mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 09:53:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 87947 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #210 : nedelja, 04.09.2005 : 08:35:59 »

S temi kemicami se mi zdi kot s prvim otrokom. Kaj vse me je skrbelo pri mojem prvem otroku, kar se mi je drugič zdelo popolnoma normalno. Pač stvari, ki se slej ko prej same uredijo.
Hvala za predloge in mnenja.
LP
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #211 : nedelja, 04.09.2005 : 08:43:07 »

sedezna,
tega zal ne bos nikoli izvedela, ker obstajajo samo psi, ki imajo rodovnik in mesanci. Termin "cistokrven brez dovovnika" se ponavadi uporablja takrat, ko zeli prodajalec mesanca prodati malo drazje.  Vec o tem si lahko preberes TUKAJ
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #212 : nedelja, 04.09.2005 : 20:01:43 »

ne,ne nisem ga kupila v ZOO ARA slišala sem za tega prevaranta ...kupila sem ga v Celju,živijo v bloku (Zeleni stolpnici)pišejo se GOLOB.Videla sem tudi njegovo mamo,ki je prav takšna kot on,tudi barve....v glavnem shitz-cujo je popolnoma enak-shitz-cu je-samo me je zanimalo,to glede čistokrvnosti...psa sem kupila za svojo 3 in pol letno hčerko,ki je norela po želji za psom...in odločili smo se za shitz-cuja,ki je najprimernejši za v stanovanje in otroke,tudi občutjiva pasma ni preveč--saj mislim koliko sem prebrala o njih...hvala vam za odgovor...l.p.Če pa slučajno kdo pozna to družino--lahko napiše kaj o tih njihovih shitz-cujev...hvala
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #213 : nedelja, 04.09.2005 : 20:05:08 »

prej sem spregledala-sedaj sem opazila sliko od PISATELJA na njej je prav takšen črno bel shitz-cu--kot moj in njega mama
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #214 : nedelja, 04.09.2005 : 21:05:47 »

Joj, Sedzana - Shih Tzuji pa res niso primerna pasma za 3-letne otroke. Kako si mislila, da ni občutljiva pasma?
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #215 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:49:50 »

zakaj ne????Saj ne živi sam z 3 letnim otrokom-saj sta oba vedno pod nazorom.glede občutjivosti sem mislila,ker sem primerjala z shitzcujem in maltežanom.Koliko sem prebrala o tih dveh pasem mi je shitz-cu bolj odgovarjal glede,da bo začel svojo živjenje z majhnim otrokom.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #216 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:41:05 »

Kaj imaš v mislih pod "občutljivost"?
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #217 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:18:24 »

Ja to tudi mene zanima.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #218 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:37:24 »

Tudi mene..in kako v povezavi z maltežanom?

LP,
Diana
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #219 : ponedeljek, 05.09.2005 : 17:46:02 »

maltežani so menda bolj nežnega značaja in menda so bolj podvrženi raznim boleznim.(NEVEM-to sem prebrala o njih-zato pravim,da so bolj občutljivi--kajti za shitz cuje to ni pisalo v nasprotnem primeru je pisalo,da problemom z zdravjem nimajo,seveda,če so kupleni pri vzrejitelju.Nevem ne spoznam se na pse--le vse živo sem prebrala med tem dvema pasmama-ker nisem vedela za katero se naj odločim--zato sem se potem odločila za shitz cuja..l.p.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #220 : ponedeljek, 05.09.2005 : 17:53:12 »

Maltežani niso bolj podvrženim raznim boleznim! Je pa res, da so zelo nežni kužki, kar pa seveda nima nobene povazave z zdravjem  Wink.

"Boleznim malih pasem" - če se lahko tako izrazim, so pa podvrženi eni in drugi.

LP,
Diana
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #221 : ponedeljek, 05.09.2005 : 21:00:48 »

Ja Shih Tzuji res niso nežnega značaja - in prav zato znajo zelo lepo (potem pa ne več teko lepo) majhnim otrokom povedati kje so meje. V nobenem primeru pa ne bi NIKOLI priporočila te pasmo za majhne otroke. Nekaj je, če si psa izjemno želi mama, ga kupi zase in otroka nauči pravilnega ravnanja - pa še to ni najbolje. Shih tzu je marsikaj - definitivno pa ni igrača.
Logiran
Mira1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #222 : ponedeljek, 05.09.2005 : 21:41:49 »

Zadnjič sem pisala o grizenju pri Shih-tzu-jih, vsaj mojem. Res znajo jasno povedati kje so meje. Grizenje naše psičke 3,5 mesecev stare, se je skoraj povsem umirilo, razen tu pa tam med igranjem. A ta vrsta grizenja je drugačna od tiste, ko reče "dost' mam". Naredila sem red. A ne pri kužku, ampak pri otrocih. Stara sta 7 in 9 let in se mi zdi, da bosta še kar nekaj časa "na šolanju". Zato previdno pri 3 letnem otroku. Ti mali nežni kužkovi zobki so dovolj ostri in tak mali kuža še tudi nima občutka, koliko lahko stisne. Ne-bi rada strašla, a to so moje izkušnje in opažanja.
LP
Logiran
sedezna
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #223 : torek, 06.09.2005 : 21:03:40 »

Ja,se strinjam.Grize pa res kar naprej.In to vse nas po vrsti.Zobke ima čist majhne a zelo ostre....Zdaj ste mi pa res dali misliti.....Tega pa res nisem vedela...Vsepovsod je pisalo:primerni za otroke,stanovanje itd.....Čas bo pokazal svoje-bomo videli kako bo-upam,da le zares ne bo ugriznil,ko bo večji?Huh
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #224 : torek, 06.09.2005 : 21:35:04 »

Noben Shih Tzu ne bo ugriznil za brez veze. Niti podrazno! Imajo zelo visok prag tolerance, ko so izzvani se sprva umikajo, poizkušajo izogniti "prepiru", ko pa ni druge variante nekateri izmed njih pokažejo, da imajo dovolj. Sploh ni stvar debate, da  Shih Tzuji ne prenašajo otrok, govorim o tem, da starši kupujejo to pasmo malim otrokom (ker so tolk lušni, majhni, prijazni...), potem njune "igre" ne nadzorujejo in ko ima enkrat psiček dovolj vlečenja, ščipanja, dvigovanja ... malo ugrine otroka, starši zaženejo vik in krik in za vse okrivijo psa. Se je že zgodilo, da je potem tak kužek "priromal" v zavetišče, ker je bil "nevzdržnega" značaja.
Večkrat sem že videla kako objestni znajo biti tisti otroci, ki niso poučeni kako ravnati s kužki. Nobenemu 3-letnemu otroku se ne kupi psa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sedžana, oprosti, ugriznil vas bo le, če si boste to zaslužili. In če ne bo deležen primerne vzgoje kot mladič. Primerna vzgoja za to pasmo, pa ni nobena "trda roka", ampak vztajna prijaznost in ogromno pohval in nagrajevanja za pozitivno vedenje. Poleg tega pa res ni dovolj, da si znanje o določeni pasmi pridobimo le iz knjig, treba se je pozanimati pri vzrediteljih, lastnikih, morda Klubu ...
Če ima psiček doma na voljo dovolj svojih igračk, palčk(umetnih kosti) za grizenje, ne bo imel potrebe, da bi grickal karkoli drugega. Moja Luna ni nikoli uničila niti ene stvari,(tudi ko je bila sama doma) je pa res, da je bilo prve mesece stanovanje skoraj prikrito z njenimi igračami Wink, pa tudi zdaj včasih ni nič drugače Wink.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines