mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 04.08.2024 : 01:12:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dogo argentino  (Prebrano 345920 krat)
0 članov in 24 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #510 : sobota, 25.10.2008 : 15:47:43 »

Majaaaa, cestitke za psarno! Cheesy Cheesy Cheesy Se sama nc ne pohvalis, pa te morm jst mal he he Smiley
O hvala Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #511 : sobota, 25.10.2008 : 17:28:16 »

Oo cestitke se z moje strani!! Nič ne poveš.. Roll Eyes Wink

Slikica je pa  Kiss
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #512 : sobota, 25.10.2008 : 17:30:05 »

Eleganci reci Lucha  Cool


Čestitke za psarno  Cheesy
Logiran
Neya
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #513 : sobota, 25.10.2008 : 20:52:43 »

Živjo!
Hvala nezzek in Desobediencia za sožalje.

Desobediencia; res lepa jesenska fotografija. Lucha zna res zelo lepo pozirat Smiley

Glede na to, da smo danes v družini že odprli temo o možnosti novega psička oz. psičke, me zanima, če imate kaj izkušenj s tem, da k pasji dami srednjih let pripeljete domov še eno psičko (mladiča) iste pasme in seveda kakšne so te izkušnje? Freya ni imela svojih mladičev pa tudi z mladiči drugih se ni pogosto (če sploh kdaj) srečala, tako, da ne vem kako je z njenim materinskim nagonom...mal me skrbi, da ga ne bi kar šavsnala, saj ima nek svoj poseben način obnašanja do drugih bitij (nekatere sprejme kot najboljše prijatelje že v prvi sekundi, druge pa v ravno tako kratkem času za sovražnike)...Tako ali tako se bo treba šele počasi začeti razgledovati za napovedmi prihodnjih legel nekje v Slo ali bližini. Ker že zelo dolgo nisem spremljala dogajanja na področju psarn, ki se ukvarjajo z vzrejo argentinskih psov bi mi prav prišel kakšen namig...Ravno danes sem ugotavljala, da ni več "aktualnih"(aktivnih) nekaj tistih virov kjer smo mi dobili svoja zakladka (ali pa so samo bolj v ozadju? Undecided). Stvari se v desetih letih res kar spremenijo...Jah, psičke se starajo, ljudje spremenijo interese...


Lep pozdrav,
Neja
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #514 : sobota, 25.10.2008 : 23:44:03 »

Tale Luchi je pa res pozerka Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #515 : nedelja, 26.10.2008 : 08:33:16 »

Ravno danes sem ugotavljala, da ni več "aktualnih"(aktivnih) nekaj tistih virov kjer smo mi dobili svoja zakladka (ali pa so samo bolj v ozadju? Undecided).
Nevem iz katerih "virov" ste vi dobili svoja kosmatinca Smiley , za večino Argentincev v Sloveniji ima zasluge človek ki jih je svoj čas po naročilu vozil iz Mađarske, produkte dvoriščnega štepanja psov.

Od kod pa sta vašadva?
Logiran
Neya
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #516 : nedelja, 26.10.2008 : 10:48:54 »

Nevem iz katerih "virov" ste vi dobili svoja kosmatinca Smiley , za večino Argentincev v Sloveniji ima zasluge človek ki jih je svoj čas po naročilu vozil iz Mađarske, produkte dvoriščnega štepanja psov.

Od kod pa sta vašadva?


Sta od različnih "virov". Ramon je bil s Hrvaške (njegov oče je bil Ramon od vzrediteljev Crolovito). Za Freyin prihod v Slo pa je verjetno "odgovoren" zgoraj navedeni vir...vsaj po tem, da je prišla iz kraja na meji med Mađarsko in Avstrijo...Ne vem, če je to res isti...Kakorkoli Freya je vse kaj več kot "produkt dvoriščnega štepanja". Je pa res, da jo je prve pol leta kar jih je preživela preden sem jo posvojila, kar dobro zaznamovalo (psihično...je bla kar dost časa bolj depresiven, melanholičen, prestrašen kuža, zelo nezaupljiva je bila do ljudi, a (na srečo vsaj to) zelo socializirana (celo preveč navajena) na družbo drugih psov...no sej je še zdaj bolj na melanholično stran, pa jo cartamo da kar poka...Ah ta moja otožna dušica  Kiss). Vsekakor pa nisem za "dvoriščno štepanje" tako, da ga v prihodnje ne bi glih denarno podpirala- če se bom še odločla za Argentinko se bom malo bolj potrudila izvedet iz kakšnega okolja prihaja.


No, kako je pa kaj zdaj z zgoraj omenjenim človekom oz. dejavnostjo uvažanja Argentincev iz Mađarske?

Lp, Neja
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #517 : nedelja, 26.10.2008 : 12:43:00 »

O, a veš da Jakaševe Oxe ni več med živimi?

Zakaj pravim "produkt dvoriščnega štepanja"? Zato ker so bili v tem primeru psi obravnavani kot produkti za prinašanje keša, osebno psov jasno nimam za nikakršne produkte Cool

Mađarski kolegi so mi rekli da naj "kennel" odkoder naj bi tej psi prišli nebi deloval več, niso pa prepričani. Omenjeni gospod pa nima več spletne strani, tako da mislim da se tudi on ne ukvarja več s tem, upam vsaj.
Logiran
Neya
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #518 : nedelja, 26.10.2008 : 17:24:23 »

O, a veš da Jakaševe Oxe ni več med živimi?

Zakaj pravim "produkt dvoriščnega štepanja"? Zato ker so bili v tem primeru psi obravnavani kot produkti za prinašanje keša, osebno psov jasno nimam za nikakršne produkte Cool

Mađarski kolegi so mi rekli da naj "kennel" odkoder naj bi tej psi prišli nebi deloval več, niso pa prepričani. Omenjeni gospod pa nima več spletne strani, tako da mislim da se tudi on ne ukvarja več s tem, upam vsaj.

Za Oxo nisem vedela Sad. Ja, kužom čas še hitreje teče...Bila je pa to teta od našega Ramona.
Ko sva z mojim fantom pred sedmimi leti iskala psičko, sva se sprva obrnila na vzreditelje, pri katerih smo dobili Ramona, ker takrat niso imeli legla, sva se obrnila še na edinega človeka za katerega sva vedela, da je dobro seznanjen z dogajanjem okoli te pasme, tudi lastnikom samca, ki je bil v sorodu z Ramonom in on je imel takrat v varstvu pol leta staro psičko (Freyo) in midva sva jo prišla pogledat. Itak je takoj osvojila najina srca. Pa tudi odnos tega "posrednika" je bil korekten- še celo prišel je po nekaj tednih pogledat kako se Freyi godi (daleč od tega da bi samo pobral denar pa da ga pol ne bi brigalo)...Ne vem...Naravnost grozljivo je če pse res redijo, kot perutnino v mrzlih boxih, brez toplote in človeške bližine. Tega vsekakor ne podpiram.

Lp, Neja
Logiran
Como
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #519 : nedelja, 26.10.2008 : 17:46:08 »

Oj  Neja!

Jaz imam primer, ki ga opisuješ, se pravi sem dobrih pet let stari psici, ki ni marala mladičev, pripeljala malo kepo od Deso. Prva dva dni smo bli malo na trnih, potem pa največja ljubezen.Zdej sta nerazdružljiva:)

Mislim, da če imaš s psico poštimano, ne bo problemov.

Če te še kaj zanima, ti z veseljem pomagam.

Lp Lea
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #520 : nedelja, 26.10.2008 : 19:59:38 »

Leaaaa, počasi se veča združbica tule Grin Lepo lepo.
Logiran
aidaprana
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #521 : nedelja, 26.10.2008 : 20:24:08 »

Maja še z moje strani čestitke ob odprtju psarne...Če ti bo z vsemi legli tako lepo uspelo kot z našim erosom potem ne dvomim, da ne bo ena najboljših  Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #522 : nedelja, 26.10.2008 : 20:46:39 »

Hvala tudi tebi, pa nyssi in nezzek Wink

No, G in J legli sta v kooperaciji z Ottom ki je celo zadnje leglo tudi videl ko je prišel sem in je bil, tako kot jaz zelo zadovoljen Smiley

Zdaj pa s polno paro naprej, spletna stran je v izdelavi.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #523 : nedelja, 26.10.2008 : 20:49:12 »

Aja, te dni se bomo dogovorili za sestanek, I count on u Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #524 : nedelja, 26.10.2008 : 20:57:59 »

Ooo komaj čakam na spletno stran!!
Saj boš povedala ko bo, ne? Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Dogo argentino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines