mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 03.08.2024 : 21:25:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 345834 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #990 : nedelja, 29.11.2009 : 19:54:05 »

A lahko kak primer iz googla? Smiley

Samo link nalepi.

Glede legel pa je (bo) trenutno pestro, od trenutnih mladičev dva ostajata doma (mali zakladek za naprej), ostali so prodani. Ker bomo kmalu spet zibali, je najboljše če se mi javiš kar na mejl ****.


lp
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #991 : nedelja, 29.11.2009 : 22:03:15 »

Tu je en primer, pes naj bi bil čisti DA čeprav mislim da ni, leglo pa je mešano z pitbullom http://images02.olx.es/ui/1/27/47/f_13552047_1.jpeg
drugi primer http://images01.olx.com.co/ui/2/57/21/f_18255621_1.jpeg

saj ne da mi v tem izdanju niso všeč,  ampak če imam možnost.....

Se ti javim preko maila...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #992 : nedelja, 29.11.2009 : 22:23:01 »

samo to je mešanec...
Logiran
alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #993 : nedelja, 29.11.2009 : 22:26:14 »

na ameriškem forumu so mi zatrjevali da je čistokrven, btw a ve kdo kako do hrvaške knjige o DA.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.365


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #994 : nedelja, 29.11.2009 : 22:33:52 »

alekval, v pasemski temi se razburjas zaradi mesancev. Res lepo Tongue.
Vzrediteljica argentinskih psov ti tukaj pojasnjuje nekaj zadev o vzreji, ti precej nesramno bluzis o nekih ameriskih mesancih. Ce ti je odvec, da ti odgovoren vzreditelj daje informacije, potem pac pojdi po njih na ameriske forume. Sicer pa o mesancih lahko dobis info kjerkoli in le-ti s pigmentacijo, vzrejo ali argentinskimi psi nimajo skupnega niti p od psa.

Argentinski pes je samo pes z rodovnikom. Ce se menimo na tem forumu, potem se ozamo termin - to je pes z rodovnikom, vzrejen pri odgovornem vzreditelju.
Logiran

alekval
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #995 : nedelja, 29.11.2009 : 23:01:11 »

Misli kaj je narobe z vami, kdo se razburja WTF? Kdo bluzi o ameriških mešancih, komu je kaj odveč "take a pill". Mislim količina arogance in nesramnih odgovor je tu že prekoračila vse meje, pa ne sam zdaj, že pred mano so v temi ozmerjani laiki z željo po več znanja. 
Kako naj jaz vem kot laik da so mešanci in da nimajo rodovnika??? prosim pojasni mi to...  Zaradi tega, ker ne vem vsega sem se prijavil na ta "hostile" forum, da izvem kaj več in sem hvaležen vsakemu NORMALNEMU odgovoru in mnenju, ampak razen izjem sem dobil le neprijazne opaske.

In ja prav imaš, boljše da grem povpraševat na ameriške forume, ker tu prevladuje tipična slovenska vzvišenost in netoleranca....

Desobediencia se ti javim preko maila ker tu normalna komunikacija očitno ni mogoča.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #996 : nedelja, 29.11.2009 : 23:10:47 »

alekval, "take a pill yourself". Najbolj se v tej temi razburjaš prav ti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.365


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #997 : nedelja, 29.11.2009 : 23:18:17 »

O, shit, kaksna prizadetost.

Sprasujes, dobis odgovor, ki ti ni vsec, potem smo pa mi nesramni in agresivni. Dobim pike, ko se tip s tako izjemno majhnim potrpljenjem za DA zanima.

Đizs pa kaj naj vam narišem, da nisem vedel, da ima pigmentacija to vlogo... jao pametnih... agresije na forumu ..... saj to se da vse lepo pojasnit ljudem, kteri se ne spoznajo v takšnem obsegu, brez pametnih in žaljivih pribitkov

In zakaj ne bi smeli pricakovati od nekoga, ki pravi "o pasmi sem se že dost pozanimal", da ve, kaj je to pigmentacija in kaj je mesanec? Pravis tudi, da bos kupil psa od preverjenega "vzogjitelja" (najbrz si mislil "vzreditelja") "z(s) preverjenim  poreklom in popolno zdravstveno kartoteko". A si mogoce zasledil, ko si tako vneto raziskoval o pasmi, da kaksen rejec mesancev (v ZDA ali pri nas) kakorkoli preverja katerokoli poreklo psov, ki jih pari, ali priskrbi svojim psom zdravstvene kartoteke? No, za dost denarja ti lahko priskrbi tudi kaj takega in si izmisli nekaj prednikov psov, katerih mladica ti bo ponujal.
Logiran

Como
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #998 : ponedeljek, 30.11.2009 : 07:41:24 »

na ameriškem forumu so mi zatrjevali da je čistokrven, btw a ve kdo kako do hrvaške knjige o DA.

Dogo argentino, Emil i Ivana Maikasović, notri so bolj osnove (nega, prehrana,opis karakterja,etc) , ja pa vseen fajn če prebereš.
Če te pa zanima še kej druzga pa na *****
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.365


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #999 : ponedeljek, 30.11.2009 : 08:30:43 »

Como, ce imas komu, ki je tukaj, kaj za povedat, potem je tale forum prav temu namenjen. Ce pa zelis po mailih, poisci alekvala kje drugje.

pravila na mojpesForumu
Logiran

Como
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1000 : ponedeljek, 30.11.2009 : 11:52:35 »

Če je prejšnji post letel na tole,

- Članom s paketi midi v profilu ni dovoljeno objavljanje kontaktnih podatkov za reklamiranje psarne, legel, plemenjakov ali poslovne dejavnosti

 potem naj vas pomirim, se ne oglašujem, tu se mi zdi pa na dolgo in široko butasto razlagati, ker se itak potem najde nekdo, ki bo bolj pameten, ponavadi nekdo, ki argentinca pozna iz knige. Sicer pa vsi vemo, da vse novince , ki se ne spoznajo najbolje na pasmo, vsi pasivno napadajo.
Jaz "nekaj" izkušenj imam, pa sem mu le želela pomagati, pa očitno ne bo nič iz tega.

Cela stran je postov, pa niti enega nasveta... Alekval gooooood luck!
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #1001 : ponedeljek, 30.11.2009 : 14:49:34 »

Tudi jaz sem bila novinec nekdaj, pa nisem imela nobenih konfliktov tle gor.  Smiley

Lepa beseda lepo mesto najde.
Najlažje se je kurčit in zmerjat ljudi.  Angry

Como veš čamu služijo forumi? Sigurno ne zato, da si ljudje na njih izmenjujejo maile.  Wink


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.365


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1002 : ponedeljek, 30.11.2009 : 16:46:32 »

Como, tole ni ne imenik email naslovov, se manj imenik kontaktov imaginarnih osebkov, ki si sposodijo mojpes.net za take ali drugacne izpade. Pa tudi ne plac za frajerisanje o znanju. Kot niko i nista lahko vsak med vami trdi, da ima full pojma o pojmu, pa se pogosto ravno za hvalisavce izkaze, da pasme, o kateri kao taaaaaako veliko vedo, od blizu se videli niso. Da se ne bos jajcala, nimam pojma (razen tvojega nicka), kdo si, nikol se nisem slisala zate, zato tudi nimam pojma, kolk argentincev si ze spravla iz plenic do groba. Torej ... Lahko tule o znanju zakljuciva (nisem rekla, da ga nimas, zato ostani pri tleh), pa tudi o tem, kaj vse pise, oz. ne pise, pa bi po tvojem moralo. Tule si samo Como in popolnoma nic vec. Zaenkrat nam tukaj kaksnega znanja se nisi pokazala.

Hja, znanje je znanje in ce toliko znas o argentincih, se nimas kaj bat, kaj bo kdo drug pripomnil, saj je vendar argumentiranje na podlagi znanja dovolj mocno (tako razumem tvojo zeljo po izobrazevanju drugih o argentincih), da lahko pometes s pametovanji vseh ostalih. Ali pac ne? Bi zelela znanje, ki ga ne zelis javno pokazati, siriti zasebno naprej? No, z mojpes.netom to pac ne bo slo. Lahko pa se dobis s svojimi ucenci kje drugje, pa se zmenite, kar se imate.

Ravno zaradi takih je povsem ukinjena izmenjava vsakrsnih kontaktnih podatkov med navadnimi uporabniki mojpes.neta. Preprosto zato, ker so bili zasebno vedno vsi pametni, javno pa o znanju ne duha in ne sluha. Ce ze uporabljate mojpes.net zastonj, potem napisite tukaj, kar imate za povedat. Ce ne zelite, pac to ni moja stvar.
Logiran

Como
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #1003 : ponedeljek, 30.11.2009 : 18:12:19 »

Roko na srce, vsak ki se je tu zanimal za dogosa ni prav daleč prišel, ker je bil zbombardiran iz vseh strani. In glede izmenjave informacij tudi ne. Mail sem postala le zato, da me lahko kontaktira pa se dobimo, malo časa preživi z mojo argentinko, ki ni ne moja prva ne zadnja. Da vidi kako izgleda, če je argentinec socializiran in šolan. Tega mu na forumu ne morem pokazati, lahko pa prebere v knjigi. Alekval je spraševal o leglih, to mu jaz ne morem odgovarjat, drugih vprašanj (razen za knjigo pa ni imel). Če bi jih imel, bi mu pa tu gor odgovorila.
Načeloma temo redno pregledujem, pa se ne javljam, on se mi je pa zasmilil, ker je dobil same arogantne odgovore. Nažalost se vse preveč dogaja, da se ljudje, ki niso primerni za lastnika DA oz. nimajo zadostnega znanja, da bi ga prvilno izšolali, za to pasmo odločajo. Nisem se oglaševala, niti prodajala mladičev, ker sem se zavestno odločila, da moje psice ne bom parila, ker mi pasma preveč pomeni in ji ne bi škode delala, za razliko od nekaterih, ki parijo vse povprek, da je le denar dober, pa čeprav njihovi psi po domače povedano niso za nikamor. Ja pa tudi tle se gre za denar (takoj pod nos porinjeno dajstvo, da forum uporabljam zastonj, pa kaj koliko jih je zastonj...) Roll Eyes

Pa Jana, tudi jaz vas ne tikam in se z vami ne pogovarjam kot s smrkljo!!!! Pa ja sem samo Como, vi pa samo Jana (če pod vašim imenom piše administrator, še ne pomeni, da ste kot človek kaj več vredna). Ni potrebe po tem, da se nekoga poriva dol, da bi sami zrastli.

Pa zakaj pride do tega, da imajo tisti ki najmanj vedo, največ za povedat, ker se skrivajo za niki....Torej to pomeni, da lahko jaz tlele prazno slamo klatim, saj je vseeno samo da je lepo napisano in da ni slučajno vmes kak email.


Oxer jaz nisem nikogar zmerjala, sem le naredila napako, da sem postala mail, kar pa žal nisem nikjer zasledila, da se ne sme. Sploh ne da bi s tem služila! Pa ja forumi so zato, da se ljudje spoznavajo, izmenjujejo znanje in izkušnje in tudi kontaktne podatke, ker se ne družimo vsi z drugimi iz koristoljubja. Očitno pa je svet tako pokvarjen, da že vsak spodrsljaj nakazuje na to.

Se opravičujem za tole zmedo, res sem želela alekvalu le pomagat s kakšnim nasvetom... Moje svet se ne vrti okoli denarja in oglaševanja same sebe. Tud nisem rekla, da sem ne guru, kar na tem forumu nihče ni. Je pa res da sem zaljubljena v to pasmo in vem, da se iz dogosa da veliko naredit (mojedva sta bila najboljši primer), če ga znaš previlno izšolat, vem pa tudi, če psa ne znaš pravilno usmerit, da lahko nastanejo veliki problemi, ki so pri dogotu včasih nerešljivi.


Brez zamere in lep pozdrav,
Lea






Toliko o bontonu, spoštovanju in še čem drugem....
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1004 : ponedeljek, 30.11.2009 : 18:16:16 »

Alekval je spraševal o leglih, to mu jaz ne morem odgovarjat, drugih vprašanj (razen za knjigo pa ni imel). Če bi jih imel, bi mu pa tu gor odgovorila.

In zakaj ste potem ozmerjali druge, češ,  da mu nis(m)o dali nobenega nasveta, če ste zdaj prišli do zaključka, da pravzaprav ni imel drugih vprašanj kot o knjigi?
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines