mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 15.08.2024 : 19:29:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolikokrat cepiti?  (Prebrano 65865 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #135 : nedelja, 05.03.2006 : 22:44:09 »

Ja ok lahko cepiš le 1× samo v tem primeru ti proizvajalec ne jamči dovolj visokega titra protiteles in s tem zaščite živali! Vsak proizvajalec cepiva ima predpisan svoj program cepljenj, ki se ga je treba držati! In ne poznam nobenega, ki predpisuje le 1× cepljenje... Ne vem morda ga ti Nanook... Sorry pomoje ga ni!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #136 : nedelja, 05.03.2006 : 23:09:18 »

Govorimo seveda o enkratnem cepljenju mladica, kajne. In hudica, pa res poznam nekaj glede tega... Pa ne samo enega no.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #137 : ponedeljek, 06.03.2006 : 12:47:02 »

Katero cepivo pa je to? Napiši konkretno ker to me pa res zanima! Huh Sam ne mi zdej rečt vsako, samo malo kasneje cepiš al pa kakšno tako lovsko Undecided
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : ponedeljek, 06.03.2006 : 12:59:08 »

Ce ti je jasno, zakaj je "potrebno" mladice 3x cepiti, potem ti bo tudi jasno, katero cepivo je to, ki ga imam v mislih. Ne bom pa napisala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #139 : ponedeljek, 06.03.2006 : 13:19:07 »

Ja mi je jasno zakaj je treba cepiti 2× ali pa celo 3×, mi pa tudi približno ni jasno katero cepivo imaš v mislih ti! Da bi cepil le 1× npr. pri 8 tednih in to bi blo to. No way  Huh
In zakaj ne boš napisala?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #140 : ponedeljek, 06.03.2006 : 15:56:29 »

Ker je stvar odlocno prevec zakomplicirana in dolgotrajna za razlaganje.
Nisem rekla, da 1x pri osmih tednih. Se pa najde na internetu vsaj dva clanka na to temo. Trenutno pa po mailing listah krozi sestavek, da namerava ene 27 vet. sol v ZDA/Severni Ameriki spremeniti protokol(e) cepljenja psov (in mack).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #141 : ponedeljek, 06.03.2006 : 16:06:01 »

Ja OK to drži-če cepiš kasneje je to lahko samo enkrat. Samo kaj a pol bo pa pes do 4. meseca samo za 4 stenami, brez družbe sovrstnikov, ker obstaja (upravičena) nevarnost okužbe? Shocked
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #142 : ponedeljek, 06.03.2006 : 16:08:36 »

O upravicenosti bi se dalo razpravljati, ampak kot sem napisala, je to dolgotrajno in komplicirano. Cepite kakor zelite, jaz bom pa tudi. Pa je volk sit in koza cela, kajne.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #143 : ponedeljek, 06.03.2006 : 16:19:18 »

Jaz sem postavila vprašanje zaradi tega programa cepljenja, ki sem ga našla na netu.
***

PROGRAM CEPLJENJA

Starost         mati ni cepljena ali ni znano             mati je cepljena


6 tednov                 KPHLKu

8 tednov                                                                       KPHLKu

10 tednov               KPHLKu

12 tednov                    S                                                   S

14 tednov                KPHLKu


Vsako leto             KPHLKu + S                                 KPHLKu + S

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #144 : ponedeljek, 06.03.2006 : 18:09:50 »

Kaksno je ze bilo vprasanje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #145 : ponedeljek, 06.03.2006 : 19:21:58 »

 Grin Grin Vprašanje je bilo tako:
Glede na različne programe cepljenja za mladiče pri veterinarjih, me zanima, če je doza cepiva enaka ali je v primeru 1x cepljenja toliko močnejša. Da povem bolj razumljivo, ali veterinar, ki ima program za 2x cepljenje mladiča isto cepivo in isto močno kot drugi veterinar, ki ima samo 1x cepljenje mladiča ali ima drugi veterinar z 1x cepljenjem močnejše cepivo in če zadostuje samo 1x cepljenje?

Nekaj ste omenjali, da cepivo za steklino pri mladiču vpliva na rast, ali je to res in kako je zdaj s tem, ko so starostno mejo za cepljenje stekline zmanjšali za 1 mesec?
Lp

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #146 : ponedeljek, 06.03.2006 : 20:21:14 »

Hmmm, tole o 1x cepljenju je pa zanimivo, ker vse povsod kjer sprašujem cepijo 2x do 3x (plus steklina).
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #147 : ponedeljek, 06.03.2006 : 20:30:28 »

Bolha2, tole na tej strani ni čisto točno. Sem klicala in mi je prijazni gospod razložil, da je priporočljivo cepit vsaj 2x, če ne 3x. In da so ta cepiva že tako razvita da naj nebi škodila mladim kužkom. Zakaj imajo tako napisano na svoji strani; ne vem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #148 : torek, 07.03.2006 : 14:51:23 »

Grin Grin Vprašanje je bilo tako:
Glede na različne programe cepljenja za mladiče pri veterinarjih, me zanima, če je doza cepiva enaka ali je v primeru 1x cepljenja toliko močnejša. Da povem bolj razumljivo, ali veterinar, ki ima program za 2x cepljenje mladiča isto cepivo in isto močno kot drugi veterinar, ki ima samo 1x cepljenje mladiča ali ima drugi veterinar z 1x cepljenjem močnejše cepivo in če zadostuje samo 1x cepljenje?

Nekaj ste omenjali, da cepivo za steklino pri mladiču vpliva na rast, ali je to res in kako je zdaj s tem, ko so starostno mejo za cepljenje stekline zmanjšali za 1 mesec?
Lp



Ne, kar jaz vem, so doze enake. Pa ce se prav spomnim, tudi razlik v tipih cepiva/prozivajalcih v studiji/programih ni bilo. Vpliv na rast je se najmanj, kar mene skrbi pri tako zgodnjem cepljenju proti steklini.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #149 : torek, 07.03.2006 : 15:01:58 »

Kaj pa je še lahko, pri tako zgodnjem cepljenju proti steklini lahko narobe?

Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Kolikokrat cepiti?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines