mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 00:55:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87913 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #360 : ponedeljek, 28.11.2005 : 01:31:55 »

Sicer se pa zdaj decembra pričakujeta dva zelo kvalitetna legla v Ljubljani - je pa že kar nekaj povpraševanja; bi se morala hitro postaviti v vrsto.

Kaj kar dva Shih Tzujčka bi imela??? Wink No, jaz imam tudi dve in nam je zato še bolj lušno - ampak je tudi dosti dela z nego.

Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #361 : ponedeljek, 28.11.2005 : 17:34:58 »

ja bi imela dva  Cheesy sem še enkrat razmislila prej v šoli ko nisem imela kaj delat  Roll Eyes in sem se odločla da bom rajši počakala na konec šole.zdaj bi moral bit mali 8 ur sam doma (sicer bi bil s Srečko ampak to ni isto kot če bi bil z mano) tako da bi blo vrjetno bolj pametno počakat.tia,kaj ti imaš dve samički?jaz bi mogla kupit samičko...samček ne pride v poštev ker starši ne dovolijo mladičkov  Sad
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #362 : ponedeljek, 28.11.2005 : 19:10:50 »

Hja, na tisti slikici je bil sami prav na fiško postrižen - 1. dan, še meni je bil ful hecen.Zdaj ima že spet malo daljšo dlako, tako kot en mladiček pri 7 mesecih. Se odločam, čopek ali ne čopek. Bomo videli.
Šicuji pri gospe Katarini so od Soraje, ki je njegova sestrica, je pa tudi njegova druga sestrica v Mariboru - Sonča- tudi breja in pričakujejo nekje okrog božica ali malo prej. Bomo pa tu v Mariboru malo bolj opravljali stričevske dolžnosti. Moram pa skenirat nekaj slikic od prej in jih spravit na računalnik, ko je bil še malo bolj odlakan, pa da vidimo.
Je pa Jasper ful zlati - te lepe okrogle očke. Uh.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #363 : ponedeljek, 28.11.2005 : 20:34:49 »

Samo manjsi popravek, Inge! Samijevi sestrici, ki je zdaj mamica je ime Sanaja. Soraja je njena teta, Samurajeva sestra, uradno Agnesana Soraya.

lp
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #364 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:36:21 »

Leglopričakujejo decembra tudi v MB http://www.jolyans-shihtzu.com/
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #365 : ponedeljek, 28.11.2005 : 23:54:04 »

Sredi decembra pa dve legli v Ljubljani, kot je ze povedala Tia. Kontakt:

http://kuza.k2.net/index.html

lahko pa tudi osebno sporocilo meni.

Bo pa objava vseh sicujskih legel oz. paritev v naslednji stevilki kinologa.

Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #366 : torek, 29.11.2005 : 01:12:59 »

Kalsang - sem res malo zamešala -Sanaja/Soraja - kličejo jo pa Naja, mi tak podobno zveni. Upam, da ni kdo zameril.
lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #367 : torek, 29.11.2005 : 10:41:57 »

Ne, mislim da ni nobene zamere. Sicer sta pa obe, teta in necakinja, lustni punci... Smiley

lp
Logiran
JanaO
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #368 : sreda, 30.11.2005 : 17:53:20 »

opazla sem ze da je nekdo postvil vprasanje,maltezan ali shi tzu?
kateri je bolsi za malo stanovanje?kateri lajajo manj?kateri je bolj sladki Smiley

spomladi dobim kuzeka,zdaj pa mi je mama samo se postavla vprasanj:shi tzu ali malteza?kaj menite vi?  Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #369 : sreda, 30.11.2005 : 19:44:40 »

Ce nas vprasas, definitivno shih tzu. Vsekakor manj lajajo, so samozavestnejsi, manj nervozni... Maltezani so bolj terierskega znacaja, se posebno, ce se ne potrudis s socializacijo. Glede na izkusnje v pasji soli pa so tudi tezje ucljivi. Shih tzu je pravi druzni pes, rad je z ljudmi, rad se uci, potuje... Skratka, popolni druzabnik! Laja pa samo, ko je hudo razigran ali ko nekdo pozvoni. Drugace so zelo tihi in prijazni kuzki. Pri obeh pasmah bos pa morala biti pridna in veliko cesati, tudi, ce bos kuzka ostrigla. Ze ves kje boste kupili?
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #370 : sreda, 30.11.2005 : 21:34:43 »

če vprašaš na forumu o shih tzujih,bo odgoovr najverjetneje shih tzu.če pa bo vprašanje postavljeno pri maltežanih,bo pa odgovor temu primeren  Wink jst sem bolj za shih-tzuja,čeprav ne poznam preveč kako je z maltežani.lahko ti povem da najbrž lajajo manj.moj laja samo ko pozvoni ali pa ko je zelo (ampak res zelo) razigrana.drugače pa bolj cvili pod mizo ko imamo kosilo  Roll Eyes nekje sem prebrala da se igrajo rajši z lastnikom kot z ostalimi kužki in pri moji se to lepo kaže...druge pse samo povoha,tudi če se oni še tako trudijo da bi jo pripravili do lovljenja al pa tako.če pa jo jst napeljem k igri je takoj za.res da so bolj leni (mogoče bolj kot maltežani) ampak meni je to čisto v redu ker nimam dosti časa.seveda se dosti ukvarjam z njo (najraje se čoha na fotelju) Cheesy.tako da jaz ti svetujem shih tzuja ker so zakon  Smiley
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #371 : sreda, 30.11.2005 : 22:20:32 »

Tudi če mene vprašate, bi rekla šicu (ali pa bokser - smo ta ni mali). Pri šicuju je meni najbolj všeč to, da mi ničesar do sedaj ni uničil (razen kakšnega svinčnika, ki je bil na tleh), še svoje igrače čuva in jih ne pogrize. V stanovanju mi ni naredil do sedaj nobene škode, na vse tako pazi, kot da je njegovo in super se ujame z mucami.
Sem pa pazila nekaj časa enega maltežana, pa je bilo vse prej kot to (naj mi ne zamerijo "maltežanci") je kar prec ej stvari pogrizel - vpričo mene seveda - sicer pa sva imela malo šolo, potem pa sva se kar ujela (seveda pa sem pospravila vse copate, natikače, čevlje, pojštre in še kaj) in ko je videl muco se je skril v moje naročje in sva se nosila. Sicer pa , če bi zrasel pri nas, bi bilo vejetno drugače in bi se od malega navadil reda.
Sama bi svetovala, da če kupite psa manjše rasti, delajte z njim, kot da bo velik, ker čeprav bo ostal majhen, bo imel vse lastnosti velikega. Saj se da vsakega vzgojiti, samo čas si je potrebno vzeti in biti dosleden. Potem pa so vsi pridni.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #372 : sreda, 30.11.2005 : 22:26:13 »

majchi - s tem, da so leni ,se pa ne morem strinjat. Moja Luna hodi vsaj 2 uri na dan; pogosto (vsaj 2x na teden) pa imamo daljše "ture". Če ne gre drugače gremo na Rožnik; ji pa tudi Šmarna gora ni noben problem. Kondicije ima ogromno; kadar  smo v Bohinju, po več ur laufa; jo sploh ne mormo prepričat naj gre počivat. Pa tudi med igro z drugimi psmi (najbolš Shih Tzuji) se dobro zlaufa.
To, da je ta pasma kao hišni pes - je le prikladen izgovor (pa to ne leti nate!); vsi vemo, da laufanje po gozdu najbolj uničuje razstavno dlako ... Jaz sem prepričana, da tisti, ki imajo te psičke le za doma; zamujajo najlepši del njihovega karakterja!
Sicer pa Audrey Dadds; priznana vzrediteljica in pisateljica knjig o tej pasmi piše; da ti psi kondicijsko zmorejo mnogo več, kot si mi mislimo; ter da so v preteklosti celo spremljali lastnike in tekli ob konjih, ko so šli na lov ...
majchi se pa strinjam s tabo, da je ta pasma zakon! Wink Počohaj svojega Shih Tzujčka še v mojem imenu.
Lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #373 : sreda, 30.11.2005 : 22:33:37 »

Ojla!

Danes sva z Geri spoznali dve mali lepotički Luno in Rozi. Luna je bila res navita 100 na uro in vedno za akcijo. Žal Geri ni točno razumela kaj bi od nje in se je raje miroljubno umaknila Cheesy... no bo drugič ko ju bo malo bolj vajena bolj razposajena. Rozi pa je taka mala damica. Prav očarljivo cepeta za lastnico in se ne pusti motiti neutrudljivi Luni Grin! Komaj čakam da spet vidim mali damici Wink.

Lp, Mojca
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #374 : sreda, 30.11.2005 : 22:41:02 »

Naš šicu gre na sprehod z bokserko. Čisto nič ni zadaj - kondicije polno. In ko pride s sprehoda gre počivat isto, kot takrat, ko je celi dan doma. Mu je čisto vseeno. ko jaz sedim, on sedi, ko jaz počivam on počiva, skratka - ne da se motit.
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines