mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.07.2024 : 00:23:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lovci, klateški psi in srne  (Prebrano 91827 krat)
0 članov in 30 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : nedelja, 16.05.2004 : 21:34:58 »

Hja, samo ko pes trga srno...naj lovec lepo lastniku nalozi kazen, srna pa...?

In kaj ce pes ni cipiran in nima tetovirne stevilke, kako potem dokazati, da je pa ta pes res od tega lastnika? Saj lahko pac rece, da to ni njegov in basta. Undecided Poleg tega bi ga morali (psa to) verjetno tudi slikati ali posneti med samim dejanjem, da bi sploh lahko dokazali, da je bil res tocno ta pes, ki pripada tocno temu lastniku.

Srne bi pa se vedno veselo ganjali.  Angry Da si "noge pretegnejo"; ja, samo da se ne bo potem "stegnil". Angry
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #91 : nedelja, 16.05.2004 : 21:46:38 »

Kaj pa priče? Če jaz in še 5 drugih sosedov potrdi, da je to njegov pes, ne velja, al kaj Huh

Dobro, mi je žal za srno, ma tudi za psa. Lovec ustreli psa, lastnik ostane brez, si nabavi novega in v roku 6 mesecev je nov pes, ki preganja srne... ni nekega napredka.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : nedelja, 16.05.2004 : 22:05:21 »

Lovec ustreli psa-resi srno, potem se gre pa na sodisce in se pravda. Grin

Glede pric pa ne vem koliko velja. Kaj pa sam napad psa na srno? Ce je prica samo lovec... Huh Meni te pravniske zadeve niso prevec jasne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #93 : ponedeljek, 17.05.2004 : 16:32:04 »

Ja, ful reši srno, enkrat ko je že raztrgana! Angry
Kvečjemu za v svoj lonec jo reši...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #94 : ponedeljek, 17.05.2004 : 18:14:49 »

Mnjami, divjacinski golaz. Grin Srna je poskodovana, ce je pa incident dovolj zgodaj opazen, se pa po moje se da kaj naredit.

Ce bi bila jaz lovec in bi videla, da pes trga srno, bi ga zelooo verjetno sicnila.

A je tako tezko psa privezati na strik in narediti par korakov vec? Res pravo ljubiteljstvo zivali!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #95 : ponedeljek, 17.05.2004 : 19:03:53 »

Ja, ful si predstavljam lovca, ki bo ranjeno srno naložil v avto in peljal k veterinarju Grin Grin Grin Roll Eyes

Zdej ne razumet, da sem proti lovcem. Absolutno je treba imet psa pod nadzorom, če ne drugače, na štriku. Ampak samo streljanje psov prav dosti ne bo rešilo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #96 : ponedeljek, 17.05.2004 : 19:08:39 »

Lastnika pa se manj, glavno da si je njegov pes noge pretegnil.  Tongue Madona, drugic se bo pa stegnil, potem bo pa jok in stok. Angry
Bi bilo pa fajn srno uspavat, zasiti rano in vse skupaj zaracunati lastniku. Grin
Drugace sem pa ciljala na to, da bi se srna ob manjsi rani sama zlizala, pod narediti pa sam odstrel psa, preden se dodatno poskoduje zival.

Uuu, ali pa da mali napade medveda, ta ga zakolje, potem pa lastnik odjoka na ministrstvo po odskodnino. Grin  Grin Grin

Ej, ce je zaradi morebitnega odstrela psa samo en cucek vec na striku, je to ze plus.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #97 : torek, 18.05.2004 : 07:38:11 »

Citat
Zakja pa ne bi vi raje pazili na psa? Imate kaksne posebne pravice, ker ste v prijateljskih odnosih z lovci? Mislim, svasta! Nekateri prav izzivate.  

Mislim ... kaj ti spet ni prav?!?!? Kdo je napisal, da mi pa ne pazimo? Kaj misliš da smo idioti, da bi pustili psa, da bi tekel za srno?! Ja pa to ni res. Jaz več ne vem, kaj si naj mislim o tem folku. 1x na pol leta kaj napišem gor in že bunf, en bimbo se mora direkt na mene obesit. Šit.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #98 : četrtek, 20.05.2004 : 12:46:35 »

Tale bimbo oz. bimba te bo zdajle citirala, da ti osvezi spomin:

Citat
Smo pa že tudi mi dobili pismo na dom, da naj pazimo na psa, ker teče za srnami. K sreči smo prijatelji s predsednikom lovske družine, tako da malo pazi. Če pa bi prišlo do uboja psa, bi pa verjetno fotr tožil celotno lovsko zvezo.

Ampak ... kaj je s temi lovci? Oni dobro vejo, da en sam pes v bistvu ne more srni nič (po navadi se zažene za večjo skupino srn). Lahko jih malo preganja, ampak skoraj nima šans, da bi jo dobil. 2 psa sta pa že lahko nevarna.

 Huh
Logiran

GB
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #99 : četrtek, 20.05.2004 : 23:58:24 »

Nujno

Išče se Lovec !!!!!!

Potreben je odstrel LASTNIKA psa, po mestu se sprehja brez vrvice, ter se dere na vsakogar in ne upošteva opozoril ostalih sobivajočij v rajonu.
Glede na zg. napisano se nudi stalna zaposlitev, delo je terensko po vseh večjih mestih in okolicah mest Slovenije. Gorivo in municija zastojn, trofeja ostane lovcu.

LP
GB

Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #100 : četrtek, 23.09.2004 : 18:52:03 »

Upam, da nisem odprla nove teme za brez veze, samo nisem nikjer zasledila tega sporočila!

Mene pa zanima, če je koga že preganjal lovec Huh Da je streljal vanj, mu metal petarde, strašil s svojimi psi,... Huh

Meni se je zgodila tista prva,streljnje! S prijateljico sva šle v gozd, ker mi je hotela pokazati novo pot kjer bi se dalo sprehajati pse!
V temu gozdu sem bila prvič in zadnjič! Ravno, ko sva vstopile v gozd se je nekdo začel dreti na naju-spogledali sva se in se odločili, da bova zapustili gozd! Njej ga je uspelo meni pa mojemu in sosedovemu psu pa ne! Ta lovec je bil pijan! Skrila se se za drevo, ki je bil res ogromen. Kar od enkrat pa zaslišim pok zračne puške! Bilo je stran kakšne 3metre od mojega psa. Vsa panična sem zletela za psoma, ki sta šla v notranjost gozda. Ustrelil je še dvakrat za mono v gozd.!Tekla sem in tekla sploh nevem kam. Ustavila sem in se in začela spraševat kam naj grem, če sploh nevem kje sem-za psom. Pa sm šla za psoma in sem tud pršla ven- se sreča res sem se bala, ker nikoli ne veš česa je pijan človek sposoben! Seveda smo poklicali policijo in ga prijavili, ampak to je še vedno v postopku.

Kar je pa najbolj grozno to se je moralo dogajati na moj rojstni dan!


Pišite! LP
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 23.09.2004 : 19:09:41 »

Upam, da ste javili tudi na lovsko zvezo?
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #102 : četrtek, 23.09.2004 : 20:26:33 »

Ja smo javili! Pa so rekli, da mu bojo vzeli pripomočke za streljanje, samo zgleda, da mu jih niso, ker je zadnjič ena ženska govorila, da je neki hotu njenu psu.
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #103 : petek, 24.09.2004 : 10:34:46 »

Hm...pri nas na Koroškem se večkat zgodi da se klateški psi zberejo v gruče in potem pobijajo srne v oborah...situacijo smo lepo rešili, da pač naj ima pes, ki je v lovnem območju, vendar ni sam, gor pasjo oranžno lovsko ovratnico - stane 800sit - in takega psa se ne sme ustreliti...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #104 : petek, 24.09.2004 : 10:40:28 »

Kje pa se dobijo tako ovratnice?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Lovci, klateški psi in srne
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines