mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 07:22:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222329 krat)
0 članov in 32 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #990 : ponedeljek, 09.01.2006 : 16:13:14 »

Naslednji vikend je v Ljubljani mednarodna razstava. Tam imas idealno priliko za vzpostavitev kontakta z lastniki in vzreditelji te pasme.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #991 : ponedeljek, 09.01.2006 : 16:28:40 »

Rosa

A sem prav razumela? A si ti ostala brez kuzike?

LP K
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #992 : ponedeljek, 09.01.2006 : 18:01:26 »

Rosa  Cry

Dajte mi prosim povedat, kje v Sloveniji, se da kupit zlatega prinasalca, tako da bo vzreditelj res dober clovek - po domace povedano (mogoce malo smesno) - da bo dusica tako kot zlatkoti.

Mora biti prav zlati prinasalec? V petek sem obiskala leglo cokoladnih gladkodlakih prinasalcev. Skotilo se jim je nesorazmerno veliko stevilo psick, tako da jih je se veliko na voljo. Lastnika sta dusici, psi v stanovanju, vse se vrti okoli njih... Podatke o leglu dobis na spletni strani kluba retrieverjev.

[izbrisana povezava; Jana]
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #993 : ponedeljek, 09.01.2006 : 18:16:36 »

Rosa!

Moje sožalje, ostala sem brez besed.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #994 : ponedeljek, 09.01.2006 : 22:46:00 »

Rosa iskreno sožalje tudi iz moje strani!  Cry  Cry

 Kiss

Malo razmisli in ne hiti preveč z nakupom. Mogoče res ne bi bilo celo slabo zamenjati pasmo, kot je rekla Marjetka, pa še zmeraj ostaneš pri prinašalcih.  Wink

Še enkrat sožalje!  Cry
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #995 : torek, 10.01.2006 : 00:14:07 »

Še kak rejec labijev naj se najde in pove da je nekje eno leglo, pa bo scena popolna Wink

Rosi pa tole - pobrskaj malo nazaj po tej temi o ZP, nekje sm trdila, da v SLO ni vzrediteljev kot takih, da je nekaj REJCEV in še več ŠTEPARJEV. Je pa jasno nekaj entuziastov, ki so na dobri poti k temu, da bodo nekoč postali vzreditelji (po enem ali dveh leglih si težko vzreditelj že)...

Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #996 : torek, 10.01.2006 : 14:56:38 »

Še kak rejec labijev naj se najde in pove da je nekje eno leglo, pa bo scena popolna Wink

Hja, z mojega zornega kota ni cisto tako. Flati pri nas niso tako splosno prepoznavna pasma. S tezavo se spravi pod streho tista 2-3 legla na leto, o vecih lahko ljubitelji pasme le sanjamo. Sama se zaradi tega nikoli ne bi lotila vzreje. Rajsi iscem poti, kako ljudem predstaviti pasmo, jih opozoriti nanjo... Mogoce s tem povecam zanimanje in pripomorem k povecanju stevila legel. Tako bom morda pri naslednjem nakupu flata imela celo izbiro.  Smiley
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #997 : torek, 10.01.2006 : 15:38:16 »

Ja samo novih kupcen ne iščeš tako, da nekomu ki je ravnokar izgubil psa začneš ponujati mladiča druge pasme, ker je pač tudi iz iste pasemske sekcije in je slučajno zdja leglo in ja slučajno ga imaš ti in je zato nate naj naj.
FCRjčki so tako kot GRjčki zelo super pasma, če so v rokah pravilnega lastnika, vendar ti zagotavljam da 70% lastnikov GRjev niso primerni zanje kaj šele za FCRjčke...

Zato se lotite predstavitve pasme kako drugače - če dobro vem pasma še vedno ni podrobno predstavljena na mojpes.net? Pa imate VSE možnosti to narediti...pa dovolj aktivni ste na svoji temi. Lenoba ali kaj drugega?



Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #998 : torek, 10.01.2006 : 18:14:15 »

Nina 24 a greš v nedeljo na razstavo v Ljubljano?
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #999 : torek, 10.01.2006 : 18:48:26 »

Ja samo novih kupcev ne iščeš tako, da nekomu ki je ravnokar izgubil psa začneš ponujati mladiča druge pasme, ker je pač tudi iz iste pasemske sekcije in je slučajno zdja leglo in ja slučajno ga imaš ti in je zato nate naj naj.

Najprej naj povem, da s tem leglom nimam nic in tudi namigi, da naj bi redila kaksne pse, niso resnicni. Jih ne, nikoli jih nisem in jih tudi ne nameravam.

Razumem, da je mogoce tudi na tvoj nacin gledati na stvar, ampak misljeno ni bilo tako. Rosa je potarnala, kako nikomur vec ne more zaupati, v smislu "kje so ljudje dobrega srca". Navajala je, da so jo prelisicili. Skusala sem jo razvedriti z omembo primera, kjer lastnikoma ni mogoce ocitati pomanjkanja srcne kulture. Nisem rekla, da leglo priporocam, oz. da sploh vem, kako kvalitetno je. Tega ne vem. Navijam pa za to, da bi se vec (seveda primernih) lastnikov odlocalo za to pasmo in s tem se bo treba kar sprijazniti. Sem pac nora na flate. Cheesy

Zato se lotite predstavitve pasme kako drugače - če dobro vem pasma še vedno ni podrobno predstavljena na mojpes.net? Pa imate VSE možnosti to narediti...pa dovolj aktivni ste na svoji temi. Lenoba ali kaj drugega?

Razsodnost.  Wink
Sposobna bi bila napisati le nekaj poglavij, s slikami bi bil sploh kriz... V navodilih za pripravo teh prispevkov so vabljeni k sodelovanju vzreditelji in dobri poznavalci, jaz pa tega znanja in izkusenj nimam. Nimam niti izkusenj z razstavami, lovskimi preizkusnjami in vsem, kar bi sodilo zraven. Imam le osebno izkusnjo z dvema predstavnikoma, ki jo z bralci foruma delim v za to namenjeni rubriki.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #1000 : torek, 10.01.2006 : 19:57:55 »

O, rapgirl hello!

Pišuka se že dolg časa nismo vidl! Kako je Ajka? A si kej v KD?

Ne, ne grem na razstavo... Je bila Vrtojba zadosti, da sem ugotovila, kaka " kuhinja" so te razstave...
Sm pa začela hodit na predavanja za reševalce in sem zaenkrat ful navdušena ( predavanja so blazno zanimiva ). In ker so ta predavanja ponavadi v soboto ne bom mogla več hodit na agility... vsaj skoz ne...
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1001 : torek, 10.01.2006 : 20:33:58 »

Mi je sirtaki dala navdih in se mi je utrnila ena konstruktivna... Roll Eyes

Glede na to, da nobeden od retriverjev se nima narejene obsirne predstavitve pasme in da sem morda po vdoru v to temo kljub vsemu ostala ljubiteljem te pasme nekaj malega dolzna, sem pripravljena (v sodelovanju z vzreditelji) pripraviti zgodovinsko poglavje za kateregakoli od prinasalcev. Smiley
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #1002 : torek, 10.01.2006 : 21:27:24 »

A res kam pa hodiš na predavanja. Mene tudi to zanima samo sem mislila, da je to čez teden! Ajka uživa v snegu! Lahko pa se ta teden dobiva na poligonu! Mislim, da bi z Unijem zelo uživala, saj je tam še dovolj snega in še nič blata!
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #1003 : sreda, 11.01.2006 : 00:03:27 »

V KD Ljubljana ( na Brdu ). Nič ni med tednom, vse se dogaja ob sobotah in tudi nekaj nedlj je vmes. Če te pa zanima urnik ( čez katere vikende so predavanja ) si lohk ogledaš koledar na njihovi spletni strani oz ga bom imela sabo, če se bova kaj dobili.

Hmmmmmmmm, Uni in Ajka bi uživala tudi če ne bi bilo nič snega in samo blato Wink Grin Grin Grin
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1004 : sreda, 11.01.2006 : 00:56:54 »

sirtaki sploh ni šlo za tak namen, kot si ga ti razumela.
Ponavadi, bi človek ob izgubi naredi vse in vse na hitro, le da preboli težko izgubo. Jaz sem čisto dobronamerno priporočala naj ne hiti in naj si ogleda vsa možna legla in kombinacije.
Seveda ti ZP priraste k srcu in je še bolj grozno, če si se navezal v tem kratkem času.
Ponavadi ravno zato nekateri radi zamenja pasmo, ali samo barvo dlake pasme, da ga naslednji pes ne spominja preveč na prejšnjega. Vendar, če na hitro iščeš zopet nekaj istega kot si imel, si kasneje lahko zelo razočaran, ker se ti nikoli ne zdi naslednji pes isti. Zato sem pa mislila, da ne iščeš enakosti, vendar vsaj podobnost in fcr nimajo dosti drugačnega karakterja kot zp.
In res, ravno sedaj je eno leglo FCR in bil je samo moj predlog. Nisem pa nobenemu hotela vsiljevati te pasme. Naj se sam odloči katera pasma mu odgovarja,... In, če mu je zp še vedno pasma, ki premaga vse ostale, jih še vedno lahko ljubi.

 Wink
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines