mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 07:14:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87196 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #315 : petek, 28.10.2005 : 21:20:35 »

ne. Šemi ima zadnje noge daljše kot prednje. je pa masivna baba
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #316 : petek, 28.10.2005 : 21:32:34 »

Mi se poslavljamo, bomo pa dali jutri eno našo slikico gor (se bo sin žrtvoval in si vzel tri minute za pasje potrebe).
lp
Logiran
aljalja
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #317 : sobota, 29.10.2005 : 00:41:10 »

Ojla!  Wink

Hvala za povabilo v Tivoli! Vas bova poiskala.  Roll Eyes Roll Eyes

Felini pa bi odgovorila na vprašanje. Shih-tzuji nič preveč ne trpijo, če imajo dolgo dlako (original so taki) dobro je le, da umakneš dlako z oči in narediš čopko, ker se jim drugače solzijo in to ni dobro. S striženjem pa je tako, da to samo olajša nego dlake nam lastnikom.

Sama sem svojega pesjana postrigla pri 6. mesecu. Zdaj po dveh mesecih je pa najbolj lušten do zdaj, ker ima ravno prav dolgo dlako. Drugače pa si slike shih-tzujev z različnimi frizurcami lahko ogledaš na internetu. Mislim celo, da ima gospa, ki striže pse, svojo internetno stran in tam veliiiiiiko slikic psov vseh pasem sfriziranih pri njej. Na žalost ne vem točnega naslova. Malo pustolovske žilice in pobrskaj!

Lep dan vsem!

aLjA&Teal'c

hov Wink
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #318 : sobota, 29.10.2005 : 15:14:55 »

Ma ne, saj mu ne mislim porezat dlake, ker je preveč lepa. Tudi vozla se mu ne in je vse zaenkrat ok.Tudi čopek lepo prenaša in je pravi dolgodlakasti lepotec(za nas je itak naj, naj.. Cheesy) Je bil samo trenutek šibkosti in premisleka ob tej izjavi...hehehehehe.
Inge, kako pa veš ali ima shih-tzu globoke gube na gobčku in če so vnete? Saj pa je tam en kup dlake...sploh nisem vedela, da imajo lahko tako izrazite gube, da lahko pride do problemov. Mi sicer redno čistimo gobček, saj je ta gobček dnevno v vsemogoči svinjariji, samo bi vseeno rada vedela  na kaj naj bom posebej pozorna.

Hvala!

Lp, Tina

P.S.:Tia, v sredo pridem v Lj, tak da me naslednji teden kar pričakuj, da sem bom uštulila zraven na kakšnem sprehodu in čist okupirala tvoji kosmatinki. Wink
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #319 : ponedeljek, 31.10.2005 : 12:00:03 »

sem se odločla da ne bom postrigla Srečke.imam samo en problemček...kaj naredite z dlako nad smrčkom ki ni še dovolj dolga za čopek?sili ji v oči in potem se ji solzijo.naj postrižem tisto dlako,ali raje počakam da zraste?
 Undecided
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #320 : ponedeljek, 31.10.2005 : 18:42:07 »

Felina - tudi sama sem težko opazila. Večina šicujev nima močno izrazitih gubic, res pa , da se zaradi dlake to sploh ne vidi. Se je pa z gobčkom drgnil ob tepih in ob vsemogoče in jamral. Ker je to obnašanje uporabljal tudi, ko mu kaj ni bil prav, najprej nisem vedela kaj je. Šele ob drugem "drobnogledu" sem to opazila. Je pa to vedno bilo poleti, ko so bile temperature večje. Ob obilni dlaki, je bilo to tudi težje namazati s kremo. Enako je pri bokserju, le da, ima kratko dlako in lahko to z vato lepo očistiš in namažeš.
Logiran
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #321 : torek, 01.11.2005 : 02:24:46 »

Majchi tudi jaz imam ta problem s smrčkom. Rekla sem si, da bo lažje, ko bo dlaka zrastla.  Undecided
Laja je zdaj stara 5 mes. in stvar postaja vse hujša.  sram  Povrhna dlaka okrog smrčka se zdi v redu, le če poskusiš s prsti spodnjo plast dlake, se čuti, da se ji je začela vozlat, saj s krtačo ali glavnikom lahko počešem samo površinsko. Ne pusti si česat, ne s prigovarjanjem, niti med spanjem, še s keksi ne. Sem že razmišljala, da bi jih porezala. Pa kako naj pridem zraven s škarjami ali strojčkom, če še z glavnikom oz. krtačo zelo težko. In kako bo zgledla dolgodlaka s porezanim smrčkom?

Vprašanje za bolj izkušene lasnike, kaj delate vi, da imate nemoten dostop do njihovih smrčkov?

Nebi je rada postrigla pred spomladjo, če pa je tako lepa z dolgo dlako.
Inge vseeno prosim za naslov!!!!! sram Undecided Za vsak slučaj  Wink

LP

Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #322 : torek, 01.11.2005 : 10:24:36 »

Z gobčkom sem tudi jaz imela probleme, ja.....potem pa sem ga začela navajat, da ko sem ga cartala, mi je polagal glavico na nogo in je zmerom znova bil totalno pohvaljen. Sedaj pa vedno, ko je na vrsti česanje smrčka ali delanje čopka, dvignem nogo na stol(češem ga na takšni mizici in sedim na stolu)in on mi položi glavico na koleno, tako da v miru vse opravim. Sveda ker je tak priden je k temu vključeno še dosti cartanja in opevanja njegove lepote Wink .
Imam pa srečo, da moj ni imel nikoli okoli gobčka hude eksplozije dlak, kot imajo nekateri shih-tzuji. Ima zelo urejeno krizantemico že sam po sebi in nisem imela veliko problemov z siljenjem dlake v oči, preden so bile dovolj dolge za v čopek. So pa sestrici od mojega pobrili (sicer je bilo pomotoma, ker pač frizer ni imel pojma kaj dela)  dlake od smrčka med očmi in je izgledala prav srčkano.  Cheesy

Samo pri 5 mesecih je moj že lahko imel nek bolj bogi čopek, sicer spredaj na čelu, da je bil kot en samorog(čopke sem mu delala že nekje pri 3 mesececih, že zato da se je navadil), pa 100x na dan sem mu ga znova delala.....mogoče si lahko tudi pomagaš s špangicami, da dlake, ki uhajajo iz čopeka fiksiraš s špangico...? Undecided

Upam, da operacija uspela in striženje ne bo poterbno...

Lp, tina
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #323 : torek, 01.11.2005 : 15:07:09 »

Felina, ti nas kar pokliči, ko boš v Ljubljani in imela čas!!!!
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #324 : torek, 01.11.2005 : 22:52:33 »

djte mi malce pomagat z nasvetom. Danes sem spet za pet minut videla "našo" kuzlo. In se blazno drsa po tleh. Zakaj bi vozila kočijo? Žleze sem gledala niso polne.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #325 : sreda, 02.11.2005 : 00:07:39 »

Jaz bi ji dala tableto proti glistam ... Je pa tudi pri moji tako, da na otip žleze ne zgledajo polne, ko pa jih stisnem pa kar špricne ven Tongue
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #326 : sreda, 02.11.2005 : 10:46:33 »

Mira 1, bodi vztrajna, se obrestuje. Tudi naša se ni pustila česati okoli smrčka, kar naprej je umikala glavo in se skrivala  Undecided. Pri česanju je bistvo, da si ti bolj vztrajna kot kuža. Pri naši je to vžgalo, na koncu je videla da vseeno koliko tečnari na koncu jo bom počesala. Zamudno ampak se splača, sedaj gospodična drži glavo pokonci, da ji lažje razčešem brkice. Je pa res da sem bila kljub 'borbam' vedno nežna, da se ji česanje nebi zamerilo. Torej moj nasvet = vztrajnost in nežnost. Od začetka smo se zraven tudi igrale in crkljale, ampak kasneje je to postalo preveč zamudno  Sad  sedaj mi je uspelo tisto kar sem si želela in hkrati mislila da nama ne bo nikoli uspelo - dama med česanjam pančka in jaz to opravim dosti hitrje  Cheesy

LPK
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #327 : sreda, 02.11.2005 : 16:06:53 »

srečka z gobčkom drsa po tleh in po kauču.ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #328 : sreda, 02.11.2005 : 16:51:05 »

Naša pupa včasih drsa z gobčkom ob tla, če ima zaspanček v okicah ali pa kakšno dlako. Ko ji očistim okice preneha.

Tia (ali pa kdo drug) ali imaš ti črno-belo psičko? Če jo imaš mi prosim povej kako ti uspe (če ti uspe) da ima bele brkice in tačke? Jaz imam črno-belo psičko, no sedaj je že rjavo bela od vse umazanije in ji tudi s šamponom ne spravim več ven.

Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #329 : sreda, 02.11.2005 : 18:05:05 »

Majchi - včasih se z tem drsanjem samo hočejo obrisati. Lahko pa, da jo kaj srbi. Poglejte gubice okrog smrčka, tudi, če ne bo pustila vztrajajte. Že če je samo malo rdeče jih srbi.
Logiran
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines