mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 14:23:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 89934 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #180 : sreda, 03.08.2005 : 13:03:27 »

Jaz sem najbolj zadovoljna s Canidae briketi. Veliko lastnikov Shih tzujev pa uporablja tudi Nutro Lamb'Rice - so dobri za dlako.
Lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #181 : sreda, 03.08.2005 : 13:08:59 »

http://img.photobucket.com/albums/v640/herbivore999/Oti.jpg


Tale fantek išče nov dom. Star je približno štiri leta, pred nekaj meseci se je iz zavetišča Zozani "preselil" v nov dom, a se žel ne razume najbolje z majhnimi otroci -  zato ga tudi  oddajajo. Je pa zelo prijazen, simpatičen igriv in priden kužek. Prosim pomagajte in opozorite prijatelje na ta mail. Psiček si zasluži "stalno bivališče" in skrbne ljubeče lastnike. Veselje bo sigurno obojestransko!!!!!

tel. 041 646 617
mail bernarda.jug@guest.arnes.si


[spremenjeno v povezavo; Drejči]
Logiran
cofka
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #182 : sreda, 17.08.2005 : 19:26:53 »

Lepo pozdravljeni!
Žal se zaradi nezmožnosti registracije nisem mogla oglasiti prej sem se  pa takoj ,ko sm se lahko Smiley
"Fantka",ki ga omenjate v prejšnih postih smo za "nedoločen " čas posvojili jaz in moja družinica.Smo 4 članska družina ,ki do danes ni imela še nobene živali zato smo glede kuža prebrali miljone postov,knjig,člankov v revijah in internetu.Že nekaj časa sem iskala psa predvsem zame saj zaradi moje bolezni "potrebujem" nekoga ,da je ob meni,z mano in bila sem presrečna ,ko smo ugotovili,da tale "fantek" ravno toliko potrebuje mene.Otroka imam že večja tako ,da zaenkrat nismo imeli težav,ker pa smo pripravljeni na to,da naj ne bi imel najraje majhnih otrok se jim pač približamo z veliko mero potrpljenja.Upam,da stvari,ki jih s Cofom-tako mu je namreč sedaj ime-počnemo,delamo sicer po občutku,ampak upam da prav Wink
Že vnaprej se opravičujem in zahvaljujem za vsako vprašanje in nasvet in želim ,da bi si tudi drugi lahko dali toliko ljubezni kot si jo dajemo mi!
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #183 : sreda, 17.08.2005 : 20:24:54 »

lepo da se je našel lastnik tudi za tega medvedka  Smiley veliko prijetnih uric z novim članom vam želim
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #184 : petek, 19.08.2005 : 21:22:58 »

Cofka - super, da si se oglasila!!!!!!! Vesela sem, da je "fantek" dobil novi dom, še bolj pa me veseli, da ste se lepo ujeli. Cheesy Cheesy Cheesy Če te bo karkoli zanimalo o Shih Tzujih, (o negi, prehrani) pa kar vprašaj.
Mislim, da so bili problem le majhni otroci, ki včasih nimajo občutka kako ravnati z kužkom - on pa zaradi predhodnjih slabih izkušenj ni preveč potrpežljiv in se počuti ogroženega.
Uživajte še naprej, pa še kaj se nam javi!!!! Wink
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #185 : sobota, 20.08.2005 : 09:21:07 »

Cofka - čestitke ob pridobitvi novega člana - rada bi vas pomirila, glede njegovega obnašanja. Sama imam doma tudi samčka, ki je bil kupljen pri dobri vzrditeljici, nobenih slabih izkušenj, super karakter, zelo dosti smo se z njim ukvarjali  hodila sem tudi na razstave...imal pa je to "slabo lastnost", da rad mrči na tujce - ne prenese, da bi se ga nekdo dotikal, ki ga ne pozna - ni plašen- prej pogumen. Edino name, ne mrči, ker mu nisem nasedla. Imam že večje otroke, ki so zmerja lepo delali z njim, pa tudi na njih mrči - če bi ga kdo hotel dvigniti ali prestaviti z njegovega ležišča. Ne morem reči, da mi je to všeč-niti najmanj, ampak se ne da nič narediti. Grize ne, ampak vsak se takoj umakne, ko malo "zagrmi" in ker se mi zdi, da je pogruntal, da to "pali", se tega poslužuje. Seveda je kregan ko to dela, ampak se ne ga "prevzgojiti". Vsakemu obisku, ki pride na novo rečem, naj ga pustijo malo na miru in potem, sam pride past radovednost in je vse v redu.
Doma imam tudi drugo pasmo psa, ki je dosti večji in nima "podobnih fint" - tako, da izkušnje z vzgojo psov imam.
Najraje pa ima mačke - do njih je pa tako zaščitniški in tako nežen, da mu "oprostimo" to napako. Nevem kako se kaj obnašajo drugi samci - poznam bolj samičke ši-cu - ki so prijazne.
lp
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #186 : torek, 23.08.2005 : 13:07:25 »

Pozdravljeni!
Končno nam je uspelo priti iz morja...bilo je veliko veselja in čofotanja. Opažam, da je vedno več shih-tzujekov po azilih in brez domeka... pasma postaja modna in to me žalosti, ko pa so tako sladka bitja, sedaj pa vedno več ljudi hoče imeti eno sladko bitje doma, ga nabavi pri preprodajalcu, potem ugotovijo, da jih je celo treba razčesavat in to je kar dolgotrajno delo, potem pa tako pristane v azilu cel zavozlan.
Ko sem nabavljala shih-tzuja sem velikokrat slišala od naključnih ljudi na sprehodih, da so tile psi zahrbtni. Nisem vedela od kod jim ta ideja, dokler nisem začela opažati veliko število nerodovniških psov iz bog ve kod, z bog ve kakšno preteklostjo...vedno več zaradi modne muhe in ni čudno, da se pojavljajo vedenjske motnje.


Tia: Najlepša hvala za nasvete o negi, saj brez tega znanja ne vem kakšen bi prišel iz morja, ko je bil pravi vrtiček. Vsaki dan po trikrat na dan sem ga mogla reševat vozlov od teh morskih pikecov, ki jih je povsod polno. Moral bi obstajat priročnik....kako dolgodlaki shih-tzu ohrani lepo dlako na morju.... Wink
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #187 : torek, 23.08.2005 : 13:21:52 »

Pozdravljeni vsi!
Imam eno vprašanje zakaj se lubitelji shitzujem tako maloštevilčno udeležujete kakšnih srečanj...
Klub za tibetanske pasme ima 2x letno klubske dneve, pa vendar opažam zelo malo predstavnikov te pasme (v večini pridejo le tisti ki kužka pripeljejo na vzrejni pregled)!
Resnično bi bilo lepo videt da bi to bila srečanja kjer bi spoznavali in družili ljubitelji tibetancev.

Upam da vas 1.10 pride kaj več v Domžale. Wink

Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #188 : torek, 23.08.2005 : 14:52:57 »

Upam da vas 1.10 pride kaj več v Domžale. Wink

/quote]

Nely, se strinjam. Ne samo na vzrejni pregled, ampak predvsem tudi na srečanje in čvek Cheesy Wink


Cofka - čestitke ob pridobitvi novega člana - rada bi vas pomirila, glede njegovega obnašanja. Sama imam doma tudi samčka, ki je bil kupljen pri dobri vzrditeljici, nobenih slabih izkušenj, super karakter, zelo dosti smo se z njim ukvarjali hodila sem tudi na razstave...imal pa je to "slabo lastnost", da rad mrči na tujce - ne prenese, da bi se ga nekdo dotikal, ki ga ne pozna - ni plašen- prej pogumen. Edino name, ne mrči, ker mu nisem nasedla. Imam že večje otroke, ki so zmerja lepo delali z njim, pa tudi na njih mrči - če bi ga kdo hotel dvigniti ali prestaviti z njegovega ležišča. Ne morem reči, da mi je to všeč-niti najmanj, ampak se ne da nič narediti. Grize ne, ampak vsak se takoj umakne, ko malo "zagrmi" in ker se mi zdi, da je pogruntal, da to "pali", se tega poslužuje. Seveda je kregan ko to dela, ampak se ne ga "prevzgojiti". Vsakemu obisku, ki pride na novo rečem, naj ga pustijo malo na miru in potem, sam pride past radovednost in je vse v redu.
Doma imam tudi drugo pasmo psa, ki je dosti večji in nima "podobnih fint" - tako, da izkušnje z vzgojo psov imam.
Najraje pa ima mačke - do njih je pa tako zaščitniški in tako nežen, da mu "oprostimo" to napako. Nevem kako se kaj obnašajo drugi samci - poznam bolj samičke ši-cu - ki so prijazne.
lp

Mi smo imeli tudi eno podobno izkušnjo z renčanjem. Nasvet M.M. Bračkovič je bil, da se takšnega renčača ne izpusti iz naročja, ampak se ga najprej umiri z božanjem in prigovarjanjem. Ko je popolnoma miren, se ga da npr. na tla in pohvali. V nekaj dneh je bil problem renčanja rešen, brez kreganja ali celo kakšne grobosti.
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #189 : torek, 23.08.2005 : 15:02:33 »

TagTu - smo tudi to poskusili in je v redu - problem je bil na razstavi - saj veste, psa  se da na mizo v razstavno pozo - do tu vse v redu, potem pa sodnik "navali" direkt na glavo, smrček - začne se otipavanje "neznanca", ki še smrdi po drugih psih - kako pa v tem primeru? Na razstave je hodil od malega, družil z ostalimi ši cuji - totalno neproblematičen. Njegovo grmenje se je z meseci (leti) stopnjevalo. Sedaj bo star 3 leta. Drugače pa je zlat, da ni kaj.
lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #190 : torek, 23.08.2005 : 22:32:27 »

Ja upam, da nas bo 1.10. kaj več; je bilo pa zdaj 2x zapored že slabo vreme na dan srečanja. Angry Sicer se nas pa kar dosti redno srečuje; najpogosteje v Tivoliju. Na Luninem rojstnem dnevu, konec julija, je bilo 10 Shih Tzujev. Bom prilimala kakšno fotko!

Felina; super da so ti "moji" nasveti pomagali, to morje je res poglavje zase, če imaš psička v dolgi (daljši dlaki). So se pa ravno včeraj prijatelji vrnili iz dvomesečnega popotovanja po Grčiji in Turčiji - njihov Shih Tzu je bil ves čas z njimi in je totalno užival, pa tudi dlako so "prišparali" kljub kopanju in ostalim pustolovščinam. Wink
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #191 : sreda, 24.08.2005 : 12:31:59 »

Inge - morda ti lahko priskočijo na pomoč prijatelji in znanci. Poprosi jih, da renčača ne samo kratko pobožajo, ampak celega pretipajo. Če so težave, pa morda postopoma .... in ob navdušeni pohvali, če je priden. Verjamem ti pa, da je zadeva težavna.
Kako pa reagira npr. pri veterinarjih?
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #192 : četrtek, 25.08.2005 : 12:39:42 »

TagTu - ta naš malček je en tak "jezlavec". Pri naši hiši se obrne dosti obiskov, zdaj so se že soraj vsi navadili - pa saj se ga nihče ne boji - vendar je  to njegovo  brnenje včasih moteče, pri obiskih manjših otrok. Nobeno božanje, cartanje - kje pa. Ne renči edino na vzrediteljico, name in na mojega očeta, ki ga pa nikoli ne dviga.
Primer- gospa na katero je renčal mu je pri vsakem obisku potem prinesla pasje priboljške. Vzel je priboljšek, pojedel, prišel nazaj k njej in renčal dalje, če ga je hotela pobožati. Če ga pustiš na miru, je vse v redu.
Pri veterinarju je zelo sproščen, na cepljenju nimam nobenih problemov.
Kaj jaz vem...
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #193 : četrtek, 25.08.2005 : 12:44:49 »

Ja, znajo biti posebneži, tile naši pesjani. Moja starejša psica npr. vedno renči in nori na lastnika njenega očeta. Rabili smo točno štiri leta, da smo ugotovili, da pravzaprav hoče v njegovo naročje se pocrkljat Cheesy Roll Eyes
Logiran
Karmen_g
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 13


« Odgovor #194 : torek, 30.08.2005 : 16:18:23 »

Vsak dan pridem "zijat" sem na tale forum, če kaj novega napišete o shih-tzujih. Vidim, da ste vsi tiho, zato sem se odločila, da bom pa jz neki napisala oz. vprašala. No, čez 30 dni bom končno šla iskat mojega novega štirinožnega člana. Z mami bova kupili shih-tzuja. Kupili sva že veliko stvari, ki jih priporočate tukaj na tem forumu. Jaz sicer še nikoli nisem imela psa in ne vem kaj je zanj dobro ali slabo. Zanima pa me, kolikokrat na mesec tuširate vaše shih-tzuje, kaj najraj jejo, katero igračo imajo najraje? S čem pa ga tuširate? Kolikokrat na dan peljete kužka ven? No za enkrat sem napisala dost vprašanj, mam jih pa še cel kup.  Smiley

Hvala!

Karmen
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines