mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 15:31:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221937 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #525 : sreda, 31.08.2005 : 20:53:05 »

MinE, hvala za cestitke...

Samo hitra novicka, Aaronu in Abi smo danes pregledali ocke v Lescah pri dr. Zlati Cop in imata oba brez posebnosti, torej zdrave oci. Se malo, pa bomo imeli lahko mladicke...
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #526 : petek, 02.09.2005 : 11:48:40 »

Zdravo!
Mene pa zanima, koliko kg naj bi približno imel štiri mesce star zlatko? Mislim, da je moj malo predebel.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #527 : petek, 02.09.2005 : 12:37:47 »

Huh je pa ze kar nekaj casa odkar sta bila moja dva mladicka tako da ti zal ne morem pomagati... Je pa tudi odvisno od vsakega psa posebej. Saj mladicki so ponavadi malo bolj okrogli, ampak prevec ne smejo biti zaradi sklepov. Povprasaj veterinarja pri naslednjem cepljenju ali pa ti bo mogoce kdo od forumovcev odgovoril.
Drugace pa napisi se kaj vec o njem - iz kod je, kako mu je ime, kaksne vragolije je ze uspicil, pa priporocamo se tudi se za kaksno slikico Smiley

Lp, Eva
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #528 : petek, 02.09.2005 : 13:09:17 »

Tam nekje do 6. meseca starosti naj bi šlo po logiki kolikor je star  tednov=kg. Z varianco 2-3 kg plus/minus (odvisno od same mase kosti).

LP
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #529 : sobota, 03.09.2005 : 08:40:34 »

Živjo!

Najprej vam moram razložiti, zakaj sem vas to vprašala:
Moj Uni ni ravno suhica ( s tem mislim da se mu ne vidijo rebra lahko pa je jih z lahkoto začuti, če se ga poboža). Do predvčerajšnjem sem bila prepričama, da je čisto normalen mladiček. No, vse se je začelo, ko sva prvič šla v pasjo šolo. Tam sta bila še dav zlatkota ( en star 6 mescev, drugi 8 mescev ), oba prav shirana ( he, he, pa precej neposlušna ). Skratka začeli smo z vadbo sedi, pridi sem, se igrali z igračo... Najprej mi je bilo čudno, da ostala dva zlatkota, ki ste starejša od Unija tega ne znata ( potem sem se začela sekirati, da ga nisem jaz preveč malega že začela učiti - Uni namreč zna že kar nekaj časa sedi, lezi, daj eno tačko, daj drugo tačko, hop, give me five), potem pa sem bila ful ponosna na Unčija ( itak, moj kuža je najbolj pameten, lep in oh in sploh - to najbrž vsi mislite za svoje pse Smiley ), tako da sva prav uživala tisti dve uri na poligonu ( Uni najbolj zaradi tega, ker je dobil ogromno pribolškov, ker doma jih ne dobi več vsakič, ko se vsede Smiley, ni mu pa bilo jasno, zakaj vsakič, ko se vsede nekaj klikne zraven njega - prvič je videl oz slišal kliker Smiley). Vse je bilo super, dokler zraven nista prišla dva stara moška, vsak s svojim psom ( samo gledat in komentirati, ne učiti ). Ker sta naju prvič videla tam, sta se " spravila " n naju z vprašanji:
Ali je to labradorec ali zlati prinašalec? Ko sem jima povedala, da je zlatko, sta bila čisto začudena ( jaz ne vem sicer zakaj, ker če pa Uni ni zlati prinašalec, potem pa ne vem kdo je).
Ali imaš papirje zanj? Sem jima povedala, da jih imam ( pač, rodovnik, rumeno knjižico o prvem cepljenju, kupoprodajno pogodbo, novo knjižico o cepljenju in evropski potni list ).
Ali ga imaš namen voziti na tekmovanja? Rekla sem jima, da zaenkrat nimam še nobenih točnih planov, da pa mislim, da bova šla kdaj na kak agility, da ga imam namen izšolati v reševalnega psa, da na lepotna tekmovanja ga pa najbrž ne mislim voziti ( s tem ne mislim povedati, da imam kaj proti njim, samo meni to in to ).
Ali ga imaš namen dati pariti? Spet sem jima povedala, da nimam pojma še in da je moj Uni moj lubček, da je s tem namenom bil kupljen, pa da bom že potem videla kako pa kaj.
Potem sta začla pametovati, da če ga misli dati pariti, da bi moral iti vsaj na tri lepotna tekmovanja itd. ,  itd. ,  itd..
Ko sta opazila, da sem ju začela ignorirati, sta pa začela težiti, kako slaba lastnica sem. Uni naj bi bil ful predebel, bla, bla, bla, vse se j nadaljevalo v tem smislu, da bom jaz kriva za njegovo smrt ( umrl naj bi pa zaradi preveč ukrivljene hrbtenice že po kakem letu). Sploh nisem vedela, kaj naj naredim. Povedala sem jima, da mi je vzreditelj dal navodila, kako naj se prehranjuje in da se tega držim. Da mi je rekel, da ga naj do 6-ih mescev hranim po 3x na dan in da naj bo obrok velik približno 4 dl. In takrat sta se mi začela smejati, da sem nora, da ne znam brati... Potem se je pa oglasila še lastnica 8 mescev starega zlatkota in rekla, da mu ona 4 dl hrane razdeli na tri dele in da jaz res ne ravnam prav.
To se je nadaljevalo dokler nisva šla domov. Opazila sem, da sem precej občutljiva, če nekdo žali Unija in mi je šlo celo pot do doma na jok. Bila sem že skoraj prepričana, da ne bova šla več v pasjo šolo, ampak ker sem jo že plačala je ne misliva pustiti ( pa sama sebe sem pregovarjala, da se naj n sekiram, da pač taki ljudje so... ).
V torek imava spet šolo in prav neprijetno mi je, ko se na to spomnim.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #530 : sobota, 03.09.2005 : 08:44:48 »

Aja, pa pozabila sem napisati, da sta m tudi vprašala, koliko sem dala za Unija in ko sem povedala da 80.000 SIT, sta rekla, da je z Unijem nekaj narobe, ker naj bi pravi zlatkoti bili okoli 95.000 SIT Cry
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #531 : sobota, 03.09.2005 : 09:01:18 »

Ewchy!
Mojemu zlatkotu je ime Uni. Kupila sem ga 17. 06. 2005 v psarni Grmajo ( vzreditelj g. Jože Gradišar ). Dobila sem ga, ko je bil star 7 tednov.
He, he, najprej je bil precej priden. Razgrizel mi je samo vse robove tepiha in to po celem stanovanju ( tepihi so zanj najboljša igrača  Smiley), pa cevi od radiatorjev je zgrizel ( čeprav ima drugače precej kvalitetnih igrač ampak mu ne dogajajo tako kot stvari, ki niso namenjene igranju Grin).
Ravno ta teden se mu je pa strgalo!!! Čez teden je bogi ravež sam doma po eno celo uro in v tej uri nama je raztrgal cel linolej v predsobi ( najprej ga je začel vleči, ko je videl, da se nekaj dogaja je najprej odtrgal en kos, čez sem dala tepih, potem je tepih zvlekel v dnevno sobo in odtrgal še en kos, razcefral časopis na tisoč delčkov itd. , itd. , itd. , .... do včeraj, ko je pa linolej tako raztrančiral, da sem ga lahko samo pobrala in nesla v smeti - lucky me, zdaj grem pa lahko kupiti nov linolej).
Drugače je pa hitro postal čist, kaka vedno zunaj, doma ima pa narejen WC in lula vanj ( saj ne vem če je to normalno, samo Uni spije ogromno vode in potem lula po 15x na dan in vsakič ga ne morem ven peljati - živimo v bloku, v četrtem nadstropju brez dvigala in ker ga moram nositi gor in dol in ker je precej težek, ga peljem ven 3x na dan; tudi če dežuje in se mu tudi pod razno ne da iti na sprehod Smiley). Aja, pa precej nogavic je demoliral ( ampak samo črne, pisanih ne mara ).
Njegove slikice, ko je bil star 8 tednov in 3. 5 mescev si lahko ogledaš na:
http://unci.moj-album.com.
Prosim, še ti mi povej kaj o svojih ( nisem dolgo časa na tem forumu, zato ne poznam še nobenega tukaj ).
In hvala, ker si odpisala!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #532 : sobota, 03.09.2005 : 09:08:14 »

nina24, te lahko malo potolažim...
Jaz sem za Lizo dala 800 mark, ima rodovnik, knjižico in vse kar potrebuje (stara je štiri leta). In SPLOH ne pomeni, da naj bi bili pravi zlatkoti okoli 95.000 sit. Res je, da so zlati prinašalci višje razstavne kvalitete običajno dražji, ampak se pa najdejo tudi zlati prinašalci z rodovniki, ki jih prodajajo po 60.000 sit, ker jih za več ne morejo prodat.
Še tole: večkrat se mi zgodi, da mojadva zlatkota krstijo za labradorca, enkrat se mi je celo zgodilo, da je nekdo trdil, da sta to dolgodlaka labradorca, pa čeprav sta povsem tipična predstavnika svoje pasme. Pa ne le pri zlatkotih, tudi pri drugih pasmah se precej dogaja to.

Po slikicah sodeč (čeprav ne vidim ravno veliko) Uni ni predebel in kot praviš, se mu čutijo rebra, kar je ok. Koliko kilogramov pa ima Uni? Glede na to, da je še zelo mlad, bo porabil precej energije za rast in norenje, tako da če ima par gramov preveč, tudi ni nič tako zelo hudega. Na pasji razstavi v Nitri sem videla zlatega prinašalca, starega 4 mesece, ki je v širino meril skoraj toliko kot v dolžino, gibal (bolje rečeno valil) se je pa kot nek angleški buldog. Tisto je res bilo ogromno preveč kilaže za takega 'knedlja', ampak kot sem že rekla, vsaj meni se po slikicah sodeč Uni ne zdi predebel. Drugače pa lahko preveriš težo po sistemu, ki ga je sirtaki omenila.

Meni se zdi naravnost super, da Uni že vse obvlada. Aaron ni bil v nobeni pasji šoli (jeseni greva na izpit B-BH), ima malo več kot eno leto in zna poleg klasičnih povelj še kup trikcev in vragolij. Mislim, da prav nikoli ni prezgodaj ali pa prepozno za socializacijo in učenje mladička, prej pa, ko s tem začneš, bolje je.

Glede lepotnih tekmovanj sploh ni res, da ga moraš vsaj trikrat peljat nanje, če želiš pridobiti vzrejno dovoljenje. Potrebuješ pa oceno zunanjosti in vzrejni pregled (ki ga dvakrat letno organizira klub retrieverjev).

Dobiš pa še po zasebnem nekaj Wink
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #533 : sobota, 03.09.2005 : 09:15:55 »

Sem mislila, da sem tudi sirtaki odpisala, samo očitno nisem:
Skratka hvala za odgovor!!!
Uni sploh ni predebel!!!
Star je 17 tednov in ima 14 kg!!!
Juhej!!!
Normalen, zdrav, srečen kuža je!!!
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #534 : sobota, 03.09.2005 : 09:20:13 »

Liza!
Uni im 14 kg, star je pa 17 tednov. Mislim, da je vse ureu z njim!!!
Prosim povej mi še nekaj:
Ali je tvoj zlatko tudi ogromno spal?
Uni spi vsaj ene 15 ur na dan. Ko se pa zbudi začne noreti za dve uri in spet spi... Vem, da naj bi mladiček ful spal, samo ne vem pa če naj bi oliko tudi pri štirih mescih spal.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #535 : sobota, 03.09.2005 : 09:23:27 »

nina24
Aaron je spal ogromno in prav tako ogromno tudi norel. Ko smo šli na sprehod, se je v pol ure znorel do konca, potem pa doma samo padel na dekico in zaspal za nekaj uric. Ko je dobil malo več kondicije ga je bilo male težje utrudit.
Liza pa sploh ni tako veliko spala, je bila bolj en tak len mladiček in je raje samo ležala in opazovala, kaj se dogaja okrog nje. Tudi norela ni toliko, spala pa manj kot Aaron.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #536 : sobota, 03.09.2005 : 09:33:01 »

Uni je enak!!! Po sprehodu pade isto na dekico in zaspi kot ubit, sploh ga ne morem zbuditi, pa tudi doma laufa po celem stanovanju kot malo zmešan pol ure in potem je spet adijo.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #537 : sobota, 03.09.2005 : 09:37:51 »

Hihihi, jap, poznam to norenje Cheesy
Aarona še zdaj včasih prime in divja po vrtu kot bi bil zaprt nekje za kakšen mesec.
Malo manj je začel spat pri šestih mesecih, čeprav je še vedno precej norel in se igral.

Jutri se gremo pa kazat v Rovinj (držite pesti, da odpreto hrvaški mladinski šampionat-čeprav imam sama pomisleke glede tega, da nam bo uspelo) Smiley
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #538 : sobota, 03.09.2005 : 09:47:21 »

Bom držala pesti!!! Itak, da vam bo uspelo, samo vrjemi v zlatka in sama vase!!! Pa potem mi povej kako je bilo!
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #539 : sobota, 03.09.2005 : 11:52:02 »

nina24, vedno se najdejo kaksni tezaki ki bi kar naprej tezili. Tistih sploh ne smes poslusati in se naslednjic raje sploh ne spuscaj v debato z njimi. Tudi jaz sem ze naletela na kar veliko takih, ce bi jih takrat poslusala ne bi s psom naredila nic, ker je bil itak najslabsi. Roll Eyes Kot ti je ze Liza povedala, se sploh ne oziraj koliko je kuza stal. Pac so mladicke prodajali po taksni ceni, kar pa ne pomeni da je kaj slabsi od tistih drazjih. Pohvalno da ima rodovnik! Wink Itak pa je za vsakega lastnika njegov pes najboljsi. Smiley Si napisala da bi ga rada izsolala za resevalnega psa, me zanima iz kod si in kateri KD obiskujes? Namrec jaz imam doma tudi enega resevalca, ta drugi je pa se bolj turist kar se tega tice, obvlada pa vec trikcev Cheesy.
Kar pridno delaj s svojim zlatkotom, samci goldni znajo biti zelo tezavni. Sem enega taksnega izkusila tudi na lastni kozi. Roll Eyes Cool
Pri nas v KD je tudi en golden Uni Cheesy. Je pa ful faca.

Liza, drzimo pesti in tacke! V vaju dva z Aaronom pa sploh ne dvomimo! Wink

Lp, Eva
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines