mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 20:32:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 92074 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #225 : nedelja, 03.04.2005 : 12:58:03 »

...nekateri jagri so že zdavnaj odkrili tudi agiliti  Wink)


.... a med flašami šnopsa ? Cheesy Grin Shocked
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #226 : nedelja, 03.04.2005 : 18:31:05 »

Midva z Damsterjem sva pa danes naredila eno hudo dolgo turo, gozdno -gorsko od 10 pa do 19h in sem ful ponosna na mojega divjaka........ skozi gozd 5 m najdalj okoli mene neprivezan in skoraj celo pot polek.
 in sva videla zajčke- ni zajagal Smiley pa ptiče in srne.......

Sem ful ponosna! Jagrov pa res ni bilo nikjer Undecided pa jih kar konstantno srečujeva na tej turi.
 

Mislim...Damayanti, to je pa tudi že od sile no! Zajčka bi lahko jedla za večerjo, ti pa takole.... Shocked
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #227 : nedelja, 03.04.2005 : 19:05:26 »

Chris  :  je bilo nazaj grede Grin Grin.   In sva se  že zgoraj  v koči z domačim kruhom in klobaso podprla. Kdo bo pa hudimane hitre lovil. Tongue Cheesy
 Pa še najboljši zajček je tisti ki je že od kosti dan in nafilan, pa hrustljavo zapečen Wink      Grin Grin


Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #228 : ponedeljek, 04.04.2005 : 04:57:35 »

Ma nekaj preveč polemizirat pa moralizirat glede tega vsega skupaj nima smisla.Večina slovenčkov bo še vedno sprehajala neprivezane pse-tudi jaz,drugi,manjšina pa nam bo dopovedovala,kako je to narobe in oh in sploh.
Pri tej in podobni zadevi nikoli ne bomo prišli skupaj.Dejstvo je,da tudi nekateri,ki tukaj gor pišejo drugače,zelo verjetno tudi vsaj tu in tam v gozdu spustimo psa.
Sam se nikoli ne bom dal prepričat,da mora biti moj pes vseskozi privezan,saj hodima na sprehode tudi in predvsem zaradi tega,da se pes sprosti in razmiga-na povodcu bolj težko.

Res pa je,da bi morali biti bolj samokritični do sebe in svojih psov in jih ne precenjevati.
Zase vem,da če mi bo pes na sprehodu kaj pojedel in bo zato npr. umrl,bom kriv sam in bom s tem moral živeti,če bo moj pes preganjal divjad in ga bo lovec ustrelil,bom kriv sam in bom s tem moral živeti,če pa mi bo lovec ustrelil psa,ki se bo mirno sprehajal in ne ogrožal nikogar in ničesar,pa magari tudi 100 metrov stran od mene,pa bo moral s posledicami svojega dejanja živeti lovec.
In verjemite mi,da ne bo pozabil!!!

Ne morem pomagat,sem pač pripadnik večine slovenčkov,ki mislimo,da držimo boga za jajce,ker imam cucka.

Vprašanje je le,koga ali kaj držijo tisti,ki večini solijo pamet in tudi imajo pse(ne cucke)?

LP Zoran
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #229 : ponedeljek, 04.04.2005 : 08:53:44 »

Citat
Ne morem pomagat,sem pač pripadnik večine slovenčkov,ki mislimo,da držimo boga za jajce,ker imam cucka.

Lepo, da si iskren.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #230 : ponedeljek, 04.04.2005 : 09:04:31 »

To mi pa res nikoli ni problem.
Vedno sem in bom priznal,kar pa še ne pomeni,da mislim,da je s tem kaj narobe.

Aja,pa zavedam se,da je bilo napisano s sarkazmom.

LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #231 : ponedeljek, 04.04.2005 : 09:06:41 »

Citat
Vprašanje je le,koga ali kaj držijo tisti,ki večini solijo pamet in tudi imajo pse(ne cucke


Lp Zoran
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #232 : ponedeljek, 04.04.2005 : 09:25:01 »

Sky-  si se pa "razhudil". Grin( moram pisat slovensko če ne....) Grin

Saj nihče ne vbija v glavo , da morajo biti privezani.   Moj ni privezan.  Hodi pa polek, oz. 5-10 m okoli mene( v gozdu) na travnikih kjer ga vidim na daleč in me sliši pa naj leta kolikor mu duša da.in ko se oddalji  za moje pojme preveč piščalka poje, (na katero se na srečo odziva)Če hodi prosto polek je ok, če je pa pripet pa vleče ( star je eno leto in dva meseca)
Razlika je v tem, da jaz živim v okolju, kjer so "hudi "poznavalci psov.  Tongue In črn pes je avtomatsko napadalen. Sem že dobila vprašanja če je to dolgodlaki doberman Roll Eyes Grin.
In moj pes ima lovski nagon.... predvsem na perjad. V gozdu je pa ptičev malo morje, in če ga ne bi imela pod kontrolo, bi tudi moj divjak trapal za ptiči.

In tvoj pes, če ima oblečen jopič........ naj bo še tako slep  jagr pa bo verjetno videl rdeč jopič( ponavadi skozi daljnogled  merijo in streljajo)Razen Yohn Wayne bi ga pihnil z pištolo( takih strelskih sposobnosti pa naši jagri nimajo Grin)
In glede na to , da je reševalec, sigurno tudi kaj zna ....... odpoklic  sigurno.... ali se motim?

Cucki so pa mišljeni tisti, ki nimajo niti osnovne vzgoje ,odpoklica, ali pa stoj in fuj.   
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #233 : ponedeljek, 04.04.2005 : 09:32:43 »

Citat
Citat
Vprašanje je le,koga ali kaj držijo tisti,ki večini solijo pamet in tudi imajo pse(ne cucke
Lp Zoran

To bos moral pa njih vprasati.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #234 : ponedeljek, 04.04.2005 : 09:45:58 »

Ma,ne sploh se nisem razhudil,mogoče samo zgleda tako,ker sva z nanook pač padla v takšno debato.
Vem,da ima vsak svoj pogled in ga seveda spoštujem,ne maram pa,da mi ga kdo vsiljuje,kot tudi jaz nikomur ne govorim,da mora psa odpenjati in spuščati s povodca.

Seveda je moj kot reševalec in tudi tekmovalec v poslušnosti(tudi zmagal je že) precej poslušen in ravno zato se mi zdi neumno,da bi bil ves čas pripet.

Drugače pa nisem nič jezen,saj vas mam vse rad! Kiss

LP Zoran
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #235 : ponedeljek, 04.04.2005 : 10:08:36 »



Drugače pa nisem nič jezen,saj vas mam vse rad! Kiss

LP Zoran
Citat


OOOO  Hvala lepa  Cheesy

Potem se pa  nimaš razloga , da zagovarjaš tiste z razpuščenimi cucki.

Tale debata tukaj je že prestopila, prvotni pomen, ker smo prišli do zaključka , če bi bili vsi psi vzgojeni, ne bi bili klatežki....... to se pravi lovci prez tarče.... srne pa cele.

Na žalost pa ni tako, ker marsikdo kupi psa zato , da ga ima,   šolanje je pa že potrata časa.

Jaz sem čisti začetnik pri psih, pa mogoče imam malo" zagovedano" mišljenje ampak meni je  bolj pomembno , da je pes civiliziran, in učen kot pa lep.
Saj nič ne rečem, tudi na raztavo ga bom dala,  še prej se bo pa kaj naučil, tako , da  mi potem ne bo delal sramote.  Ker na šolanje lahko sama bolj vplivam kot na  dobro raztavno oceno ( pa naj bodo njegovi predniki še taki  lepotni prvaki).  Moj pes je divjak, in če ga ne bi tako terala in bremzala.........jao meni in sosedovim kuram.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #236 : ponedeljek, 04.04.2005 : 10:45:25 »

Skywalker, jaz nikomur ne vsiljujem svojega mnenja, ampak ga samo podajam-ne mislim pa zadev ovijati v celofan in ovinkariti. Grin Cheesy Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #237 : ponedeljek, 04.04.2005 : 22:48:07 »

damayanti,prev nikjer ne boš opazila,da jih zagovarjam in delim tvoje mnenje.Kot sem že napisal bi morali biti lastniki bolj samokritični do sebe in svojih psov. Wink

 Nanook,tudi jaz ne in zato povem kakor pač mislim in se popolnoma zavedam,da se nekateri pač ne bodo strinjali.Saj zato pa smo tukaj na forumu,kajne?

Edino malo me potem zmotijo pripombe o božjih jajcih in cuckih,pa se bom že navadil. Smiley

Veš pa,da sem  že napisal in bom še enkrat,če se bo izpuščenemu psu karkoli zgodilo,bo to izključno moja krivda,razen v primeru namernega izživljanja nad psom,ki ne bo ogrožal nič in nikogar. Wink

 damayanti,pa tale tema sploh ni toliko zašla,veliko jih zabluzi še veliko huje. Sad

Lp Zoran
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #238 : torek, 19.04.2005 : 20:09:24 »

jaz sem pa od lovca slišala, da zdrave srne noben pes ne ujame...
Zdaj pa res ne vem kaj hočejo Huh
Najprej jih čez zimo futrajo, pol pa streljajo ker jih je preveč.

Psa, ki ne zna odpoklica pa itak ni pametno spuščati tam, kjer se lahko zgodi, da gre malo po svoje.
Jaz mam psa z zelo močnim lovskim nagonom, ampak če rečem ne lahko teče mimo zajec pa bo ostala kjer je bila, seveda ne preveč zadovoljna Wink

Damayanti svojega gordona nuči da nakazuje perjad pa ne bo problema. Bo obstal kot kamen in ti se boš elegantno sprehodila do njega in ga po potrebi pripela Tongue Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #239 : torek, 19.04.2005 : 20:28:41 »

Pravkar na Pop tv v Preverjeno.. streljanje z zračnim orožjem na pse.. nekje pri (upam da se nisem zmotila Smiley) Škofji loki zgleda da je to že praksa.. mislim da je bilo tam ustreljenih več kot 5 psov, obstreljujejo pa tudi muce in to kar na dvorišču.. heh.. kazen pa je (za streljanje na živali) 100.000 sit... isto viskoka kazen je če ima nekdo psa brez nadzora spuščeneha.. smešno ne... ali pa tudi ne Huh

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines