mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 09.09.2024 : 22:23:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 348104 krat)
0 članov in 37 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1020 : torek, 08.12.2009 : 11:21:35 »

2 princeski Smiley



in dva fanta s prihodnostjo, v kratkem ju peljemo v Rio, eden od tam leti naprej v Bahio k novim ponosnim lastnikom





Ponosna mami


Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1021 : torek, 08.12.2009 : 11:31:11 »

Luchi tauha, ponavadi je glava več pod vodo kot izven nje Wink






lp vsem
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1022 : torek, 08.12.2009 : 23:10:09 »

Vau, kako lepe slikce! Smiley
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1023 : torek, 08.12.2009 : 23:56:17 »

nice, mami jedobro grajena
Logiran
Nur
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1024 : četrtek, 10.12.2009 : 11:21:47 »

Zivjo,

no, tud jaz se "priklapljam" vasi druzbi, saj cez par dni ze dobimo novega druzinskega clana, ups, clanico, dogico  Cheesy jupiiiiii
res si zelim vec uporabnih nasvetov glede argentin in pa manj "fajtanja" med uporabniki  Wink
ima kdo mogoce kaksen dober napotek ali nasvet pred vselitvijo nase dogice?  Smiley  mogoce kaksno fajn ime?   Wink

Lp
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #1025 : četrtek, 10.12.2009 : 14:43:57 »

Živjo!
Hmmmm, glede imena....kaj pa vem....Alpaca, Altea, Asia,...Bounty, Dulce, obstaja tudi stran s pasjimi imeni, malo pobrskaj. Lahko pa narediš izpeljanko iz rodovniškega imena. Glede nasvetov: tisto kar že veš, lahko nadgradiš z branjem te teme od začetka do konca, mislim pa, da ti je največ nasvetov dal in ti jih bo dajal tudi v prihodnosti tvoj vzreditelj. Sicer niman te psame, ampak ti dam nasvet glede hranjenja: mladiček bo v rahlem stresu, ko bo zamenjal okolje, zato bodi pozorna pri prehrani in upoštevaj navodila vzreditelja. Glede vzgoje: nadgrajuj tisto, kar se je učil pri vzreditelju in kot je že velikokrat napisala vzrediteljica Desobediencia: kar je ne, je ne. Nadaljuj  s socializacijo (tako s psi kot z ljudmi). Veliko sreče!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1026 : četrtek, 10.12.2009 : 17:56:40 »

Meni se zdi socializacija ljudi, ki bodo s psom živeli zelo pomembna. Vsi morajo nareč trobiti v isti rog (tudi in predvsem je treba vzgojiti otroke, če so prisotni, ali pa kakšne očete in mame, če so stare šole, kar se tiče socializacije živali). Če pes npr. ne sme dobivat hrane od mize, potem mu je ne sme dati nobeden od družine. In tako za vsa področja vzgoje mladiča od vseh članov družine enako. Doslednost se mi zdi mati vzgoje.
Logiran
Nur
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1027 : četrtek, 10.12.2009 : 23:09:16 »

 @ren @kocka, lepa hvala za nasvete in prijaznost  Smiley
v soboto gremo po naso zlato babiko  Cheesy .....za imena gledamo vsak dan, ne vem kolk cajta ze, pa bolj gledamo manj nam je jasno kaj naj damo oziroma katero bi blo primerno  Smiley  ma ja, bo ze, to ni zdaj najbolj nujna stvar.
se javim v soboto zvecer, ko prispemo nazaj u SLO, pa se kaksne fotke prlimam, ce ne bom prevec utrujena  Wink
imejte se super fajn, pa se beremo!

Cauuu Kiss
Logiran
Nur
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1028 : torek, 15.12.2009 : 21:25:22 »

Hej,

nasa lepoticka je ze nastanjena :-), bolje receno, Coco je ze nasa lubika:-)) bi prlimala kaksno sliko, pa ne vem kako...mi lahko pomagate prosim kako in kaj?? Hvala
Lp
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #1029 : torek, 15.12.2009 : 22:41:19 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27947.0.html

Tukaj boš našla vse potrebno, mislim Smiley
Logiran
Nur
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1030 : sobota, 19.12.2009 : 22:28:23 »

Hvala :-)
Logiran
Nur
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1031 : torek, 22.12.2009 : 15:13:02 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27947.0.html

Prevec zakomplicirano, mi pa kr ne potegne :-))
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1032 : torek, 22.12.2009 : 18:15:13 »

Shrani slikce na netu (recimo v Mojalbum.com, Picasso,,,), potem pa tu dodaj samo link; klikneš ikonco z zemljo, tretja v vrsti, vmes prilimaš kopirano mesto povezave tvojega albuma, in to je to. Wink
Logiran
McChrist
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #1033 : torek, 29.12.2009 : 19:01:39 »

@Nur

Doslednost je najbolj pomembna pri pravilnem vzgajanju vsakega živega bitja. Šola se začne takoj (oz. se nadaljuje, ker se je pes že kar nekaj naučil pri vzreditelju) prvi dan, ko prispe pes v naš dom! Ne sme biti besed kot so "Ne ga matrat, vidiš da je še mali... on tega ne razume, ker je še mali...".
Vse skupaj govorim iz lastnih izkušenj in imam pravega navihanega belega vrageca, s preveč energije doma (zelo hitro smo jo ukrotili, čeprav je bilo potrebno veliko energije in volje za to, vendar se zavedam, kakšen karatker je!).
Glede socilalizacije so ti že povedali ostali. Pripomnil bi samo še to, da nagrajuj pozitivno vedenje do drugih psov (tudi mačk.... če so prisotne) in seveda do ljudi (tako odraslih kot tudi otrok) in strogo kaznuj kakršnokoli nepotrebno agresijo. Vendar tukaj je potrebno biti tudi previden s tem, da je igra ADjev po mojem mnenju malo drugačne narave kot pri ostalih psih - veliko moči je vložene v samo igro (pač igra na moč) in veliko "ugrizov", kateri pa so samo nakazani in ne izvedeni. Zato je potrebno svojega psa pač zelo dobro poznati in ni problema pri razločevanju različnih vedenj.
Kot ti je napisala že Desobediencia, večrat bo potrebna tudi pravilna korekcija psa, sploh ko začne odraščati (tudi jaz ne govorim o pretepanju ali kakršnikoli fizični sili, da ne bo pomote - ampak govorim o vzgojnem ukrepu, kateri je zelo podoben ko otroka "potrepljaš" po riti, če si to "zasluži"  Tongue). Sam sem pristaš nagrajevanja in vsi ki me poznajo, lahko to potrdijo - ampak včasih je tudi prej omenjeno potrebno in prav je, da se to izvrši.
Vsekakor priporočam obisk vsaj male šole, če že ne kaj več (A in BBH izpit). Ko boš mislil, da že poznaš veliko trikov kako in kaj, te bodo v dobri šoli naučili še kaj  Cool

Želim čim več veselja z vašim ADjem, ker so pravilno vzgojeni res nekaj posebnega in enkratnega  Cheesy

DOGOS DE CALBUCO
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1034 : sreda, 30.12.2009 : 18:37:00 »

Novo skotena Amancay Smiley Kiss
 

Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines