj je vendar zlatko, no...  Cool Grin Grin Grin
Aja, pa spreglejte, da me na koncu ignorira, ko ga kličem po imenu, in da odreagira na "greva". Razume namreč "greva", "lulat", "na" in še nekaj besed.  Tongue Cool

Lp, 5ra
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1449 : petek, 28.03.2008 : 23:21:05 »

živjo!
Imam še eno vprašanje. Naš Inč sedaj ne je ze 3dni skoraj nič briketov in je že čisto shiran. opazil sem da so mu začeli izpadati mlečni zobje in da je možno to vzrok da ne je(bolečina). Kakorkoli že smo mu danes kopili pasjo konzervo ki pa jo je prec pojedel. Sedaj me zanima kako naprej. Sam bi ga najraje hranil samo z briketi vendar jih ne more jesti, bojim pa se da se bo potem razvadil in hotel jesti samo konzerve. Kaj naj naredim? navsezadnje je še mladič in more jesti da se pravilno in zdravo razvije.
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #1450 : petek, 28.03.2008 : 23:32:10 »

nmatelic pomoje je najboljsa opcija da mu zmakas brikete (pac polijes s toplo vodo, toliko da se malo razmehcajo, pustis da se ohladi, ter mu postrezes). Odsvetujem ti pa hranjenje izkljucno s konzervami, kajti glede na to, kaksni gospodje so zlatkoti, se bo na hitro "razvadil" in briketov niti povohal vec ne bo..  Roll Eyes
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1451 : sobota, 29.03.2008 : 00:24:44 »

Vixen hvala Smiley Timi je pa res zelo posrečen zlatko  Smiley Temule gospodu nikoli nebi dala 11 let, saj je zelo igriv in repek ves čas dela 100/h  Smiley Najbolj mi je v filmčku všeč nasmešek zatem ko je slišal "greva"  Smiley
nmatelic: Verjetno je res izpadanje zob problem pri briketih. Svetujem ti tako kot Ovcka. Mi smo našemu Oskarju brikete razmočili z mlačno vodo(sam presodiš kako trdi so lahko) ali pa jih razmočiš npr. z zelenjavno juhico ipd.  Smiley Ti pa ne priporočam, da mu vsak dan daješ konzerve, saj se bo tvoj Inč navadil na "luksuz" in ga boste od tega zelo težko odvadili. Probaj z vodo ali čim podobnim in sporoči kako bo šlo.
Še vedno pa me zanima če je čas da "prešaltamo" na adult brikete saj bo Oskar čez 2 tedna star 1 leto.  Wink
lp Teja in Oskar.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1452 : sobota, 29.03.2008 : 02:50:11 »

 Smiley Ja, on je zlatko v pravem pomenu besede. In verjameš ali ne, fleksi zgleda kot nov, čeprav se gremo takele glasne igrice ob koncu vsakega sprehoda, pa po vsakem odpoklicu, kadar je spuščen, pa še kdaj vmes.  Cheesy

Kar se pa adult briketov tiče, se bo pa najboljše obrnit na proizvajalca (na žaklju ponavadi piše starost, za katero so briketi namenjeni). Jaz sem dala Timija kakšne pol leta nazaj končno na Hillsove senior brikete, ampak res nimam občutka, da je senior, no...   Huh Grin Grin Grin
Logiran
nmatelic
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1453 : sobota, 29.03.2008 : 09:16:39 »

Hvala za odgovore imam pa še eno vprašanje. Odkar je nehav jesti je postal žalosten: Ko greva na sprehod in ga opklicem on lepo pocasi pride do mene za razliko od prejšnjega tedna ko je dal  vse od sebe da bi čim hitreje prišev. Tudi ko mu ukažem sedi se lepo usede in ponavadi me je potem lizal po roki al pa skakal al bilo kaj, sedaj pa gleda stran, kot bi bil užaljen. Sam res nevem kaj bi lahko bilo, seveda je logično da če ne je nima energije samo tako poklapanga pa se nisem videl, kot bi se mu svet na glavo obrnu.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1454 : sobota, 29.03.2008 : 10:22:35 »

nmatelic: Se pridružujem Ovčkinem mnenju Wink V času ko jim rastejo stalni zobki, jih dlesni malo bolijo, od tu tudi 'žalost'. Nekateri so bolj žalostni, drugi manj. Eni v tem obdobju zgrizejo čisto vse, kar jim pride pod gobček. Tako da po mojem, je ta žalost posledica bolečine od rasti zobkov. Žal čas trajanja težko določiš, ker so nekateri potrti samo na začetku, ko jim začnejo rast zobki, pri drugih pa to traja dalj časa, tretji pa sploh ne pokažejo nikakršne spremembe. Tako da jaz mislim, da je to to in da bo čez čas vse v redu. Če pa ne bi hotel jest niti namočenih briketov kakšna dva dni, bi pa jaz za nasvet vprašala še veterinarja.

Miss Teja: hehehe, mojadva pri babici uživata tako kot nikjer drugje Cheesy
Glede briketov...jaz na splošno 'kršim' vsa pravila v zvezi s hranjenjem, ki pišejo na briketih. Liza poje precej manj, kot je napisano gor in ima dovolj, Aaron poje pol več, kot je priporošljivo za njegovo težo. Poleg tega sem pa pri Aaronu pri približno pol leta že počasi prešla na hrano za odrasle pse. To priporočajo pri večjih pasmah, ker se pri veliko psih pojavlja vnetje pokostnice zaradi prehitre rasti, temu je pa velikokrat vzrok tudi puppy hrana. V trgovinah so mi sicer povsod rekli, da obvezno hranit s puppy hrano do enega leta, vendar so pa vzreditelji in tisti, ki imajo dosti izkušenj s tem, vsi priporočali, da se neha s puppy hrano pri kakšne pol leta. Tako da mislim, da Oskarju lahko brez problema zamenjaš hrano na hrano za odrasle kužate;)
Logiran
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines