mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 15:19:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87963 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #165 : nedelja, 17.07.2005 : 12:39:54 »

Vse odgovore bos dobila na:

http://www.sen.si/canidae.htm

sicer je pa tudi na tem forumu odprta tema o teh briketih.

Lp Wink
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #166 : torek, 19.07.2005 : 21:19:48 »

hoj malce pomoči rabim. v nedeljo sem dobesedno čez noč postala lastnik shih-tzu-jke.
rabim nekaj nasvetov glede nege. zdaj je "naša" postrižena do kože ker je bil to edini način, da smo jo rešili vozlov.
je potrebna kakšna posebna prehrana tega psa. zaenkrat jo hranim tako kot mojega hrta. z lahko prehrano. riž, piščanec,briketki....
ve kdo pomagat?
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #167 : torek, 19.07.2005 : 21:40:04 »

Se opravičujem za morebiten off-topic, a me zanima, če je shih-tzu iz Gmajnic oddan? Upam, da je že v novem domu.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #168 : četrtek, 21.07.2005 : 23:17:26 »

Živjo!
Več o negi lahko izveš na zgoraj omenjenih linkih.
Glede prehrane - kar nadaljuj tako naprej, vendar ne pozabi dodajati kakšnega kvalitetnega olja (olivno, sončnično, včasih ribje), za dlako. V tem se Shih tzujih zelo razlikujejo od hrtov Wink Pa pivski kvas je tudi super, pa kakšne alge ... Seveda k kuhanemu obroku paše tudi zelenjava ...   Katere brikete ji pa daješ?
Ko bo dlaka daljša jo boste najlažje negovali s primernim šamponom in balzamom ...

Kako ste pa prišli do te psičke? Koliko je pa stara?
Žerlim vam prijetno spoznavanje, pa veliko lepih trenutkov z novo "punčko".  Cheesy Cheesy Cheesy

Femine - zdaj me nekaj dni ni bilo v Ljubljani; juti bom takoj spet poklicala v Gmajnice, da izvem kako je s Ferdotom. Upam, da ga je končno kdo vzel!!!!!!!!!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #169 : petek, 22.07.2005 : 10:27:43 »

Se opravičujem, da "vdiram" v vašo temo, ampak moram povedat, da me je med letošnjim dopustom v Dubrovniku čisto očaral samček shih-tzujček z imenom Filu  Kiss  Kiss  Kiss Z mojo Bubo sta se zelo ujela, saj je mali prava dušica in se pusti terorizirat tudi od take "alfa" babnice, kot je moja Buba  Grin Je bil pa zaradi vročine postrižen (ampak zelo lepa frizurca) in blazno simpatičen- tak karakter (in učki), da se kar zaljubiš  Smiley
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #170 : petek, 22.07.2005 : 12:11:10 »

Ja, ja taki so Shih Tzujčki Cheesy Saj sem rekla, da se z francozki zelo lepo razumejo Wink
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #171 : sobota, 23.07.2005 : 11:52:47 »

Oi!

Mene zanima, ali je res, da naj nebi majhni psi kot so shih-tzuji hitro tekli, zlasti po pločnikih do 2 leta?
To je namreč Jadino najljubše opravilo, da tečema in se lovima.

LP Anja
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #172 : ponedeljek, 01.08.2005 : 10:23:37 »

mi lahko kdo našteje vse pripomočke ki jih potrebujem za nego dlake?do zdaj je bila naša shih-tzujka postrižena bolj na kratko,zdaj pa bi ji pustila daljšo dlako.
hvala že vnaprej
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #173 : ponedeljek, 01.08.2005 : 18:10:49 »

Spet oddajajo  Shih Tzuja (rubrika mali oglasi), o njem sem že pisala - izgledalo je da bo njegova zgodba imela srečen konec, ampak revček spet išče nov dom. Cry Cry Cry
Pred nekaj meseci ga je iz zavetišča vzela mamica dveh malih otrok,  izgledalo je da so se na prihod novega člana  dobro pripravili... Ampak psiček je očitno imel  od prej slabe izkušnje z otroki in je "vsake toliko časa" narenčal ali poizkušal ugrizniti malčke. So šli na posvet v pasjo šolo in k psihologinji, a očitno ni nič pomagalo, ker sem včeraj zasledila oglas da ga oddajajo.
Sicer je pa pišček izjemno simpatičen in prijazen, z majhnimi otroci se pa razume dokler ga pustijo pri miru.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #174 : torek, 02.08.2005 : 16:55:11 »

v trgovini sem naletela na prodajalko ki ima shih-tzuja tako da mi je svetovala glede pripomočkov.psička ima suho dlako...obstaja kakšen šampon,dodatki h hrani,...za bolj svetlečo in manj suho dlako?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #175 : torek, 02.08.2005 : 17:11:09 »

poskusi z balzamom od biogrooma. pa hrano katero ji daješ?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #176 : torek, 02.08.2005 : 19:45:37 »

 dodatki - pivski kvas, kapsule dermolan (svetlinovo olje), ribje olje, spirulina...
drugače pa nujno dober balzam primeren za pasmo
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #177 : torek, 02.08.2005 : 23:09:34 »

glede prehrane dobi kuhano hrano če pa se mi ne da kuhat (zelo redko) dobi brikete pedigre.vem da niso kakovostni ampak to se zgodi malo krat.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #178 : sreda, 03.08.2005 : 07:37:53 »

Citat
glede prehrane dobi kuhano hrano če pa se mi ne da kuhat (zelo redko) dobi brikete pedigre.vem da niso kakovostni ampak to se zgodi malo krat.

in ti jamraš ker ima pes suho dlako?!  Sad   Tudi kvalitetne brikete psu lahko daš malo krat. vrži pedigree v najbližje smeti pa v kakšni specializirani trgovini poglej za eno normalno pasjo hrano. Boš?
razlika bo očitna.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #179 : sreda, 03.08.2005 : 10:37:16 »

ok bom.hvala za nasvet.briketov tako al tako ne mara preveč (do zdaj še nisem naletela na kakšne ki bi jih marala).s kakšnimi hranite ostali?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines