mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 19:26:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221565 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1320 : sobota, 20.01.2007 : 22:26:59 »

Liza ali sta ti in tvoj pes nastopala na tisti razstavi v soboto?Vprašam zato ker sem po televiziji videla ta ples in se mi zdi da si bila ti?!Si bila? Huh
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1321 : ponedeljek, 22.01.2007 : 18:42:08 »

No dobro pa nadaljujmo temo o goldyjih! Lips Sealed
Logiran
mrcinica
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1322 : ponedeljek, 22.01.2007 : 20:53:46 »

Zanima me, kdaj odpeljati zlatega prinašalca v šolo. Dobila ga bom konec maja. Kam/v katero šolo naj ga peljem? Je primerna vsaka pasja šola?

Hvala za odgovore. Wink Wink Wink Wink




Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1323 : torek, 23.01.2007 : 15:40:16 »

Tudi mene to zanima!
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #1324 : torek, 23.01.2007 : 18:14:04 »

Hm....v šolo lahko gre pes star vsaj 3 mesece in ko je bil že cepljen za vse otroške bolezni in razglisten.
Pa v pasjih šolah ni razvrščeno,tu bodo zlati prinašalci,tu pudlji,tu bernardinci,...kajti v šolah so v skupinah različne pasme psov.Najbolj primerna je pa sigurno šola,kjer so psi stari podobno kot tvoj-vrstniki!In nasploh mislim,da sta spet v napačni temi!
lp
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1325 : četrtek, 25.01.2007 : 15:49:52 »

 Angry  Angry  >:(Zdaj pa sem že res jezna!!!Kot izgleda bomo zdaj spet imeli malo pasmo.Prosim ne me obsojat da si izmišljjemo ker sama vem!Že sem razmišljala o papiloncu,ampak  ...starši Undecided
No ja,zaželita srečo!!! Cry Kiss
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1326 : petek, 26.01.2007 : 22:45:34 »

Se opravičujem za pozen odgovor, sem bila na razstavi na Portugalskem Smiley

Alya 13: Imaš več različnih izpitov. Najprej je tisti v mali šoli. V malo šolo se ponavadi vpišejo mladički stari okrog 4 mesece in na koncu je izpit. Ti izpiti se razlikujejo od šole do šole malo, tako da to najboljše, da se pozanimaš v pasji šoli, ko si jo boš izbrala. Po mali šoli lahko vpišeš osnovni tečaj šolanja, na koncu katerega je izpit A ali pa šolanje za urbano okolje in vsakdanje življenje, na koncu katerega pa te čaka B-BH izpit. Potem so naprej še drugi izpiti, ki pa so že bolj zahtevni in sta poleg osnovne poslušnosti (sedi, prostor, poleg itd.) na izpitu še obramba in sledenje. Točen potek izpita ti težko opišem, ker sem delala izpit že tako dolgo časa nazaj, da so pravila že kar precej spremenili. Gre pa pri izpitu A v grobem tako: ocenjujejo vajo poleg na povodcu in brez, povelji sedi in prostor (v gibanju) in odpoklic. Izpit B-BH prav tako vsebuje te vaje, poleg tega pa še preizkus v mestu-sprehod skozi gručo ljudi, mimo vozečega kolesarja, avtomobilov, drugih psov itd. Kuža ne sme kazat znakov agresije ali pa plašnosti, ne sme skakati v ljudi, lajati na njih ipd. Bolj podrobno pa ti bodo razložili še pred tečajem Smiley
Jap, tisto sva bili midve z mojo psičko Lizo Smiley

Za zlatega prinašalca bi jaz priporočala malo šolo in kakšen osnovni tečaj (A, še boljše B-BH), če pa že to ne, pa vsaj v malo šolo. Ni primerna vsaka pasja šola. Jaz bi izbrala tako, kjer šolajo s pomočjo pozitivne motivacije in ne z vlečenjem in kaznovanjem. Pri nas je že kar precej dobrih šol, je pa odvisno v katerem kraju živiš.
Mrcinica, glede na to, da dobiš kužka konec maja, bo primeren za jesensko malo šolo. Se mi pa zdi, da so imeli v Ljubljani organizirano tudi poletno malo šolo...

Alya: zakaj pa malo pasmo zdaj?
Ne obsojam, samo zanima me Smiley Ker se je bilo meni tudi težko odločit za pasmo, pa mi ni žal da sem preštudirala vse možne knjige, ki mi jih je takrat uspelo dobit, čeprav pol stvari nisem razumela Cheesy
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #1327 : petek, 26.01.2007 : 23:00:02 »

Liza tole pa ne bo čisto držalo... Na izpitu iz poslušnosti po programu A se delajo vse vaje na povodcu (razen za čas odpoklica se psa odpne), šela pri Bbh-ju se delajo vaje tudi brez povodca... In pri Bbh-ju je poleg vaj s psom še pisni del za vodnika...

Lp
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1328 : sobota, 27.01.2007 : 10:03:15 »

Citat
Alya: zakaj pa malo pasmo zdaj?
Ne obsojam, samo zanima me Smiley Ker se je bilo meni tudi težko odločit za pasmo, pa mi ni žal da sem preštudirala vse možne knjige, ki mi jih je takrat uspelo dobit, čeprav pol stvari nisem razumela Cheesy

Za malo pasmo razmišljamo zato da bi pes lahko včasih spal tudi notri!Izposodili pa si bomo seveda še nekaj knjig! Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1329 : sobota, 27.01.2007 : 10:30:29 »

Tudi velik pes lahko spi notri.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1330 : sobota, 27.01.2007 : 12:09:35 »

Pa tudi lazje bo spal zunaj! Medtem ko za malega psa ni ravno primerno da spi zunaj!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1331 : sobota, 27.01.2007 : 12:46:37 »

Apollo, hvala za popravek! Saj pravim, da že nekaj časa nisem preveč na tekočem z novejšimi izpiti Wink

Alya, veš kje spita moja dva? Hihi, pri meni v sobi, oziroma tudi pri meni na postelji Cheesy
Vi si sposodite čimveč knjig in najprej res fino razišči, katera pasma ti ustreza po videzu, karakterju in vseh ostalih značilnostih. Tudi mojpes.net se splača prebrat teme o pasmah in pa tiste predstavitve pasem na portalu Smiley
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1332 : sobota, 27.01.2007 : 13:49:58 »

Ok,bomo si sposodili in seveda prebrali nekaj knjig! Wink
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #1333 : sobota, 27.01.2007 : 20:54:29 »

Liza, vidim da sta tvoja-dva taka uživača kot Idea, ki je kar užaljena, če me ni doma in ne more spat v sobi zraven mene. Vse ima sicer svoje slabe lastnosti - kot so dlaka, ki bi jo bilo trenutno že za kakšen pulover, če bi jo shranjevali.   Wink

A vašim psom, ki takole spijo notri se nič ne pozna na dlaki? Jaz sem opazila pri Idei, da se ji je kar izsušila, tako da sem kar stopila v akcijo z raznimi dodatki.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1334 : nedelja, 28.01.2007 : 11:54:23 »

Rosa: hehe, danes ponoči sta me skoraj s postelje zrinila Cheesy

Ja, na dlaki se pozna, posebej v zimskem času, ko imamo centralno. Zato imam jaz v sobi vedno najbolj mrzlo, ker sta tu največ časa. Sta pa nekaj ur na dan tudi zunaj, da se dlaka ne bi preveč izsušila. In oba dobivata tablete za kvalitetnejšo dlako in izsušeno kožo. Je pa tudi res, da je dlaka bolj mehka in ni tako groba, kot če bi bila zunaj Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines