mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 12:22:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA  (Prebrano 51096 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #45 : četrtek, 02.09.2010 : 19:32:40 »

No sej plašnost je različnih stopenj, Poppy je bil tudi malce plašen ko je bil mlajši, pa se je zdaj že popolno socializiral Smiley Cool, se čisto ničesar več ne boji ne drugih ljudi, ne psov, pri Sachi pa je res tista huda plahost, ki se je ne da popraviti, kvečjemu malce omiliti (ljudi na primer se ne boji več, ostalega pa)..
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #46 : petek, 03.09.2010 : 09:34:01 »

A si jo probala vrečt v vodo pa naj plava? Mislim, da jo soočiš, pa naj umre od strahu, če hoče.
Ponavadi spoznajo, da niso umrli in so celi začudeni pol. Soočenje (če je treba pač postopno) je ponavadi najboljši način za odpravo fobij.
Nič crkljanja in ujčkanja, rajši prepoved, da tako se pa ne obnaša. Če ne gre seveda za res patološko paniko, tisto je drugo.
Veliko neumnosti kljub zdravemu, normalnemu mladiču naredimo sami, pa rodovnik gor ali dol.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #47 : petek, 03.09.2010 : 09:42:17 »

FŽ se moram strinjati s tabo.
Moj Athos je imel polno fobij. Prva najhujša so bili drugi psi. Še plisaste pasje igrače se je tako bal, da je lulal in kakal zraven!
Pa sva šla na trening reševalcev, kamor sem hodila s prejšnjim psom. In tam sem vse pse poznala in sem vedla, da so nevsivljivi, skulirani... Sem ga dala s povodca in na tla, pa sem rekla: znajdi se. Smiley Od tistega dne fobije ni bilo oz. pse obožuje!
Enako je z vodo, sicer je ne obožuje, ampak ugotovil je da ne bo umrl,enostavno sem ga enkrat dala v reko v. Isto vožnja z avtom, ne mara je preveč, ampak jo sprejema...
vedno sem ga soočila, ostala mirna in tako kot si rekla samo ugotoviti mora da ne bo umrl. Grin
Sem pa videla, da so se določene fobije še bolj ublažile odkar imamo drugega papilona, ki je pa neustrašen. In ko Athos vidi,da je on cel skuliran, se še sam umiri.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #48 : petek, 03.09.2010 : 09:46:40 »

samo če nekaj takega narediš pri tistem tapravem strahu....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #49 : petek, 03.09.2010 : 09:49:56 »

Ja, tole z vodo smo mi tudi naredili, smo našega samca enkrat vrgli v sočo, na takšnem varnem, res plitkem delu spodaj pri Lepeni in je bil najprej ful v šoku, ko ga je pa par metrov odnesla, pa je začel plavat. Letos je že sam plaval v soči in tudi v morju, tako da ja, včasih soočenje res najbolj pomaga, ampak treba je bit pri tem zelo zelo previden, da ne narediš več škode kot koristi, treba je imet kar nekaj izkušenj in zelo dobro poznat psa.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #50 : petek, 03.09.2010 : 09:52:21 »

Ja verjamem, da moraš preceniti svojega psa.
Pri njemu je to delovalo. Ni pa nujno da bo pri vsakemu oz. je odvisno od vrste straha
Jaz svojega psa že res dobro poznam in včasih zna paniko in reveža zelo dobro odigrat za brezveze,samo ker nekaj noče. In takrat pomaga le prepoved, da se tako ne obnaša. Kakršno koli potrjevanje, božanje... hitro izkoristi v svoj prid.
In tako dober igralec je, da si potem vsi očividci mislijo kakšna nesramnica sem, ko je pa takoooo bogiii.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #51 : petek, 03.09.2010 : 09:56:56 »

Vsekakor se mi zdi, pa da je največja napaka pri stopnjevanju plahosti dvigovanje v naročje, božanje, prigovarjanje, potrjevanje v kritičnih situacijah, kar se mi zdi, da to le še bolj stopnjuje.
So imeli sosedi velik problem s ˝čivavo˝, moj prvi nasvet je bil samo dol z rok in se je izboljšalo za 50% samo s tem. Nekako pa jim še ni jasno, da pes besed ne razume, ampak njihov ton in karkoli mu prepovejo (zelo rad se zaganja v ljudi in pse), to tako lepo povejo,da bi se vsak stopil zraven.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #52 : petek, 03.09.2010 : 11:53:31 »

Uuuu, igranje pa moji tudi obvladajo, znajo tudi šepat, če mislijo, da se bodo s tem komu zasmilil Cheesy
Pol pa samo rečeš "muca", pa je vse pozabljeno naenkrat Cheesy Cheesy
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #53 : torek, 07.09.2010 : 17:28:28 »

Ali gre pasja problematiko z nerodovniško vzrejo kaj na bolje ( v SLO)? Z tem mislim, ali gre na boljše ali slabše? ( Je vedno več tega s***** ali gre na bolje?). Hvala!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : torek, 07.09.2010 : 17:49:16 »

Ne vem, kako je misljeno "boljse ali slabse"? Zagotovo je produkcije nerodovniskih cistokrvnih psov in mackov prevec, ne glede na to, koliko se jih skoti. Je pa res, da se tukaj ne javljajo ne tisti, ki stepajo in ne tisti, ki jih kupujejo. Spremljaj oglasnike, pa bo hitro jasno, koliko taksne produkcije je.
Nikakor pa pri tem ne gre za vzrejo, ker se pri takem pocetju nihce ne ukvarja s tem, da bi se kaj vzredilo, temvec le za to, da se nekaj skoti, prezivi do prodaje in potem proda.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #55 : sreda, 08.09.2010 : 13:03:10 »

Meni se zdi slabše kot kadarkoli. Na 10 "pasemskih nerodovniških" eni rodovniški. Če sploh. Pa tistih od preprodajalcev sploh ne štejem.
Bogata je tudi ponudba "plemenjakov" - v celi množici "pasemskih" ženinov, od katerih se nekaterim od daleč vidi da so mešanci (mislim res mešanci) se ponuja en sam samcat, ki ima ne samo rodovnik ampak celo vzrejno dovoljenje.
Logiran
Jogurt
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #56 : ponedeljek, 13.09.2010 : 20:29:07 »

Vsem, ki pa se odlocate za nakup psa vam toplo priporocam, da izberete rodovniskega, ker so psi veliko bolj zdravi in pripravljeni na oddajo kot pa pri preprodajalcih. Poznam dve zelo negativni izkusnji in za to, da se prispara 30% denarja se enostavno ne splaca. Ce ze gledate na ceno mladicev ko jih kupujete si ta denar razdelite na 10 15 let (toliko casa vam bo delal druzbo) in ugotovite da se cenkate za drobiz.

Izkusnja 1. Mladic ni dobil tablete proti zajedalcem in ko so ga prevzeli so ga v leglu hranili  z cokolinotom ko pa je prisel v novi dom pa je padel skupaj in skoraj umrl imel je grozne gliste. Rezultat: Bolnica postojna 400€ veterinar in 5 dni hospitalizacije. Hvala bogu se danes zivi mali srecko.

Izkusnja 2. Mladic je imel take travme zaradi nasilja v leglu da se do 3 leta in s pomocjo vse vrst sol in treningov postavil na svoje noge in postal samozavestem kuza, do takrat se je bal muh. Naknadno so zvedeli da jih je rejnik brutalno tepel s palico in se drugimi predmeti.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 15.09.2010 : 15:17:20 »

Vščeraj sem se ravno skregala z predsednico naše stolpnice Angry Ko sem šla z Nalo v dvigalo ( ker sva prišli z sprehoda), je tudi ona šla v dvigalo, z njenim možem. In tako se mi peljemo, pa me naenkrat vpraša " Ali boste imeli mladičke z njo?" Pa jaz rečem " Ne, ker je brez rodovnika, poleg tega pa je sterilizirana. " Te babnice že na sploh nimam rada, je zelo hinavska. In tako mi reče nesramno " In kaj zaj če nima rodivnika?" Pa jaz dokaj vljudno rečem " Rodovik ni le za rasztave, je predvsem za zradstvene namene." Da me ne bi ustavila pri govorjenju sem samo govorila, brez prestanka " Pri rodovniških imaš dokaze, da je tvoj pes čistokrven, ter, da predniki nimajo nobene zdravtvnene bolezni." Zdaj se ne spomnim točno, ampak mi je rekla " Jaz spremljam te nerodovniške in rodovniške pse, in so nerodovniški veliko bolj zdravi. Tudi ti dve zlati prinašalki iz naše stolpnice sta obe zboleli z rakom, pa imata obe rodovnik" Jaz sem ji potem rekla, da vsak pes lahko zboli. Ne vem kaj je bilo potem, ampak ko mi je povedala, da vsi rodovniški psi kaj jih pozna imajo zdravstvene težave, potem sem ostala brez besed, ker mi ni šlo v glavo. In mi še zdaj ne gre Shocked Vsi?

No, potem sem se ves večer sekirala, ker sem ji sploh šla razlagati Sad Sej ne vem ali se še sploh naj trudim...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #58 : sreda, 15.09.2010 : 16:45:28 »

Hehe samojedka - dokler ti to reče soseda, je še nekako, ehm, razumljivo predaja. Ko pa ti to reče dr veterine (s tridesetletnimi "izkušnjami"), te pa na tazadnjo vrže (tko da me še sedaj boli), in začneš skoraj razmišljati v smeri "kaj pa če je vse to res, ko pa je duohtar tako rekel"... butnglavc butnglavc
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #59 : sreda, 15.09.2010 : 18:15:22 »

Nočem biti nesramna, ampak se mi zdi, da je tole sramota za veterinarje Angry Če imajo toliko izkušenj, bi tole lahko vedeli. Če še jaz, ko sem stara 14 let tole vem Shocked Prav tako, da ne podpirajo sterilizacije/kastracije  Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Z ALI BREZ RODOVNIKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines