mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 21:24:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 222078 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #600 : sreda, 21.09.2005 : 11:28:14 »

EVA čestitke za Slovaško,danes fajn praznujte mene ne bo saj veš Zoja še ni čisto vredu,zato je boljše da je malo v izolaciji.Grem pa danes v Varpolje malo potrenirat poslušnost.

LP.Majda
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #601 : sreda, 21.09.2005 : 15:42:54 »

Ewchy, hvala za čestitke in seveda tudi vama čestitke!!

Nina, hvala da si me spomnila. Meni so te stvari že tako samoumevne, da kar pozabim. Navadi ga, da bo zobke pustil pogledat tako tebi, kot drugim-sepravi na razstavi tudi sodniku. Če bosta dobro natrenirala stojo in držo mislim, da bo že to super Smiley Trikci pridejo kasneje Wink
Kam se bosta šla pa postrišt? Že imata svojega frizerja?
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #602 : sreda, 21.09.2005 : 19:10:52 »

Ojla, Liza!!!
Uf, a potrebujeva frizerja??? ;DHm, sem ga mislila kaj jaz postrižt - sem mu enkrat že postrigla malo odvečne dlake na tačkah ( od zadaj ) in mi je kar ratalo... Kaj pa je treba postrižt?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #603 : četrtek, 22.09.2005 : 06:38:03 »

Nina, če znaš, seveda lahko tudi sama strižeš.
Pri mladičku se mi zdi dlako lažje strišt kot pa pri odraslem psu, ker je še nima tako veliko.
V osnovi se goldne striže oziroma strima po ušeskih, pod vratom do prsne kosti, dlako med blazinicami in dlako po sprednjih tačkah do petega prsta, konico repka (zastavice še ni treba ker predvidevam, da še nima dolge dlake na repu) in pa 'podplat' na zadnjih tačkah-torej tisti del tace do stegenj (upam, da je tole razumljivo... sram ).
Če želiš, si lahko enkrat pred specialko prideš ogledat, ko bom strigla Aarona ali pa kakšnega drugega zlatkota Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #604 : četrtek, 22.09.2005 : 10:34:19 »

Liza!
Ok, ko boš strigla povej, pa te bova z Unijem prišla pogledat. Ja, je kar razumljivo - do te mere, da vem, da bova potrebovala frizerja Grin. Sicer sem se pa odločila, da bom najprej si ogledala ene dve razstavi, da bom točno videla kako pa kaj, potem se je bova pa šele udeležila.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #605 : četrtek, 22.09.2005 : 16:40:23 »

Nina, velja, sporočim ko se bom lotila striženja Smiley Bom vaju verjetno kar na Aaronovo striženje povabila, ker niso vsi ostali kužki, ki jih strižem tako zelo navajeni gledalcev. Aaron ima pa že prakso Cheesy
Kako pa napreduje mala šola?
Midva z Aarončkom sva še vedno pridna za B-BH Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #606 : petek, 23.09.2005 : 11:37:55 »

Hello, Liza!
V šoli še vedno uživava, zdaj znava že hoditi poleg Wink. Naučiti ga moram nekega trika, pa ne vem kaj bi - preval, okoli palice... Kak je kak lahek ampak kul trikec?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #607 : petek, 23.09.2005 : 20:20:44 »

Huh, jaz poznam toliko trikcev, da res nevem, katereba bi predlagala. Nekaj trikcev: give me five (sepravi tačko), preval, okrog (da se kužek na mestu vrti okrog-ta trikec je zelo enostaven), vijuganje v obliki osmic med nogami, skok čez obroč iz rok, skok čez nogo, plazi, mrtva, glas...
Nekateri so bolj enostavni, drugi malo bolj zapleteni, je pa odvisno od kužka do kužka, kateri mu je težji. Recimo Lizo sem zelo težko naučila give me five, Aaron pa je obvladal po petih minutah.
Je pa zelooo zabavno učiti trikce. Mi se trenutno ubadamo z dogdancem pri katerem bi plesali kar vsi trije naenkrat Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #608 : sobota, 24.09.2005 : 06:13:52 »

Liza!

Hm, give me five, tačko, glas - to že znava ( pa klasiko: sedi, prostor ). He, he, Uni je tudi potreoval cca 5 minut, da se je naučil give me five. Aja, pa zna me gledati v oči kolikor časa hočem ( vse za salamo Grin ). Ta teden sem ga naučila iti okoli stojala za rožo ( nisem našla nobene palice ). Imava pa kar nekaj problemov s poleg - ful je živčen, ker voha salamo in mu ni jasno, kaj mora narediti, da jo dobi ( oz mu ni jasno zakaj jo kar naenkrat dobi ) in potem ful skače okoli mene. Za vijuganje v obliki osmice mislim da imava še premalo izkušenj, za skok čez nogo in obroč iz rok je pa še premajhen. Bi ga pa zelo rada naučila plazi, preval in mrtev. Mi daš prosim kake napotke?

Počasi me začenja skrbeti Unijeva velikost. 30. 9. bo star 5 mescev in v primerjavi z nekim zlatkom, ki je star 7 mescev je ful majhen. A je možno, da bo v dveh mescih ful zrastel oz a je običajno, da od 5 do 7 mescev ful zraste?

Kako sta pa kaj tvoja dva? A ju boš peljala na razstavo v Vrtojbo?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #609 : sobota, 24.09.2005 : 08:20:06 »

Nina,
Plazi sem jaz oba naučila kar takole: Najprej povelje 'prostor'. Potem sem pokleknila, v roki sem imela priboljške in roko počasi vlekla pred pasjim gobčkom naprej. Liza se je sama od sebe začela na ta način plazit, Aaron pa je vstajal, zato sem poskusila še takole: dal je prostor, predenj sem nastavila stol, ponovila postopek z roko in ker se je moral plazit pod stolom, ni mogel vstat.
Preval je bil pri meni pravzaprav nadgradnja vaje mrtev. Delali smo pa takole: povelje 'prostor'. Potem sem s priboljškom naredila tak gib v smeri proti tlom, da se je Aaron/Liza sama od sebe ulegla, ko je poskušala doseč priboljšek.
Ko sta obvladala 'mrtev' smo šli na preval. Iz vaje 'mrtev' sem naredila z roko nekakšen krožen gib pred pasjim noskom in stopila na drugo stran 'mrtvega' Aarona/Lize in sledilo je povelje 'hop' (=vstani). Nekajkrat sta poskusila vstat na tisto stran, na kateri sta ležala, potem pa zelo hitro videla, da bo priboljšek le, če se bosta na hrbtu obrnila okrog.
Upam, da se ne sliši preveč grozno, je kar težko takole razložit, precej lažje je pokazat Smiley

Običajno se zlatkoti ravno v času šest, sedem mesecev močno 'razpotegnejo' in kar naenkrat dobijo gromozansko velike noge, telo pa ne sledi tako hitri rasti nog, zato so takrat prav posrečeni. Je pa različno od psa do psa. Recimo Liza je zrasla zelo hitro v višino in se potem širila, Aaron pa je rasel zelo enakomerno.

Mojadva sta mislim da odlično Smiley Aaron ima dopust, ker kar dva tedna nimamo pasjih razstav (edino jutri vzrejni pregled), tako da zdaj nabiramo kondicijo. Aaron je odkril, da je zelo zabavno tečt za žogo in jo ujet pred Lizo, kar je bilo včasih zelo težko, zdaj pa postaja že pravi mojster Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #610 : sobota, 24.09.2005 : 09:41:51 »

Liza!
Hvala, bom takoj popoldne probala plazi! In ko bo to znal pa mrtev in potem preval.

OK, se pravi da je z Unijem vse uredu.  Cheesy

He, he, si kar predstavljam bogo Lizo, he, he. Jo vedno prehiti? Pomoje bo Liza kmalu ugotovila kako foro s katero bo zafrknila Aarona, he, he.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #611 : sobota, 24.09.2005 : 11:17:37 »

Uh, Liza je zelo spretna pri lovljenju žogic. Tudi skače neverjetno visoko za zlato prinašalko. Če hoče, je lahko hitrejša od Aarona in ga pusti daaleč za sabo, mu pa vsake toliko časa naredi veselje in mu pusti, da jo prehiti Smiley
Včasih je pa tako zagreta, da jo morem kar zapret za ograjo, da lahko Aaron parkrat prinese žogico Smiley

Kam ste se pa ostali lastniki goldnov poskrili?
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #612 : nedelja, 25.09.2005 : 10:30:57 »

Hehe saj se nismo poskrili samo nismo hoteli skakati v vajino zelo zanimivo temo (vsaj kar se mene tice Wink ) Vceraj sem z Liso sprobavala preval.Jaz sem ji pa naredila tako da je naredila najprej "prostor" potem sem ji dala povelje "bok" nato pa z njeno igracko ki jo ima najrajsi zaokrozila nad njo da se je prevalila Cheesy Saj ji kar gre samo tako je navdusena nad igracko da bi kar vse na hitro in se vcasih kar "pozabi" prevaliti in kar vstane Shocked
Tako da ko njo ucim mora biti moj kuza v koci saj bi potem ratala prava norisnica Grin
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #613 : nedelja, 25.09.2005 : 20:34:07 »

Tudi mi smo ful hitro naucili preval. Jaz sem mu rekla prostor, potem poveljevala preval in ga z rokami obrnila. Je ful hitro skapiral. Zdaj ga pocasi ucim plazi, vendar je vcasih problem, ker ko mu recem prostor in vidi da stojim pred njem ze sam od sebe dela prevale. Bo treba se malo vaje. Mlajsi Khan zna pa obrat. Oba seveda tudi give me five. Pri Khanu sem opazila da se samo pred njega postavim in mu nastavim roko in mi ze da five. Sploh mu ni treba vec govoriti.
Je pa sedaj na tekmi ful dobro izpadlo ko sem Mixu po koncanem iskanju rekla give me five in so nekateri to videli in jim je bilo ful vsec.
Khan tudi skace ful visoko, ampak mu ne dovolim vec tega prevec delati ker si je pred cca. enim letom na ta nacin vklescil zivec v hrbtenico in je bil ful bogi.
Liza, kako je bilo na vzrejnem? predvidevam da je dobil odlicno Smiley
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #614 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:33:39 »

Koncno mi je uspelo narediti album: http://mixkhan.moj-album.com/ 
Notri so slikce od mojih dveh bumbarjev.
Na tejle slikci pa mislim da je Lana z Aaronom in njegovo sestrico: http://mixkhan.moj-album.com/album/1152303/?os=1153491

Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines