mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 23:25:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222135 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Liju
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #780 : ponedeljek, 07.11.2005 : 16:22:44 »

bina..ahaa,razumem...hvala ti... Wink


agram..no verjetno bo res tako,sej pravim,ne vem...jasno mi je le,da plemenjakovi otročki so jasno,da z višjo ceno...o temu sploh ni dvoma...  Smiley
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #781 : ponedeljek, 07.11.2005 : 16:23:00 »

Ce se bos ukvarjala s psom, ga navajala taksnih in drugacnih okoliscin, ga spoznavala z razlicnimi tipi psov... ti garantiram, da ne bo panike. To je kot otrok... samo ukvarjat se moras z njim...

Rosa, kaj sele Azor (on je bil pravi samec, samozavesten in izredno druzaben), se ni bala niti enega psa, mogoce edino vecjih psov, ce so skakali v njo, pa se to ko je bila se cisto majhna. Zato imas pasje sole, da se navadi tudi drugih psov.

Zapomni si, da kar bos sejala to bos zela. Kolikor se bos ukvarjala s kuzkom, ne glede na to od koga je in kaksen je ko priveka na svet, taksen bo kasneje.

Pusti osebne zamere in ene in druge stvari in to blatenje tu gor.

Pot pod noge in k cim vec vzrediteljem... kot sem ti prej rekla.

Lepo se imej!
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #782 : ponedeljek, 07.11.2005 : 16:31:04 »

Sej nisem napisala da je hocevar plah, ampak da je psicka plaha.

Samo toliko, da ne bos potem presenecena, ce se bos recimo odlocila delati z kuzkom recimo resevanje in kar naenkrat imas en kup nepotrebnih problemov, kuza je streloplah, se boji raznih sumov ostalih pokov, neprijetnega materiala, ne prinasa predmetov, ....ali pa agility in ugotovis da imas zelo lenega in za igro ter delo nezainteresiranega psa, ki ne upa na desko stopit... Ne recem pa, da se neda psa vsega nauciti oz. navaditi z malo ali vec truda. Vprasanje je le zakaj? Zakaj mora znanec ogromno casa in energije vlagat v prinasanje predmeta, ce naj bi bilo prinasalcu to v naravi? Dobro da se ni odlocil da bo imel pasa za lov ko ga je kupoval  Wink

Sama sem zelo vesela da moji dve ko poka puska niti ne trzneta. Petarde, ni problemov. Streloplahost je trd oreh, ampak zlati prinasalec ni in ne sme biti streloplah. Seveda ce je vzreditelj posten in streloplahost daje ven iz vzreje in vzreja s psi ki ustrezajo v vseh pogledih.

LP K
Logiran
ellina
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #783 : ponedeljek, 07.11.2005 : 16:48:20 »

Ojla Karmenka,

berem tvoje poste in te MORAM pohvaliti!! Moram reči, da se popolnoma strinjam o Bolti in Hočevarju. Sama imam psico iz Radovljice in je prava prinašalka.

Sedaj imamo sedem prinbašalčkov mladičkov starih tri tedne!!! Da dol padeš kakšen folk jih hodi gledat!! Bedaki!! Eden mi je zabrusu, da bi za ta denjar kupu lahko pet prinašalcev.. Ampak tako kot si rekla o avtomobilih... Mal dnarja, mal muske...

Liju, če še nimate psa zaaranega pri Tonetu... premisli... Poznam nekaj primerov, ki se niso dobro končali...

Če želiš jih pridi pogledat k nam, boš videla kako morajo biti mladički... ne v pasjakih... pokliči:***
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #784 : ponedeljek, 07.11.2005 : 16:53:13 »

Pa kdo ve, zakaj je pes ( mladiček ) plašen? Razumem, zakaj je lahko starejši pes plašen, sam za mladička mi pa res ni jasno. Moj NI NIKOLI doživel nobene slabe izkušnje z nikomer in ničemer, pa se boji sesalca, orbitreka, fena ( ok, bal se je tudi drugih stvari in potem traja cca 2 mesca, da se navadi na stvari ), dokler je v pasji šoli na povodcu je korajžen in bi se igral z drugimi psi, ko pa jih na koncu za nagrado spustimo, se sploh ne premakne stran od mojih nog ( ko pride kak pes do njega se uleže ne tla in se ne premika, dokler ne gre pes stran ). Pa lajati noče ( oz ne zna ). Sploh ne vem, kaj naj naredim... izkazujemo mu vsi po spisku ogromno ljubezni, ogromno je zunaj, hodi v pasjo šolo, zdaj še na agility, na pse je navajen, pa se jih še vseeno boji. Pa res NIKOLI ni doživel nobene slabe izkušnje.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #785 : ponedeljek, 07.11.2005 : 17:27:28 »

Nina24: Razmisljam in razmisljam, pa se ne morem spomniti, da bi se moj prinasalec (sicer ne zlatko, ampak gladkodlaki) kot mladicek cesarkoli bal. Nasprotno. Se spomnim, da nas je njegova nepremisljena radovednost takrat prav jezila - zaradi neobzirnega vtikanja svojega nosa vsepovsod je bil namrec velikokrat tepen (od psov). Pa se ni nikoli kaj dosti sekiral. Sele z leti so ga taki dogodki izucili in je postal nekoliko bolj previden. Izgleda, da je mozno, da so kaksni psi plasni tudi brez izrazitejsih slabih izkusenj, drugi pa so neustrasni kljub veliko slabim izkusnjam. Roll Eyes
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #786 : ponedeljek, 07.11.2005 : 18:45:19 »

Marjetka... bo že držalo Smiley. Samo še vseeno mi je kar nerodno, ko se vsi psi igrajo, moj pa stoji zraven mene in potem me drugi spraujejo kaj je narobe... Upam, da bo ta strahopetnost z njegovo starostjo odšla... Pa sploh ne vem - a ga naj soočim s strahom ali naj pustim, da se boji še naprej?
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #787 : ponedeljek, 07.11.2005 : 18:47:49 »

nina 24
a u soboto prideta če bo lepo vreme?
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #788 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:52:29 »

Jaz imam zlatega prinašalca (sicer tudi od Toneta). Moj prinašalec ni plah, temveč obratno. Zadnje čase postaja vedno bolj dominanten oz. že kar agresiven do vseh drugih samcev . Tolerira samo še kastrirane samce in pa našega drugega psa z katerim živita skupaj. Ker je zelo močen in skoraj iste teže kot jaz, postaja to vedno večji problem. Ne vem kaj je razlog za takšno vedenje. Pri 9 mesecih ga je sicer napadel pes, vendar pa so od takrat minila že skoraj 3 leta. Z njim sicer delamo lepo, tudi zaprt ni v pesjaku (razen čez noč). Tako da absolutno ne razumem zakaj je takšen . Tudi tega ne vem kako naj ukrepam glede tega.
Lp
Logiran
ellina
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #789 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:58:17 »

Moje mnenje o plahosti oziroma agresiji: deduje se, zato je pomembno kakšni so samci!!!
Logiran
ellina
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #790 : ponedeljek, 07.11.2005 : 20:58:53 »

opa, hotela sem napisati starši...
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #791 : ponedeljek, 07.11.2005 : 21:03:12 »

rapgirl!

A misliš na agility? Ja itak, v petek pa v šolo ( če ne bo lepo vreme bomo gledal eno videokaseto ). Saj vidve bosta najbrž okol 16. 00 tam, ane? A si v nedeljo šla v Zagorje? Če si, kako je blo oz a je sploh blo glede na to, da je deževalo.

Jah si predstavljam, kako mora biti, če je pes pretepaški ( problemi, skrbi ), po drugi strani me je pa strah, da bova z Unijem kdaj srečala takega psa in ga bo čisto pogrizel, ker bo Uni sam otrpnil.

ellina, Unijev očka je Laki, pa mislim, da ni ravno bojezljiv. A Kima si spoznala ( isto od g. Gradišarja )?
Logiran
ellina
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #792 : ponedeljek, 07.11.2005 : 22:33:55 »

Ojla, Kima ne poznam, poznam pa eno dsrugo psičko pa je tudi bolj zajček. No, moja Tara pa zna bit huda.... če je treba seveda..
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #793 : ponedeljek, 07.11.2005 : 22:40:31 »

ellina... joj, ena njegova psička je tak cukrček... Nina ji je ime, pa skozi bi se samo objemala, božala... no, Kim je pa njeno 100% nasprotje - polen energije, skozi divja naokoli, se zaletava vate... Kima je najprej kupila neka družina, potem pa ga je pripeljala k g. Gradišarju nazaj in čez nekaj časa sem videla ogas, da ga oddaja dobrim ljudem... Sem ga že hotela posvojiti, samo mislim, da potem ne bi " preživelo " naše stanovanje Grin
Logiran
Liju
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #794 : torek, 08.11.2005 : 08:07:54 »

Kako lahko kupiš mladička,pol ga pa nazaj prineseš??..zanimivo...
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines