mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 13:18:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 221873 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #450 : petek, 15.07.2005 : 13:09:47 »

storm (dewmist silk screen) je rojen 27.03.2004... je pa res fantastičen kuža, kljub mladosti... sicer po tipu ni čist moj golden, ampak mu moram priznati vse kvalitete, ki jih ima...

gresta z aaronom na kakšno razstavo, pa gledaš, v katero klaso ga prijaviti?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #451 : petek, 15.07.2005 : 13:13:12 »

Hvala! Kiss
Zanimalo me je, kdaj bo prestar za razred mladih. Moram se pa pozanimat, če gre v Arad, ker se potem nam ne splača hodit pa tudi za Luxembourg me zanima. Sta takrat namreč še dve Hrvaški razstavi, ki bi prišli prav pri mladinskem šampionatu. Bomo pa septembra imeli kar pestro, kar se razstav tiče...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #452 : petek, 15.07.2005 : 13:17:59 »

Evangelina: Pri nas v družini čisto takih izkušenj nisem še imela (nekaj podobnih: ko je prišla muca, pa še en golden-z obema se je Liza zelo dobro ujela, mucko skoraj posvojila) so pa pri sorodnikih dobili prvega dojenčka, ko je bil njihov zlati prinašalec star dobrih pet let. Kuža je imel celo življenje vso pozornost in kar naenkrat je v hišo prišel dojenček, ki mu je ukradel del te pozornosti. Na začetku je bil zelo ljubosumen, ampak so se mu res veliko posvečali in kmalu se je navadil na malega Nika. Ko je bil Nik star toliko, da je lahko sam racal okrog, ga je Pil spremljal čisto povsod in ga pazil, spala sta skupaj, celo po svoji posodi za hrano mu je dovolil šarit, čeprav tega ponavadi ni dovolil nikomur...
Treba se je kužatu posvetit tako kot prej, če ne še več, ker je drugače golden lahko hitro ljubosumen in to kar precej. Se pa z otroki lepo ujamejo, če jih ti ne 'maltretirajo' preveč.
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #453 : petek, 15.07.2005 : 13:28:14 »

Se bomo trudili in mu nudili še več pozornosti kot do sedaj in upam, da se bo vse izteklo in razpletlo tko kt treba. Zanimalo me je, ker je moj pesjan zelo name in na našo družino.
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #454 : petek, 15.07.2005 : 13:37:55 »

liza, malenkost Wink

na hrvaškem ga po mojem ne bo, ker se mi zdi, da hodijo bolj na sever, kje drugje pa se mi zdi bolj verjetno, da ga srečaš...
pa sej, po mojem se ti čist splača vse prijavit, ker mogoče pa naletiš na sodnika, ki mu je bolj všeč aaronov tip goldna...

wow, prav fajn vam bo jeseni... mi pa, kot kaže ne bomo nič razstavljali (vsaj kima ne Wink), ker po odstranitvi lojnice pobriti del še ne bo zarasel... je pa čist blizu kar nekaj zanimivih specialk, poleg slovenske še hrvaška v umagu, kjer sodi morssova, pa še kaj bi se našlo...

kdo pa sodi luxembourgh? aja, kje pa je arad?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #455 : petek, 15.07.2005 : 13:43:30 »

Jap, tista v Umagu me kar mika, ampak gremo po vsej verjetnosti v Luxembourg,nisem pa še 100%, ker ne vem nič o sodnici. Morda kaj veš o Mme Marina GIUDETTI (I) (ona sodi v Luxembourgu). Ja, tudi to bi se znalo zgodit, čeprav je Storm res atraktiven in vedno urejen do potankosti pa konec koncev tudi starejši in zato bolj razvit Smiley (meni manjka še kar precej kilometrov, let in izkušenj, da bo Aaron vsaj približno tako dobro izgledal).
Arad pa je v Romuniji, bo 24. in 25. novembra (več je že napisanega tule:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3471.0.html
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #456 : petek, 15.07.2005 : 13:58:21 »

ja, za moje pojme je mogoče celo malce preveč kozmetičen... oz., ni potrebe, ker je pes že sam po sebi tako dober, da vsa ta kozmetika že malce zbuja sum Wink... ampak sem se v tullnu prepričala, da je kul tudi sicer...

kar se tiče italijanke, pa nimam pojma... ampak z izjemo psov iz psarn pinkerly in aurens so meni italijanski goldni čist mimo Lips Sealed... preveč ameriški tip s tistimi lisičjimi glavami...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #457 : petek, 15.07.2005 : 14:04:17 »

Kar naprej nam sodijo italijani v Luxembourgu Smiley Že spomladi smo imeli italijansko sodnico (ki pa, vsaj tak vtis sem dobila, je sodila zelo korektno) Smiley
Jaz niti ne poznam toliko italijanskih linij. Pinkerly so mi znani, ostalih skorajda ne poznam. Tudi meni niso bogvekaj goldni iz Italije, zato se niti nisem nikoli zanimala kaj preveč za njih...
Prej, ko si omenila specialke, se mogoče še katere spomniš razen naše in tiste hrvaške v Umagu?
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #458 : sobota, 16.07.2005 : 22:11:56 »

ma gledala sem (preden smo šli na britje), da jih je še kar nekaj... konkretnih datumov se ne spomnim, ampak če se ne motim, je italijanska prvi vikend v septembru, pa tavelika francoska specialka, ki jo imam namen it pogledat (pa če že grem, zakaj ne bi tudi kim šel poleg) je tudi septembra... lani je bila tut prvi vikend v setembru... pa drugo leto Tongue
 
kako pa to, da greste spet v luksemburg?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #459 : nedelja, 17.07.2005 : 22:11:56 »

Mi imamo cel september že zaseden, pravzaprav se še nisem čisto točno odločila na katero razstavo čisto točno gremo...
Zaenkrat še nismo sigurni, da gremo v Luxembourg. Se je še treba malo pozanimat o sodnici, jaz bi pa mogoče šla raje drugo leto spomladi, ker bo Aaron že bolj razvit Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #460 : torek, 26.07.2005 : 10:02:29 »

Zelo nahitro jeprišlo, da grem v Luxembourg na specialko retrieverjev. Aaron žal ni bil prijavljen, je pa delal družbo Lapiju, Lenčiki, Lasiju in Amyci. Odpravili smo se že prejšnji torek in se najprej ustavili v Frankfurtu pri starejši gospe nato pa odpotovali v Koln. Prvo kot prvo me je presenetil odnos do psov. Pri nas se mojih dveh nekateri ljudje že na daleč ogibajo, nekateri se ustavijo in jih pobožajo, to pa je tudi vse. Nemci pa so naravnost navdušeni nad psmi. Ko smo se sprehajali z vsemi petimi zlatkoti naenkrat, so se ustavljali, spraševali koliko so stari, iz kje so, kako jim je ime in jih božali. V celem tednu v Nemčiji nismo srečali enega človeka, ki bi se zgražal nad petimi psmi. Sprehajalcev psov je ogromno, pasjih kakcev nikjer. Nekatere trate so označene z znaki in tam psi ne smejo opravljati svojih potreb. Nekatere trate so namenjene prav za to. Vsi sprehajalci so prijazni, se ustavijo in malo poklepetajo,kužki se povohajo in pozdravijo potem pa odidejo vsak svojo pot. Potepuških psov nismo srečali. V nakupovalnih centrih je precej psov, a vsi so lepo vzgojeni. Pred trgovinicami so pasje posodice za vodo, psom je dovoljen vstop v trgovine, bencinske črpalke,...skoraj posvod! pa se nikjer nobeden človek ne zgraža-nasprotno, prodajalke zelo rade pocrkljajo kakega kužka, ki spremlja kupca Smiley
V soboto smo se počasi odpravili proti Luxembourgu. Razstava je potekala v kampu na jasici ob jezeru in pod drevesi. Če ne štejem skoraj enourne zamude začetka ocenjevanja je vse potekalo lepo in brez zapletov. Zlati prinašalci in labradorci so imeli po dva ringa, kjer so ločeno ocenjevali pse in psice, flati svoj ring in cheaspeaki, curliji in duck tollingi svojega (kot zanimivost: bilo je prijavljenih več kot 15 duck tollingov!!). Žal so psicam pri zlatih prinašalcih zamenjali sodnika za sodnico, ki je prvič ocenjevala pse zunaj Britanije in o groznem ocenjevanju ne bom izgubljala besed. Konkurenca je bila huda, bilo je veliko kvalitetnih psov, veliko obiskovalcev, ki so ploskali vsakemu zmagovalcu. Nagrade so bile zelo izvirne: vsak prijavljeni kuža e dobil vrečko priboljškov in rumen frizbi z grbom Luxemburškega kluba retrieverjev, prvim štirim v vsaki kategoriji so podelili rozete, najlepši pes, psica in prvak pasme pa so dobili še pokalček. Žal našim goldnom sreča (ali pa sodnica) ni bila preveč naklonjena. Aaronova sestrica je dobila krasen opis (da je super psička,skratka brez ene same napake) a žal samo oceno prav dobro. Nekoliko boljše sta jo odnesla Lapi in Lenči, ki sta v razredu delavnih psic in delavnih psov osvojila drugi mesti in modri rozetki Smiley BOB je dobil lep golden iz razreda vmesnih, kot je določila sodnica Kate Crosbie, žal pa nevem imena tega psa (nimam kataloga...).

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #461 : torek, 26.07.2005 : 16:46:59 »

Ekola rezultati iz Luxemburga. Zanimivo je plasiranje samcev (sodnica bo sodila tudi letosnjo slovensko klubsko razstavo):

Luxembourg Retriever club
sunday 24.07.2005
120 golden retrievers entered

Dogs : Mrs Kate Crosbie (Lislone Garbank)
Bitches : Mrs Sheila Watkins (Tamarley)


Best dog and Best of Breed
MOONDUST MASTERPIECE
(CH Garbank Lislone Jackpot - Moondust Anneliesa)

Best Bitch and Best Opposite sex
LAVENDER'S GENERATION BEADY ROSE
(CH Karvin Basic Instinct - Golden Daydreams Lizzie Lavender)

Best Junior Bitch and Best in Show Junior
DOUBLE DUTY'S PACIFIC OCEAN
(CH Inassicas Coriander - Dutch Consolidation Sure she is)

Best Junior dog
CHEEK TO CHEEK VIKING OF ASGARD
(CH Inassicas Coriander - Cheek to Cheek Sandra Bullock)

Best Baby and Best Baby in Show
CHEEK TO CHEEK APOCALYPSE NOW
(CH Inassicas Coriander - Gunmarsh Edelweiss)



Baby class (1)
1st VP VANLIJNDEN ONLY YOU MY FRIEND OWEN
(Royal crest Gold-n Blackietooldeklooster - Vanlijnden Fausto Lady Quinvere)

Puppy Class (2-1)
1st vp Very Top Gun de Ria Vela
(Zampanzar always you - Toscane du Bois de la Rayere)

Junior class (12-2)
1st ex Lux Junior Champion CHEEK TO CHEEK VIKING OF ASGARD
(CH Inassicas Coriander - Cheek to Cheek Sandra Bullock)
2nd ex DEWMIST SKY CHANNEL
(Dewmist Silkventure - CH Dewmist Shaquille)
3rd ex MISTER BEAN I CALL YOUR NAME
(Glen Makin of Playing Gold - Ordinary Patsy I call your name)
4th ex FOURWIND COTTAGE YELLOW STONE
(CH Travis of Graceful Delight - Fourwind Cottage N'Heavenly Blue)

Intermediate Class (9-2)
1st ex CAC-BOB MOONDUST MASTERPIECE
(CH Garbank Lislone Jackpot - Moondust Anneliesa)
2nd ex RCAC GULDRUSHEN'S WINTER COLLECTION
(Rossmix Hard to Get - Guldrushen's Autumn Sunshine)
3rd ex CHEEK TO CHEEK UTHER PENDRAGON
(Cheek to Cheek Some like it Hot - Gunmarsh Delight)
4th ex STORMERICK SOLOMON SEAL
(CH Stormerick Solomon - Stormerick Kiss from a Rose)

Working class (5-2)
1st CAC CHEEK TO CHEEK SOME LIKE IT HOT
(SVCH Delindas Chateau de Coutet - CH Siatham Roxelana)
2nd ex RCAC KARVIN ZEPPELIN
(CH Pauclare Pot of Gold - Karvin Casablanca)

Open class (18-2)
1st ex CAC CALL ME CHALANGE OF DUKE'S PLACE
(Karvin Emil le Luna - Garbank Lislone Fern)
2nd ex RCAC RITZILYN MICHIGAN
(CH Ritzilyn Brandon - CH Pearlbarn Periwinkle for Ritzilyn)
3rd ex CHRISPER CAPTAIN CORELLI
(CH Stanroph Squadron Leader - Remmy of Grayshot at Chrisper)
4th ex FOURWIND COTTAGE UNION JACK
(CH Xanthos Apple Jack - Fourwind Cottage Knapweed Blossom)

Champion Class (5-2)
1st ex CAC CH I AM SENSATION FLOYD GOLDEN ROBOS
(Passion revin fan it nei Begin - CH Fiveshill my mysterious Girl)
2nd ex RCAC CH SPENCHEAL ZIGGYSTAR
(CH Paudell Pure Passion - CH Ritzilyn Chelsea Blue)
3rd ex CH TRAVIS OF GRACEFUL DELIGHT
(CH Lorinford Harlequin - CH Kerrin of Graceful Delight)


Baby class (1)
1st vp CHEEK TO CHEEK APOCALYPSE NOW
(CH Inassicas Coriander - Gunmarsh Edelweiss)

Puppy Class (2)
?

Junior class (23-3)
1st ex Luxembourg Junior Champion DOUBLE DUTY'S PACIFIC OCEAN
(CH Inassicas Coriander - Dutch Consolidation Sure she is)
2nd ex PINKERLY HIGH SOCIETY
(Xanthos Fletcher Christian - CH Xanthos Fiddle Dee Dee)
3rd ex DOMINO NO HILLS
(Chardine Blue Monday - Woodland Paradise Peaches)
4th ex CHEEK TO CHEEK VODKA TONIC
(Dewmist Satellite - CH Siatham Roxelana)

Intermediate class (8-2)
1st ex CAC LILLA FLICKAW OF THE MORNING VALLEY
(CH Jazzman da Capo - Ragdoll of the Morning Valley)
2nd ex RCAC MY PRECIOUS OF THE MORNING VALLEY
(Snowdon of the Morning Valley - Lourdes of the Morning Valley)
3rd ex MARTHA OF THE HELLACIOUS ACRES
(Sansue Hi'Land Storm - CH Bows of the Hellacious Acres)
4th ex SWANAVLY SILVER JENNY
(CH Garbank Lislone Jackpot - Deerfold Silver Promise)

Working Class (2)
1st ex CAC FOURWIND COTTAGE UNDER THE CHERRY MOON
(CH Xanthos Apple Jack - Fourwind Cottage Knapweed Blossom)
2nd vg GALANS HOT LOVE
(CH Karvin Zaicca - CH Kalocsahazi Lencsi)

Open class (24-8)
1st ex CAC LAVENDER'S GENERATION BEADY ROSE
(CH Karvin Basic Instinct - Golden Daydreams Lizzie Lavender)
2nd ex RCAC ENGLISH ROSE OF THE MORNING VALLEY
(CH Inassicas Snow Storm - Muireann of the Morning Valley)
3rd ex BARBARELLA
(CH Xanthos Tom Foolery - CH Xanthos Fiddle Dee Dee)
4th ex XMILLEY NO HILLS
(Friendship Cassowary - Pumpkin No Hills)

Champion Class (2)
1st ex CAC CH BREAKFAST AT TIFFANY'S
(CH Xanthos Tom Foolery - CH Xanthos Fiddle Dee Dee)
2nd ex RCAC CH DON'T WORRY BE HAPPY
(CH Beeangee Jumping Jack Flash - A Purple Rain)

Veteran class (5-2)
1st ex DEWMIST CROSSMOLINA
(Shanlimore Falcon - Dewmist Chincherinche)
2nd ex FOURWIND COTTAGE KNAPWEED BLOSSOM
(CH Lovehayne Darter - CH Fourwind Cottage Daffodil in the Spring)
3rd ex CHARLOTTE VOM TAFFINGWEIHER
(Hayjoy Solitaire - Petite Fleur van de Drunenborgh)

Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #462 : torek, 26.07.2005 : 21:00:38 »

Ekola rezultati iz Luxemburga. Zanimivo je plasiranje samcev (sodnica bo sodila tudi letosnjo slovensko klubsko razstavo):

haha, sirtaki, a se malce poigramo z napovedjo izida letošnje klubske? Smiley glede na to, da je v luksemburgu delavce dobil cheek to cheek some like it hot, bi znal našo dobiti njegov brat, cheek to cheek space jam... al pa, glede na to, da je bob in samce odnesel moondust masterpiece, sin garbank lislne jackpota, bi znal z vsemi pomesti drugi sin garbank lislone jackpota, swanavly silver jasper Smiley
aja, sicer pa ma zmagovalec moondust masterpice zelo lepo fotogalerijo na http://www.moondust.info/Gallery%20Moondust%20Masterpiece.htm, kjer je na dnu tudi fotka s specialke...

sicer pa, liza, super pot, tale na luksemburško specialko!!! bravo za vse doseženo, verjamem da je v tamkajšnji konkurenci precej težje, ampak ste bili pridni, sej veš, da sem jaz navdušena že nad odličnimi ocenami Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #463 : sobota, 30.07.2005 : 14:42:01 »

Torej...Danes moj Aaron Baron ( in njegovih osem bratcev ter sestric) praznuje svoj prvi rojstni dan  Cheesy Aaron se zadovoljno oblizuje po skuti s karamelnim sladkorjem Tongue, prvo svečko smo pa upihnili s skupnimi močmi Smiley Res nevem, kam je izginilo tole prvo leto...Sicer bo šele septembra eno leto od kar je pri nas, pa vseeno Smiley
Moj Aaronček, želim ti še veliko uspehov na razstavah, da se boš še naprej tako rad kazal in talal poljubčke in 'moje-moje' ter še veliko svečk in tortic  Smiley Kiss
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #464 : sobota, 30.07.2005 : 14:49:56 »

Vse najboljše Aronu (in bratcem ter sestricam) za 1. rojstni dan! Želimo mu še veliko let in uspehov! Kiss Kiss Kiss Cheesy

Lp, Maša
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines